ohybanie heatpipe

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

ohybanie heatpipe

Príspevok od používateľa hovnival »

caute. vymenil som chladic na grafike http://www.gigabyte.com.tw/FileList/Ima ... .0_big.jpg za accelero a zvysil sa mi ten chladic. Tak ma napadlo ci by sa nedal pouzit na chladenie chipsetu. Ide ale o to ze by som potreboval ohnut tie heatpipe aj so zalkadnou o 90 st. cim by som dostal nieco podobne ako http://www.tichepc.sk/produkt/Thermalri ... -2209.html. Hadam rozumiete o co mi ide :D Tak neviem ak by niekto mal skusenosti s ohybanom tych trubiciek, bolo by ok, lebo by som ju nerad zlomil.
dikes
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: ohybanie heatpipe

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

1.) Heat-pipe ohýbať idú, ale len v rámci určitých možností. 90°je už asi priveľa. Ono by stačilo zrejme ohnúť pod menším uhlom, nemusel by byť výsledný pasív kolmý k základni, len aby sa na čipset vošiel a s ničím nekolidoval.

2.) S takouto úpravou chladiča by som si to na tvojom mieste dobre premyslel. Predsa len je to pôvodný chladič z graf.karty a ak by sa nedajbože karte niečo stalo, len ťažko by si ju vyreklamoval, respektíve nevyreklamoval. Neviem teda, či to ohýbanie stojí zato, aby si tak prípadne prišiel o vynaložené investície za grafu. Rozumnejšie by bolo asi investovať do originál čipset coolera a tento pôvodný chladič z graf.karty pekne odložiť.
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: ohybanie heatpipe

Príspevok od používateľa slawo206 »

Oni sa ohybat nedaju. Zlomia sa... to nie su len medene trubicky ale je v nich kvapalina pod urcitym tlakom atd. sak si pogoogli nieco o hp
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: ohybanie heatpipe

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

samozrejme, že sa ohýbať dajú :rolleyes:
...zopár som ich už poohýbal, nie však až do 90°, preto som písal, že to ide, ale len v rozumných možnostiach
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: ohybanie heatpipe

Príspevok od používateľa hovnival »

hej ako co je heatpipe som si uz nastudoval skor, len mi slo o to ohybanie. Mozno by aj stacil mensi uhol, ale asi mas pravdu, s tou zarukou som nejako neratal :D
asi bude ta kupa originalneho chladica lepsia volba...

dik
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"