DSL na 2 PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Duri-MI
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 281
Dátum registrácie: St 02. Jan, 2008, 08:00
Bydlisko: Michalovce

DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Duri-MI »

lamerska otazka,ale.... Pojde net na oboch compoch, ked to mam prepojene cross cablom a mam dslko?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Snake »

kup switch alebo potom zdielanie pripojenia vo wine





.
Používateľov profilový obrázok
Duri-MI
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 281
Dátum registrácie: St 02. Jan, 2008, 08:00
Bydlisko: Michalovce

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Duri-MI »

zdielanie som daval a nefunguje....v sietach sa vobec nevyznam :smutny:
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Cvacho »

skus trochu viac popisat Tvoji situaciu

ako mas pripojene aDSL ? (USB modem, ETH modem/router)

teoreticky by Ti malo stacit nainstalovat na PC, ktore je pripojene do Internetu nejaky routovaci software a zdielanie pripojenia by malo fungovat, budes vsak musiet mat stale zapaty PC, ktory je pripojeny k internetu, aby Ti siel net aj na druhom PC
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
Duri-MI
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 281
Dátum registrácie: St 02. Jan, 2008, 08:00
Bydlisko: Michalovce

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Duri-MI »

mam usb modem a druhy pc je stale pripojeny k netu, ked druhy potrebuje, presiel som mnoho navodov, prenastavoval, preinstalovaval a nic
Používateľov profilový obrázok
Jamhal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 22:00
Bydlisko: Žilina/KNM(to je tam kdesi na kysučach)

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Jamhal »

Viem ze to chces udelat za nizke naklady ale ADSL Router kupis za 800SK alebo si kup ADSL modem(LAN) a switch
http://www.alza.sk/SK/sitove-prvky/adsl ... 848451.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
a mas pokoj ked vipnes jeden PC pojde NEt aj na druhom..ako ja som mal ADSL Modem USB a nikdy viac...blba stabilita..a ak si pouzivatelom linuxu tak nemas sancu
Používateľov profilový obrázok
popo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 847
Dátum registrácie: Po 21. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa popo »

Jamhal napísal:Viem ze to chces udelat za nizke naklady ale ADSL Router kupis za 800SK alebo si kup ADSL modem(LAN) a switch
http://www.alza.sk/SK/sitove-prvky/adsl ... 848451.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
a mas pokoj ked vipnes jeden PC pojde NEt aj na druhom..ako ja som mal ADSL Modem USB a nikdy viac...blba stabilita..a ak si pouzivatelom linuxu tak nemas sancu
suhlasim mas uplnu pravdu, hlavne ten linux

duri ale ak to chces spravit bez nicoho tak musis zosietovat PC cez cross-kabel (nemusi byt switch - pri switchi pouzivas normalne kable a nie cross=krizeny), na hlavnom kde mas net das staticku IP 192.168.0.1 a masku 255.255.255.0 (hodi ju samo) a zapnes zdielanie netu a na druhom automaticke pridelovanie IP a malo by ta to pripojit cez branu=hlavny PC

ale je to neprakticke, mal som to tak asi rok ale je tam zla stabilita, niekedy to proste neslo a snazis sa a nejde, kup si adsl router (aj wifi existuju)najlepsie s viac ethernet portami a ak nema tak len dokupis switch a mas to jednoduche a do buducnosti
Používateľov profilový obrázok
Duri-MI
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 281
Dátum registrácie: St 02. Jan, 2008, 08:00
Bydlisko: Michalovce

Re: DSL na 2 PC

Príspevok od používateľa Duri-MI »

dobre vediet :-) a bude to bez investicii, router sa mi jeden totiz povaluje v skriny, skusim to, ked nepojde, poziadam o pomoc

Návrat na "Siete"