7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Iceman666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Iceman666 »

caute. mam taky mensi problem s mojou kartou Gainward 7600GT. pouzivam utilitu Expertool kde viem regulovat otacky ventilatora na grafike. je tam dynamic a fixed speed. ak dam dynamic tak si to reguluje nejak samo, ale aj tak necha vypiect kartu do podla mna velmi vysokych teplot cca 80-90st. ak nastavim fixed speed co vlastne aj najviac vyuzivam tak sa stane jedna zahadna pre mna nelogicka vec. som vo win a nastavim vetrak na maximum. niekedy to frci v pohode ale niekedy sam od seba znizi otacky aj ked je nastaveny naplno. vo win mi to nevadi, aspon je menej hluku ale problem nastane ak idem hrat hru. proste vypalim vetrak naplno nech neupeciem kartu a v momente ako spustim hru tak automaticky znizi otacky a toci sa pomaly a karta sa hreje a hreje a proste uz sa na plne otacky nespusti nikdy, musim to zase spravit manualne ale po chvili to zase spadne na minimalne otacky. nevie niekto preco to takto robi?

karta ma sama o sebe dost vysoke teploty pri necinnosti aj okolo 60stupnov, pri plnej palbe ide ku 100. zda sa mi to strasne vela. ten chladic od vyroby je dost maly, hlavne ten pasiv. teraz som to rozoberal a slahol som tam len nejaku lacnu pastu kym nekupim lepsi chladic alebo nieco nevyrobim doma. potom tam dam AC MX2. vysoke teploty ta karta mala aj pred vymenou original pasty za tu lacnu :). je mi jasne ze ten origo chladic nie je nic moc, takze sa pripravujem na nejaky tucny pasiv + poriadny vetrak. pripadne skuste poradit ako by ste to riesili vy.

mam este jednu otazku, idem kupovat novy zdroj, pravdepodobne fortron 400w. je verzia ktora ma konektor pre PCIe a verzia bez neho. sucasna karta to nevyzaduje, ale oplati sa to ako investicia do buducna? ako su na tom susacne vykonne karty? je potreba toho konektoru alebo ani nie? pripadne ktoru kartu by ste odporucali ako nastupcu 7600GT, pripadne nieco vykonnejsie? diky moc
Používateľov profilový obrázok
Mikhail
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 234
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Martin

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Mikhail »

takze poporade :)
1.Je mozne ze Expertool si s tvojou kartou nerozumie...Vyskusaj si nastavit cez Riva Tuner,popripade Nvidia Ntune...(ja osobne pouzivam softik dodavany spolu s kartou) Uvidis ci to pomoze...
2.Vyber chladica super,ale bacha!!Odmeraj si skrinku,aby si sa neobafol.Tento chladic je totiz hodne siroky.Myslim ze nahodit Accelero S2 + 120mmFan by tvoj problem vyriesil :good:
3.Fortrony su celkovo kvalitne zdroje takze pekny vyber...Nevieme vsak aku zostavu do buducnosti planujes,ci sa chces zamerat na OC,alebo len jednoducho parit a o nic sa nestarat ;) Urcite ber variantu s pridavnym PCI-e napajanim.Dnesne nove karty ich potrebuju takmer vsetky,takze je to dobra investicia,ktoru urcite neolutujes.
4.Myslim ze najlacnejsi a najlepsi nastupca za tvoju 7600GT je 9600GT dobra volba,ceny idu stale dole a moze si ju dovolit i smrtelnik:)nehovoriac o tom ze jej vykon je velmi slusny :good:
Spoiler: ukázať
CPU - AMD Phenom II X3 710 (OC -3706Mhz,running on 1.47V - cooled by OCZ Vendetta2)+ 80mm Arctic Cooling Backward CPU fan;MB - ASUS M3N-HT Deluxe Mempipe edition Nforce 780a ;RAM - OCZ Gold Gamers Edition 2x2Gb 800mhz OC on 960Mhz on 1,94V; VGA - Gigabyte GTX 460 1024 Mb OC (715/1430/3600Mhz)-OC on (861/1722/4200Mhz);Case : Cooler Master Dominator CM690 Nvidia edition + custom casemode;PSU - Corsair TX 650;OS- Vista Ultimate 64 bit...;DVD RAM - ASUS DRW-20B1LT SATA;HDD - 2x WD 3200AAKS Sata II, Monitor : DELL P2211H 1920x1080
5. Najkrajsie SLI PC po dobu dvoch tyzdnov hodnotene uzivatelmi na
http://www.onlineregister.com/nvidia/cl ... SLID=32023" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje heslo : Taktujte pre radost ;-) nie je nic krajsie ako stabilne vysoke frekvencie ;-D
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature
Používateľov profilový obrázok
Iceman666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Iceman666 »

