ASUS WL-600g a utorrent

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
steve75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 10. Máj, 2008, 14:00

ASUS WL-600g a utorrent

Príspevok od používateľa steve75 »

Nazdar!
Mam problem s otvorenim portu pre utorrent v tomto routri!
Ked postupujem podla portforwardu, tak to nefachci! Mam dynamicku IP, ale aj tak by mal fachcit do najblizsej zmeny IP!
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

tiez mam dynamicku ip a postup podla portforwardu nefungoval ani mne. v uTorrente v Pripojenie->Nasluchaci port zaskrtni vsetky moznosti okrem nahodneho portu pri starte. potom si poznac port pre uTorrent a v routeri v Advance Setup->NAT->Port Triggering si vytvor profil pre uTorrent. protokol TCD/UDP prislusny port pre trigger aj open, start aj end. malo by to ist, aspon mne to tak funguje.
Používateľov profilový obrázok
steve75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 10. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa steve75 »

dexman napísal:tiez mam dynamicku ip a postup podla portforwardu nefungoval ani mne. v uTorrente v Pripojenie->Nasluchaci port zaskrtni vsetky moznosti okrem nahodneho portu pri starte. potom si poznac port pre uTorrent a v routeri v Advance Setup->NAT->Port Triggering si vytvor profil pre uTorrent. protokol TCD/UDP prislusny port pre trigger aj open, start aj end. malo by to ist, aspon mne to tak funguje.
ok dnes to vyskusam, potom dam vediet!
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

neviem ako to mas pozapajane ale ja mam o radu nizsi model wl-500w a pred nim este volaky router od T-com DE (fritzbox alebo ako sa to vola)
ja som darmo nastavoval v tomto routry porty na FTP a HTTP. router bol len ako prepinac a bolo treba to pekne nastavit aj na prvom routry od T-comu.
ak mas aj ty pred svojim asusom este nejaky DSL router tak tam nastav tie porty. ak mas toto ako DSL router tak ti potom neporadim.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
steve75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 10. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa steve75 »

no to je router+ADSL modem v jednom! zatial to viazne!
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Archon »

Tak mas na tom routeri viac PC ?
a nemeni sa ti nahodou pokazdy krat v uTorrente port ?

Ako je to vlastne ako pise dexman , lebo aj na tom shitnom Gliteli mi ide nasmerovat porty , i keD to pekne dlho trvalo kym som nasiel ze sa to vola „Virtual server“

A nemusi to fungovat este vtedy ak mas dva(a viac) PC a prave na inom PC sa pouziva ten dany port , tak to uz nevie presmerovat na ten dany PC (aspon u toho Glitela)

zisitl som to pri HOSTovany War3 na battle.net , keD brat hral DOTU , tak ja som nemohol hostovat , lebo ta hra pouziva port 6112 . takze keD je tento port je uz pouzivany na jednom PC tak to nedokaze nasmerovat na iny PC .
Používateľov profilový obrázok
steve75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 10. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa steve75 »

mam tam PC a notebook! port sa v utorrente nemeni, skusal somviacej portov, aj tak to nefachci, stahovat stahuje, ale je tam cerveny vykricnik!
Používateľov profilový obrázok
hurikan69
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec (35)

Príspevok od používateľa hurikan69 »

Ja mam ten isty problem, ale to "asi" nebude routerom, ale sietovkou. Predtym som na doske integrovanu Gigabyte a vsetko fachcilo. Teraz mam Nvidie (cisty hnus :E ) a pris spusteny utorrent mi vyhodi hlasku ze moze nastat zamrzanie ramiek a podobne hovadiny. :8O: Obcas mi padne cela siet. Riesim to tak ze odpojim router od napajania a potom vsetko fachci. :)

Inak na routery mam 2 PC a neskorsie pribudne Notebook, tak neviem ci mam nastavit na utorrent na pevny port. :?
CPU: FX6300@3800MHz, CPU Cooler: AC EXTREME, MB: ASUS M5A97 R2.0, RAM: KINGSTONE 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11, GPU: SAPPHIRE HD5750 1GB @860MHz/1355MHz, HDD: Kingstone V300 SSD 120GB + WD Green 1,5TB, Audio: Audigy 2 ZS, Zdroj: Seasonic SS-500ET 80plus, CASE: Antec 300, CASE Cooler: 2x Noctua NF-S12-800 + NOCTUA NF-S12A FLX, LCD: LG 24" 2441V-BN
Používateľov profilový obrázok
Jordy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: So 25. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Jordy »

Myslim ze ten cerveny vykricnik je NAT, v podstate sa jedna o nejaku zapnutu ochranu typu firewall a dany klient to eviduje. Mne to robilo este ked som pouzival azureus. Utorrent tiez eviduje kolko mas pomer download\upload.
Spoiler: ukázať
PC1: MB: Asus Maximus V Gene, CPU: Intel i5 3570K Coolink Corator DS, GPU: Sapphire Nitro+ RX580 8GB, RAM: 2x4GB Kingston Hyper-X Predator 2400MHz, HDD/SSD: SSD Samsung 850 Evo 500GB, WD 1TB EALX, WD 2TB EFRX, DVD-RW: LG GH24NSPSU: BeQuiet! Dark Pro 550W, CASE: Antec 300+Scythe Kaze Server+3xNoctua P12+1xBe Quiet 14cm Fan, LCD: HP LP2475
PC2: MB: Asus Rampage III Extreme, CPU: Intel Xeon X5667 Coolink Corator DS, GPU: Asus ROG GF 1050ti Strix, RAM: 6x2GB Mushkin Blackline, HDD/SSD: SSD Crucial MX500 500GB, 1xWD 640GB Blue, PSU: Fractal Design Tesla 650W White, CASE: Fractal Design Arc Midi+5xBe Quiet 14cm Fan
Používateľov profilový obrázok
hurikan69
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec (35)

Príspevok od používateľa hurikan69 »

prebehnem to ci tam nahodov nieco nieje nastavene. ;)
CPU: FX6300@3800MHz, CPU Cooler: AC EXTREME, MB: ASUS M5A97 R2.0, RAM: KINGSTONE 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11, GPU: SAPPHIRE HD5750 1GB @860MHz/1355MHz, HDD: Kingstone V300 SSD 120GB + WD Green 1,5TB, Audio: Audigy 2 ZS, Zdroj: Seasonic SS-500ET 80plus, CASE: Antec 300, CASE Cooler: 2x Noctua NF-S12-800 + NOCTUA NF-S12A FLX, LCD: LG 24" 2441V-BN

Návrat na "Siete"