AVAST nezobrazuje sa ikonka rezidentnej kontroly

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
mareku
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 08:43

AVAST nezobrazuje sa ikonka rezidentnej kontroly

Príspevok od používateľa mareku »

po preinštalácií OS a opätovej inštal AVASTu sa mi prestala zobrazovať v "oznamovacej oblasti" ikonka rezidentnej kontroly (modrá guľôčka :D )
na NETe som našiel postup, že treba pridať do programov "po spustení" súbor "ASHDISP.EXE" zo súboru nainštalov. AVASTu, ale vybehlo mi toto okno:
Obrázok
ohľadom toho súboru "aswCmnOS.dll som našiel napr. toto:
http://www.programchecker.com/file/7459.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
typujem, že by som mal siahnuť túto verziu "4.7.1043.0", ale čo potom s ňou, len to hodiť k AVASTu ? zatiaľ som to neskúšal :(
dík za rady
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: AVAST nezobrazuje sa ikonka rezidentnej kontroly

Príspevok od používateľa lopo1 »

skus uplne odinstalovat a instalaciu nanovo....
Homestation
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Scythe Fuma rev.B l MB: ASrock B450 Pro4 l RAM: 2x ADATA 8GB DDR4 3000MHz CL16 XPG GAMMIX D10l GPU: Sapphire Radeon RX 6700 XT NITRO+ l HDD: ADATA XPG SX8200 SSD 240GB + 1T SSHD Seagate l PSU: EVGA 500BG l Case: SilentumPC Regnum RG1W l Coolers: 1x Noctua NF-P12 + 2x Noctua NF-S12B PWM l Monitor: Dell UltraSharp U2719DOS: W11
Workstation
Spoiler: ukázať
CPU: Ryzen 9 5950X + Fractal Design Lumen S28 l MB: Gigabyte X570S AORUS ELITE AXRAM: 4 x G.SKILL 32GB DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB Neo l GPU: Gigabyte Aorus GeForce RTX 3090 Ti Xtreme Waterforce 24G l HDD: System Samsung 980Pro 1T + 2xSamsung SSD 870 EVO 4TB l PSU: Silverstone strider platinum st1000-pts l Case: Fractal Design Pop XL Silent Black Solid l Monitor: 2x 27“ 4K Philips PHL279M1RV
mareku
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 08:43

Re: AVAST nezobrazuje sa ikonka rezidentnej kontroly

Príspevok od používateľa mareku »

to som urobil a nepomohlo, ale registre som pred novou inštaláciou nečistil, tak to skúsim ;)
mareku
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 08:43

Re: AVAST nezobrazuje sa ikonka rezidentnej kontroly

Príspevok od používateľa mareku »

tak ten "aswCmnOS.dll" tam bol a je :x
AVAST som neodinštaloval ale dal som pre zmenu len opraviť a ikonky sú už v poriadku, ale to okno vyskakovalo stále, tak som "ashdisp.exe" odstránil z "c:\Documents and Settings\rodinka\Nabídka Start\Programy\Po spuštění\..." a po reštarte to bolo OK, zaujímavé je, že preinštalácia nepomohla a oprava áno :good:

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"