1. noo tak expertool je original od gainwardu dodavany soft. ale nie je vylucene, ze fakt nespolupracuje s tou kartou. riva tuner som mal a robilo to to iste :(. nastavil som tam full otacky, ulozil som si profil. nacital som ho, spustim hru a zase mi spadli otacky na minimum. absolutne to nechapem ale v kazdom pripade je to velmi zvlastne.

2. heh tym AC MX2 som myslel pastu nie chladic. mozno je aj chladic pod takym nazvom, neviem nemam v tom velmi prehlad :) o tom Accelere som uz cosi cital a vyzera to tak ze asi do nho pojdem + presne ako pises nahodim nan nejaky 12cm vetrak a bude.

3. OC velmi neriesim a ked tak len tak light nie nejaky hardcore. cenovy rozdiel pri verzii s PCIe a bez neho je cca 200sk takze pojdem do verzie s PCIe ked vravis ze do buducna sa to oplati.

4. 9600GT vyzera doost slusne a fakt je za dobru cenu, tusim nieco okolo 4500 co som nasiel prvy eshop. 7600GT ma stala pred necelymi dvoma rokmi nieco okolo 6000 kua :)

diky za rady ;-)
Používateľov profilový obrázok
Mikhail
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 234
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Martin

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Mikhail »

Prepac zle som si to precital :laugh: neviem ale nemyslim ze ta pasta ti urobi nejaky extremny rozdiel v teplote aku mas ;) a co sa tyka toho chladica,bud ak nebudes kupovat novu VGA tak ho ber,je lacny a dobry:)urcite tym nestratis:)
Co sa tyka toho PCI-e konektora,i samotna 9600GT potrebuje napajanie,takze sa ti urcite zide;-)a tu kartu zozenis i pod 4000 ;) a to nemyslim v Ageme,ale napriklad na http://www.Alza.sk si urcite vyberies nejaky model co ti bude sediet :good:
Spoiler: ukázať
CPU - AMD Phenom II X3 710 (OC -3706Mhz,running on 1.47V - cooled by OCZ Vendetta2)+ 80mm Arctic Cooling Backward CPU fan;MB - ASUS M3N-HT Deluxe Mempipe edition Nforce 780a ;RAM - OCZ Gold Gamers Edition 2x2Gb 800mhz OC on 960Mhz on 1,94V; VGA - Gigabyte GTX 460 1024 Mb OC (715/1430/3600Mhz)-OC on (861/1722/4200Mhz);Case : Cooler Master Dominator CM690 Nvidia edition + custom casemode;PSU - Corsair TX 650;OS- Vista Ultimate 64 bit...;DVD RAM - ASUS DRW-20B1LT SATA;HDD - 2x WD 3200AAKS Sata II, Monitor : DELL P2211H 1920x1080
5. Najkrajsie SLI PC po dobu dvoch tyzdnov hodnotene uzivatelmi na
http://www.onlineregister.com/nvidia/cl ... SLID=32023" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje heslo : Taktujte pre radost ;-) nie je nic krajsie ako stabilne vysoke frekvencie ;-D
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa kakocool »

No nevim nakolko su normalne, ja ju mam pasivnu a nad 66 nejde.
Používateľov profilový obrázok
Mikhail
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 234
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Martin

