DSL splitter v haji..??

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

DSL splitter v haji..??

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Zdravim,

mam problem doma s telefonom, nejde len chrapsti ziadny signal, ziadny tut-tut ujo v sluchatku, pritom internet ide uplne normalne-mam doma DSL, linka ide tradicne do splittera a stade sa to deli telefon/dsl - je odideny splitter alebo moze byt chyba aj v kabli??(trocha polamanay, raz spajany-ale pozor, internet(data) idu uplne normalne na max..). nechcem dako volat poruchy lebo to trva a bude mi tu mudrovat ako to mam pozapajane.

co stoji splitter?? vdaka za rady!!
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: DSL splitter v haji..??

Príspevok od používateľa Toman »

nemam s tymto skusenosti ale povedal by som ze ak ine internet tak bude spliter OK, vyskusal by som ini kabel/telefon....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DSL splitter v haji..??

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

skusal som dva druhe telefony, taktiez jeden iny kabel-rovnake..teraz uz to sumenie trocha potlacilo, uz pocut aj signal
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: DSL splitter v haji..??

Príspevok od používateľa matopd »

moje skusenosti:

kludne to moze byt ten nadpajany

zistis to jednoducho, odpoj od splittra dsl zariadenie

pri jednoduchosti splittra si myslim ze na 99.9% spl. bud ide alebo nie :D, ze by sustal, to len linkou

M
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DSL splitter v haji..??

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

jj mas pravdu sorry ze som nereagoval-nakoniec som to riesil cez poruchy-cosi pan posprtal dolu na prizemi kde maju asi nejaky rozvadzac, potom len zavolal ze je to hotove takze neviem co bolo na chybe-splitter to nebol

vidis trocha do toho??? akosi mi nejde do hlavy ze ked je nanic linka tak internet ide uplne normalne-co vlastne ide v kabli na linke, ked telefon to ovplyvni a data nie????? kedysi ked som chodil cez analog modem som princip tel. linky chapal, teraz je to uz na mna zlozite :-)
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: DSL splitter v haji..??

Príspevok od používateľa matopd »

Je to velmi jednoduche, dsl \ sk aDSL\ nema prakticky s tel linkou nic, musis to brat ako sluzbu dodavanu dvoma drotmi od telecomu. Akurat ked su problemy \sg:sum a tak\ mozu nastat taketo problemy. Pracoval so v tcome 10 rokov, toto bolo na dennom poriadku \nadpajane kable a tak...\. Najistejsie je pripojit tel. k zasuvke, ak sumi aj tam, tak 12129, ak budu chciet prachy, reklamovat...

m

Návrat na "Siete"