kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kajfun »

zdar vsetkym!

strasne dlho som vahal, behal po internete a rozhodoval sa ze ktoru 24" kupit namiesto mojej odfajcenej - ked sa nad tym zamyslim, trvalo mi to iba polroka.

vsetci vieme ze pixmania ma najnizsie ceny, ze posielaju veci z Francuzska, ze ziadny telefon na nich neexistuje, ze zakaznicky support je diplomaticky povedane velmi limitovany a ze reklamacie prebiehaju trosku inak ako "donesiem do obchodu, tam mam na koho nahukat a idem domov". Vsetci takisto vieme, ze 24" monitor dnes - jul2008 - za 9000,- s danou je ponuka velmi vynimocna pretoze bezne tie monitory stoja cez 11000, castokrat dokonca aj cez 14000. A to uz nehovoriac o tom, ze tie drahsie monitory maju TN panel namiesto MVA/PVA panelov tychto lacnejsich pixmaniovych devattisicovych monitorov. A kedze Kajfun zrovna TN panely nemusi, rozbehol sa Kajfun jak Tajfun a po velmo dokladnom vybere :) zo styroch kusov 24" za 9000,- co maju v pixmanii aktivny panel:

- iolair, pixmania a este jeden su uplne presne tie iste monitory s inou nalepkou, je to vidno na obrazkoch, maju rovnake tlacitka atd
- daewoo/sensy lcd24kal ma iny design ale vnutri je to zrejme ten isty panel, bohvie mozno aj elektronika [pohladam na forach, reportujem ked budem vediet]. Nemyslim si ze by existovalo prilis vela OEM modelov v tejto cenovej kategorii a vybave.

sa kajfun rozhodol pre daewoo lcd24kal a teda riskol pixmaniu. Jeden z dalsich dovodov pre toto rozhodnutie je hlavne PIVOT - ano, tento 24" monitor ma:


- MVA panel, nie posrane TN, teda ma spickove pozorovacie uhly
- PIVOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kajfun robi s monitorom na vysku, spolu s pozorovacimi uhlami je toto pre mna najdolezitejsia vec
- DVI + analog vstupy
- USB hub
- zopar dalsich blbosti ktore by v tej cenovej kategorii clovek necakal


Samozrejme ze tri-styri dni na dorucenie domov sa nekonaju, dodacia lehota bola tusim osem alebo devat dni ale to nie je podstatne. Dnes rano pred zurivym startom do karierneho rastu zvoni 7:20 telefon... reku ci niekomu nahodou nedrbe. A nedrbe, DPD prinieslo monitor... Zabaleny statocne, cely balik obaleny ciernou nepriehladnou silnou foliou/igelitom aby nebolo vidno co je dnu.

karierny rast sa v tom momente odlozil na neurcito, monitor som samozrejme musel vyskusat. Mal som to zapnute iba tri minuty, ale velmi hruba spokojnost:

- MVA PANEL, fesaci ; ziadne posrane TNko
- spickove !!!! pozorovacie uhly zo vsetkych !!!! stran, zhora, zdola. SUPER VEC !
- velmi slusne podsvietenie, i ked som ho netestoval superstarostlivo nemam dojem ze by bolo prilis nerovnomerne [dnes vecer...]
- nezaznamenal som backlight bleeding [zase vecer, potme...]
- kvalita obrazu samozrejme v pohode, nativne rozlisenie 1920x1200, High-Def movies here I come!
- PIVOT som uz spominal ??
- narychlo som neobjavil ziadne mrtve body alebo prilepene pixely
- prvy 1080p zdroj co som mal poruke bol "Gina.goes.wild.1080p.m2t" :)
- neviem ako je na tom s input lagom, ale predpokladam ze vyborne [kukaj testy iolair a inych mva panelov 24", input lag = 0ms!] cize VYNIKAJUCI NA HRY.
- zatial som netestoval farby, nebol cas. Na prvy pohlad samozrejme VYRAZNE lepsie ako vedla stojaca 22ka TN panel, par fotografii co som zobrazil maju v svojom prejave ZIVOT.

