Z-2300 - sum v subwoofweri

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa miqra »

dnes som mal na chvilku odpojene bedne lebo sme s ocom robili stôl... po montazi stola sme potahali kable do list (od PC, od z-2300 a pod.) aby ich enbolo vidno... po zapojeni reprakov a ich zapnutia som bol nekutocne nahnevany... subwoofer ma v sebe sum (nieje to ziadny brum trafa), satelity idu cisto... skusal som SW aj v inej izbe a taktiez robi sum, otec hovoril ze asi odisla filtracna suciastka ktora filtruje vyssie kmytocty...
teraz by som to mal dat reklamovat, co by nebol problem ALE... ...z SW som dal dole mriezku a ostali na nej vyditelne stopy po demontazi a taktiez som mal vonku na chvilku reprak takze aj na srobach vidno zasach... Vyreklamuju my to? :cry:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa lacika »

tvoj oco ma asi pravdu, lebo to vyzera na skapanie frekvencnej vyhybky... ta filtruje vyssie kmitocty
sum sa objavuje iba pri vyssich frekvenciach, pri nizkych nieje...
nepojdu tie viditelne stopy nejak prelakovat? ja si myslim, ze by to mali zreklamovat.. :red:
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa miqra »

keby som prisiel k tebe so subwooferom vedel by si mi to zrobit??? ;)
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa lacika »

nemam ziaden vercajk... :rolleyes: ani lak...
a s mojim elektrikarskym skillom, by som si netrufol rypat v repro za 5t.

edit://19:26" onclick="window.open(this.href);return false; :
Nasadil si mi do hlavy chrobaka. Pozrel som demontaz rostu zo z-2300 a x-530. Vysledok, demontaz je rovnaka a x-530 ma rovnaky subik ako x-230. Ja mam x-230, tak som ich rozobral :-D
Vysledok: v prilohe :D

A teraz k tvojej teme:
Podarilo sa mi ohnut rost, kedze som nemal po ruke vercajk, tak som ho narovnal so zubami :-D kvalitny chrup...
Takze sa domievam, ze vyrovant to by nebol problem. Len nemam cierny lak, iba centra fixu :) zosik je kvalitne obrneny, a to musime demontovat vsetko, najviac by som sa bal demontaze kvoli bassreflexu, lebo musi byt hovadsky velky a je prilepeny...

A este ma napadla jedna vec.. ten sum je sum (vyssie frekvencie) alebo len drncanie...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa BoBo_ »

šumí ti to aj keď dáš volume na min?
Vedel by som ti s tým pomôcť, ak by si mal cestu okolo Prievidze.
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa miqra »

for all: zaruka padla, urcite by prisli na to ze som to uz mal demontovane...

Bobo: dal som to jednemu znamemu je elektriar taksnad to zrobi... ...sum sa objavuje aj pri min. aj pri max. hlasitosti, teda hlasitost nema naň vplyv... proste to sumi jednou a tou istou hlasitostou... satelity nesumia, teda sumia ale velmi po tichu a uz od vyrobi... takze neviem, kamos elektrikar to pomera a snad mi da vediet co a ako :)

PS: rozobraty SW Logitech Z-2300

http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 008001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 008002.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 008003.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 008004.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 008005.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 008006.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i337.photobucket.com/albums/n399 ... 072008.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa Ulakursall »

lacikaboss napísal:nemam ziaden vercajk... :rolleyes: ani lak...
a s mojim elektrikarskym skillom, by som si netrufol rypat v repro za 5t.

edit://19:26" onclick="window.open(this.href);return false; :
Nasadil si mi do hlavy chrobaka. Pozrel som demontaz rostu zo z-2300 a x-530. Vysledok, demontaz je rovnaka a x-530 ma rovnaky subik ako x-230. Ja mam x-230, tak som ich rozobral :-D
Vysledok: v prilohe :D

A teraz k tvojej teme:
Podarilo sa mi ohnut rost, kedze som nemal po ruke vercajk, tak som ho narovnal so zubami :-D kvalitny chrup...
Takze sa domievam, ze vyrovant to by nebol problem. Len nemam cierny lak, iba centra fixu :) zosik je kvalitne obrneny, a to musime demontovat vsetko, najviac by som sa bal demontaze kvoli bassreflexu, lebo musi byt hovadsky velky a je prilepeny...

A este ma napadla jedna vec.. ten sum je sum (vyssie frekvencie) alebo len drncanie...
To je blbost. Nieje pravda ze v x230 mas taky isty SB ako v x530 mas ho o 5w viac ^^ to je rozdiel. :-D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa lacika »

Ulakursall napísal:
lacikaboss napísal:nemam ziaden vercajk... :rolleyes: ani lak...
a s mojim elektrikarskym skillom, by som si netrufol rypat v repro za 5t.

edit://19:26" onclick="window.open(this.href);return false; :
Nasadil si mi do hlavy chrobaka. Pozrel som demontaz rostu zo z-2300 a x-530. Vysledok, demontaz je rovnaka a x-530 ma rovnaky subik ako x-230. Ja mam x-230, tak som ich rozobral :-D
Vysledok: v prilohe :D

A teraz k tvojej teme:
Podarilo sa mi ohnut rost, kedze som nemal po ruke vercajk, tak som ho narovnal so zubami :-D kvalitny chrup...
Takze sa domievam, ze vyrovant to by nebol problem. Len nemam cierny lak, iba centra fixu :) zosik je kvalitne obrneny, a to musime demontovat vsetko, najviac by som sa bal demontaze kvoli bassreflexu, lebo musi byt hovadsky velky a je prilepeny...

A este ma napadla jedna vec.. ten sum je sum (vyssie frekvencie) alebo len drncanie...
To je blbost. Nieje pravda ze v x230 mas taky isty SB ako v x530 mas ho o 5w viac ^^ to je rozdiel. :-D
sorry, sorry, moja chyba :-D myslel som vyzorovo a tak isto zlozeny...
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Re: Z-2300 - sum v subwoofweri

Príspevok od používateľa miqra »

takze nakoniec kamos prisiel na chybu, ta spocivala v jednom z 5tich ci 6tich malickych mikrosipov (velkost mozno 5x5mm), mali ich v SOS tak kamos objednal, vsetky odpajkoval a vymenil... uz je zvuk v poriadku... PS: nasiel schemu na zosilovac, hovoril ze je to velmi solidne urobene a ze vykon pri 24V je 4x80W, z toho 2x80W v premosteni na SW a 2x80W na setelity... (vykon je udavany Sinus, ziadny hudobny!!!) teda mylim si ze aj to svedci o kvalite... ;)
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ

Návrat na "Zvuk a PC"