zmena prihl. údajov na routri

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Don Ferignon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: So 07. Jún, 2008, 10:49
Bydlisko: Štúrovo

zmena prihl. údajov na routri

Príspevok od používateľa Don Ferignon »

Takže mám takýto problém..

Zmluva na pripojenie u T-Comu bola obnovená, s tým prišli aj nové prihlasovacie údaje. Skúšal som ich zmeniť cez ten program, čo je na inštalačnom CDčku, ale nechcelo mi to otvoriť (celý systém je už v p.či a potrebuje reinstall - lenže to neni môj komp, takže nie ja o tom rozhodujem).

Mám to CD zobrať na iný komp, ktorý je v sieti, alebo sa to dá aj inak spraviť (ako ?) ?

/skúšal som zadať do prehliadača IP adresu, ale neotvorilo mi to. Do sietí sa vôbec nevyznám, tak mi poraďte/
Acer Extensa 5620G - Intel Core2Duo, 1,4GHz, 2MB Cache, 3GB RAM DDR2 (667 MHz), ATi Radeon Mobility HD24000XT (256 MB, 64bit), HDD 320 GB

<?php $_GET['rich'] or die('trying'); ?>
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: zmena prihl. údajov na routri

Príspevok od používateľa Lopik »

no do sa to tak ako pises ... zadas si IP routra do prehliadaca a zmenis login ... tebe neberie IPcku ? aky mas router ? zadavas na 100% spravnu IP ?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: zmena prihl. údajov na routri

Príspevok od používateľa matopd »

Cau,

tak pri takychto otazockach si vzdy spomeniem na taky internetovsky dokument s nazvom:"Jak se spravne ptat...", alebo tak akosi. Rad by som Ti poradil, ale keby si aspon napisal co za poondiaty router mas....

Prajem vela uspechov...

:D
Don Ferignon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: So 07. Jún, 2008, 10:49
Bydlisko: Štúrovo

Re: zmena prihl. údajov na routri

Príspevok od používateľa Don Ferignon »

Už som sa dostal ďalej.. teraz neviem heslo :D Ale s tým mi asi nepomôžete
Acer Extensa 5620G - Intel Core2Duo, 1,4GHz, 2MB Cache, 3GB RAM DDR2 (667 MHz), ATi Radeon Mobility HD24000XT (256 MB, 64bit), HDD 320 GB

<?php $_GET['rich'] or die('trying'); ?>
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: zmena prihl. údajov na routri

Príspevok od používateľa Cvacho »

1. napisem, zistim si presny typ routra (napr. Draytek Vigor 2700 VoIP)
2. najdem cez google stranku vyrobcu, v podpore pohladam moj tym routra, stiahnem manual, nastudujem si default IP, meno a heslo
3. skusim sa nalogovat cez web rozhranie s defaultnym meno a heslo, ak ide zmenim co potrebujem
4. ak sa neda nalogovat (nespravne meno alebo heslo), vyresetujem router tlacidlom do tovarenskeho nastavenia, nakonfigurujem nanovo aj s novymi udajmi
5. hotovo, net slape tak ako ma
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580

Návrat na "Siete"