takze tak - pokial sa monitor nepokazi a nebude ho treba reklamovat, spokojnost s produktom samotnym. V pripade reklamacie zrejme nastupia typicke pixmania-komplikacie, posielanie do francuzska, cakanie na nejake vyjadrenie, problem ziskat informacie a dotlacit niekoho k niecomu atd, atd. Ale za 9 klackov s danou som sa ulakomil, rozdiel oproti sedem-a-pol tisicovym 22kam je obrovsky ci uz v kvalite obrazu alebo rozliseni samotnom alebo vo funkcionalite.


toman, zachariasko, zoom, scarinko a ostatni, pokial by ste mali zaujem, v Bratislave spravime exkurziu a mozete sa prist pozriet osobne. Dajte vediet. Urcite by som dal prednost tomuto "dajewu" pred "iolairmi" ktore nemaju na sklade :) a nemaju pivot.




pravna dolozka : k spominanej firme ma nic neviaze, nie som zamestnancom ani som nikdy nebol a neplanujem byt, nemam akykolvek financny prospech alebo spojenie s nimi a nepoznam nikoho kto tam pracuje. Prave naopak, henta firma zo mna vytahuje peniaze ked si od nich kupujem produkty.



update : bleeding ziadny, rovnomernost podsvietenia velmi dobra [takmer vynikajuca], stojan je pivotovatelny a otacaci/naklapaci v obidvoch rovinach, vertikalnej aj horizontalnej. Ziadne mrtve alebo stuck pixely. Za tu cenu dost neskutocne...
Naposledy upravil/-a kajfun v Po 14. Júl, 2008, 19:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa zachary »

:good: som rád, že aspoň tebe sa podarilo dostať domov jeden z piksmaniovských 24" .. teším sa spolu s tebou, večer nahoď dojmy z podsvietenia, odozvy, interpolácie atd.. + foto (btw. dík za pozvanie, ale do BA to mám predsalen ďaleko)

škoda že im expirovala SK stránka
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
kompre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 08. Júl, 2008, 22:57

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kompre »

krasa kajfun, tesim sa s tebou :) a gratulujem


mozes potom ked budes mat cas spravit nejaku taku minirecenziu s fotkami :) pockam este na tomana ako dopadne s iolairom, ale to daewoo je tiez podla mna lepsia kupa



takze este raz gratulujem a uzivaj :)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa scarinko »

no vyzea to dobre

problemy nastanu ked sa nahodou posere
ako s pixmanou coklvek riesit je problem sam o sebe

inac nechce sa ti dojst tento vikend do malaciek aj s monitorom
budeme tam mat lanparty a bude nas tam dost
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kajfun »

do Malaciek bohuzial nepridem tento vikend, lebo idem do Levic za rodinou. Adminom som postol temu v prislusnej sekcii, ak budu chciet poziciam im ten monitor na recenziu nech o tom napisu clanok.

podsvietenie a bleeding odfotim a postnem sem, bohuzial neviem ako otestovat input lag. Ma niekto nejaky napad?
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa scarinko »

najrealnejsim testom je osobna skusenost narocneho cloveka ako si napr ty
zahras na tom nejaku hru pri ktorej by mohol byt ten inputlag videt a je to
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kajfun »

no a mame problem - ja sa vobec nehram. Kto z hracov pride otestovat do Petrzalky? :) len bacha, musite si priniest aj masinu/notebook lebo ja nemam doma ziadny desktop a ani ziadne instalacky hier.

behardware.com maju nejaku vlastnu metodologiu na test ale nemam ju ako zreplikovat...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa Memnon »

nooo tak paradicka sice neviem co je to ten PIVOT, pivo to je jasne ale to T na konci :? :laugh: ,ale som prekvapeny ze az jak smoc si s nim spokojny
pravdepodobne si ho doprajem k vianociam (pokial to vydrzim), vahal som nad tou pixmaniou ale teraz to tam risknem a budem dufat ze akurat mne dojde dobry kusok a vymenim tak svoje obstarozne 17" LSDcko
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa zachary »

digitalversus.com porovnáva inputlag LCD vs. CRT:
How to compare?
In this test :

We put the screen in clone mode as well as our CRT reference (tube screen), a Mitsubishi DiamondTron, in clone mode and time them with an accuracy of 1/1000 of a second. We then photograph them in order to find ten consecutive time differences.
What should I look at?