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Mikhail »

kakocool napísal:No nevim nakolko su normalne, ja ju mam pasivnu a nad 66 nejde.
presne tak,ja mam v burne 58 stupnov...v iddle v pohode 41 stupnov...takze 90 stupnov sa mi nezda ako normalne...
Spoiler: ukázať
CPU - AMD Phenom II X3 710 (OC -3706Mhz,running on 1.47V - cooled by OCZ Vendetta2)+ 80mm Arctic Cooling Backward CPU fan;MB - ASUS M3N-HT Deluxe Mempipe edition Nforce 780a ;RAM - OCZ Gold Gamers Edition 2x2Gb 800mhz OC on 960Mhz on 1,94V; VGA - Gigabyte GTX 460 1024 Mb OC (715/1430/3600Mhz)-OC on (861/1722/4200Mhz);Case : Cooler Master Dominator CM690 Nvidia edition + custom casemode;PSU - Corsair TX 650;OS- Vista Ultimate 64 bit...;DVD RAM - ASUS DRW-20B1LT SATA;HDD - 2x WD 3200AAKS Sata II, Monitor : DELL P2211H 1920x1080
5. Najkrajsie SLI PC po dobu dvoch tyzdnov hodnotene uzivatelmi na
http://www.onlineregister.com/nvidia/cl ... SLID=32023" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje heslo : Taktujte pre radost ;-) nie je nic krajsie ako stabilne vysoke frekvencie ;-D
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature
Používateľov profilový obrázok
Iceman666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Iceman666 »

chladic zatial nekupeny, problem pretrvava. v podstate mi to je uz jedno (kupi sa novy chladic :D ), len by som rad rozlustil tuto zahadu ;-) nestretol sa niekto s takymto problemom?
Používateľov profilový obrázok
Mikhail
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 234
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Martin

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Mikhail »

Iceman666 napísal:chladic zatial nekupeny, problem pretrvava. v podstate mi to je uz jedno (kupi sa novy chladic :D ), len by som rad rozlustil tuto zahadu ;-) nestretol sa niekto s takymto problemom?
ver ze by to celkom zaujimalo aj mna... :cool: :D :D
Spoiler: ukázať
CPU - AMD Phenom II X3 710 (OC -3706Mhz,running on 1.47V - cooled by OCZ Vendetta2)+ 80mm Arctic Cooling Backward CPU fan;MB - ASUS M3N-HT Deluxe Mempipe edition Nforce 780a ;RAM - OCZ Gold Gamers Edition 2x2Gb 800mhz OC on 960Mhz on 1,94V; VGA - Gigabyte GTX 460 1024 Mb OC (715/1430/3600Mhz)-OC on (861/1722/4200Mhz);Case : Cooler Master Dominator CM690 Nvidia edition + custom casemode;PSU - Corsair TX 650;OS- Vista Ultimate 64 bit...;DVD RAM - ASUS DRW-20B1LT SATA;HDD - 2x WD 3200AAKS Sata II, Monitor : DELL P2211H 1920x1080
5. Najkrajsie SLI PC po dobu dvoch tyzdnov hodnotene uzivatelmi na
http://www.onlineregister.com/nvidia/cl ... SLID=32023" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje heslo : Taktujte pre radost ;-) nie je nic krajsie ako stabilne vysoke frekvencie ;-D
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature
Používateľov profilový obrázok
Iceman666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: 7600GT, vysoka teplota, blby vetrak?

Príspevok od používateľa Iceman666 »

vcera som to uz nevydrzal, kedze karta stale dosahovala krasne teploty vhodne na pecenie :D tak som to znova rozobral, odmontoval som cely chladic, ocistil pasiv od prachu a starej pasty a hlavne som dal dole ten blby plastovy kryt. nasiel som doma ventilator z Pentium 2 (celeron) asi 6x6cm, ten som primontoval na povodny pasiv a pripojil priamo na dosku na 12V. dal som tam pastu AC MX-2 a s napatim som zapinal PC, ze co to spravi. cakal som hluk od vetraku kedze ide stale naplno, ale na moje prekvapenie ho vobec nepocut ! je podstatne tichsi ako povodny vetrak, ktory pri vysokych otackach vydaval dost divny pisklavy zvuk. tento novy podla Everestu toci vraj 5300rpm heh :) vysledky su podla mna dost uspokojive. v klude ma karta do 45stupnov, pri plnej zatazi ide ku 60, viac som nezaznamenal. takze som maximalne spokojny, usetril som prachy za chladic, ktore mozem investovat do inej oblasti PC :)

Návrat na "Grafické karty"