We give you the average of 10 delays as well as the minimum and maximum. In games, a delay of 16.7 ms equals a delay of one image, 33 ms equals 2 images, etc. The graph on the right represents the stability of this delay
ale to po tebe nemôžme žiadať ;)
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kajfun »

jedinu vec ti k tomu poviem, memnon : necakaj do vianoc... pixmania ma dole domenu takze jej nechodia stranky ale to rozbehaju coskoro a HNED si ho objednaj.


backlight bleeding : v izbe uz je vcelku sero a NEVIDIM ZIADNY !! Neskutocne, ale je to tak. Daewoo LCD24KAL ma vynikajuco ukonceny prechod medzi plastami a obrazovkou samotnou, ten panel vyzera byt "zapusteny" zhruba taky centimeter dovnutra. Predpokladam ze ziadny bleeding sa nebude konat ani v uplnej tme. Pre porovnanie, 22ka co mam hned vedla ma panel zapusteny asi tak tri milimetre takze rozdiel je obrovsky.

ziadny vadny ani prilepeny pixel na celej ploche. Nic.

podsvietenie: na jednom okraji sa mi zda malilinko tmavsie ako na ostatnych hranach, ale uplne v pohode [uvidime za dve hodiny ked bude tma]. Neporovnatelne lepsie ako TN 22ka, ta ma tretinu obrazovky horizontalne a tretinu obrazovky vertikalne inak podsvietenu ako ostatok, ked to postavis vedla seba tak je to hotovy hnus. Pardon, nie hnus ale TYPICKE TN.

dalsia vec co som zistil : stojan je nielen pivotovatelny [=monitor je otocitelny NA VYSKU], ale ten stojan sa da aj naklanat a otacat v obidvoch osiach teda aj horizontalne aj vertikalne. Pozeral som na tom nejake highdef dema co mam, 1080p, skoro som spadol zo stolicky. Datovy tok 40Mbit/s, x264, tak ostry obraz ze mi skoro rozbilo okno. Taky kvalitny obraz ani zdaleka nemam na 50" plazme samsung typ c91, pretoze samsung nie je plne rozlisenie a hlavne ma podstatne vacsiu uhlopriecku takze tam je ostrost obrazu vizualne vnimana trosku inak.

Aby som oslavnu odu zakoncil, tak okrem HDMI mi na tom monitore absolutne nic nechyba. Neviem ako je na tom HDCP cez DVI, asi nijako a to mi vyhovuje. Absenciu HDMI planujem vyriesit prevodnym kablom HDMI->DVI takze highdef camcorder budem pripajat cez na DVI vstup monitora - neviem ale, ci taky kabel existuje [viem ze existuje dvi->hdmi a pevne dufam ze opacnym smerom to nerobi tiez ziadny problem].

za 9000,- neskutocny kusok; fakt neuveritelne. Kazde TNko ktore stoji o tri alebo styritisic viac [co je tretina az skoro polovica ceny] je neporovnatelne horsie. Videl som v predajniach asi pat alebo sest rozlicnych typov TN a voci kazdemu som mal strasne [!!] vyhrady. Voci tomuto "dajewuu" NEMAM VYHRADU ANI JEDNU.


edit : nemam vyhradu s prihliadnutim na to ze je to LCD.
Naposledy upravil/-a kajfun v Po 14. Júl, 2008, 20:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kajfun »

problem na mojej strane suvisiaci s posudenim input lagu : nemam doma ziadne CRTcko.

fakt nechcete volakto prist ku mne, doniest masinu a nejake gamesy a crtcko? Zrkadlovku doma mam, fotit vieme :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa zoom »

No pekne reku, urcite lepsia kupa nez vsetky TN panely dokopy a este vynasobene troma. Ale ani to neodradi expertov od toho, aby si kupili TN. Niektorym ludom sa bude pacit aj keby som nasral na obrazovku.

Co sa tyka merania input lagu, rozhodne sa to nerobi tak, ako je to popisane v tom navode. Dualne vystupy na grafickej karte nie su presne zosynchronizovane (ani ATI, ani shitVidia), navyse by isiel signal raz digitalom a raz analogom do CRT, co uz samo o sebe moze znamenat rozdiel, kedze analog zrejme musi prejst cez viac prvkov. Riadne meranie sa robi cez DVI-I rozbocovac, to je celkom draha krabicka na to, aby si to niekto kupil len tak na jeden test (radovo par tisic korun). Pokial budes merat dva monitory pripojene na dva vystupy, kludne namerias somariny typu LCD panel je rychlejsi nez CRT.

Co sa tyka exkurzie, diky za pozvanku, ale ja uz si dalsie LCD kupovat urcite nejdem, az tak som sa do hlavy neuderil. Stacil mi jeden sok. Nedavno som na isty cas dotiahol domov 22" Trinitron a mozem povedat, ze tri dni som ani len nezapol moje LCD. Spominal som na stare dobre casy prijemnych farieb, 100 Hz Vsyncu a ciernej farby. Cerna cernejsi, Lanza cistejsi. Ja idem najnovsie vymyslat cosi so skusobnym projektorom. Nejako ma to celkom chytilo ako som sa tomu zacal venovat. Bude to taka shitka na omakanie technologie, zistenie, ci som nachylny na rainbow efekt a tak vobec predtym, nez kupim jeden z vysnenych projektorov. Cierna farba je totiz najsamvacsia chujina, co ma sere na LCD.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kajfun »

don't get me started on black color... trinitron rules.



obrazky a amaterske video z daewoo lcd24kal tu:

http://rapidshare.com/files/129689901/d ... o.rar.html" onclick="window.open(this.href);return false;

video prehravajte windows media playerom, ten AVI format je nejaky zmrseny [grabovane windows movie makerom]. Posledna a predposledna fotka ukazuju aky je obrovsky rozdiel v mnozstve zobrazenych informacii na klasickom notebookovom displeji 15" 1280x800 a 24" monitorom 1200x1920 teda postavenym na vysku. A prave preto som si ho kupil.
kompre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 08. Júl, 2008, 22:57

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa kompre »

Vypada to viac ako slusne :). Este ak budes mat cas, skus spravit nejake video - pohlady zo stran a podobne + ako vypada cierna :) potesilo by..
- btw chcelo by to zmerat spotrebu. dufam ze sa bezna spotreba pohybuje maximalne na urovni 70wat, ako u toho iloaira.

130wat ktore ma pisane to daewoo je uz hodne (aj ked udavaju maximalnu spotrebu) hlavne v porovnani s inymi 24kami ktore zeru bezne 40-50 watov


edit:
kua pozeram a pixmania ho uz ma docasne nedostupny :( som zavahal, dufam ze casom este bude
ANONYM_a1

Re: kupujeme 24" z pixmanie alebo koniec jednej dilemy

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Pekne si to napisal Kajfun. :)

Aj ja uz chcem konecne MVA. Okrem toho ze ten tvoj 24" uz nemaju v ponuke, ze neverim Samsungu (po strasnej skusenosti so vsade vychvalovanym 225BW) a ze hovorime o Pixmanii, vies mi povedat preco si nepriplatit 2k a nekupit tento?

http://www.pixmania.sk/sk/sk/735613/art ... tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false;

Diky.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"