Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa munina »

OS Symbian ma vôbec nezaujal, naopak, je pre mňa prekážkou a nevyužívam jeho skutočné výhody. Prekáža mi neskutočná pomalosť telefónu, neprehľadnosť a čo najviac, pri odosielaní sms sa nedá zadať číslo. Musím si číslo pokaždé uložiť do tel.zoznamu a až potom sms odoslať. A keď už som pri tom tel.zozname, telefón neponúka voľbu tel.zoznamu, všetky čísla sa automaticky skopírujú to prístroja. Taktiež mi tu chýba klasická Nokiácka funkcia, automatické odmietnutie prichádzajúceho hovoru z konkrétneho telefónneho čísla. (čo je pri bývalej frajerke nepostrádateľné)

Dajú sa nejakým spôsobom vyriešiť tieto problémy? Zmena Firmwaru, OS (nebol by lepší WM?) alebo nejaký klasický software?

Prosím o akúkoľvek radu, či je takéto niečo vôbec možné. Klasické aktualizovanie cez Nokia Software Updater bolo neúspešné.

Vopred ďakujem!
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, zmena na S40 nie je mozna. Ked chces S40 telefon, tak si kupuj S40 telefon. A ked hovoris o pomalom telefone, tak si zjavne este nerobil s 6230i. Pretoze to je "pomaly telefon".
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa Toman »

stiahni si aplikaciu BlackList

napr:http://best-blacklist.en.softonic.com/symbian/download
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa stanomx »

faugusztin napísal:Nie, zmena na S40 nie je mozna. Ked chces S40 telefon, tak si kupuj S40 telefon. A ked hovoris o pomalom telefone, tak si zjavne este nerobil s 6230i. Pretoze to je "pomaly telefon".
Co je na 6230i-cku take pomale? no ja som mal moznost pouzivat obe fony a poviem ti ze ak ti spravi icko o pol sekundy nieco pomalsie ako classic.... tak si vyhral 2 miliony,,,, so 6230i som bol maximalne spokojny pouzival som ho asi 2 roky a povim bol to najlepsi teleon aky som kedy mal v ruke aj ked nema take functions ako S40 vyssie rady OS a S60 myslim ze to bol podareny fon :-D
RAMMSTEIN
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vacropoli napísal:...
Zo trojice 6230, 6230i, 6280 je 6230i najpomalsi telefon, to viem na 100%. Priame porovnanie 6230i a 6120c som nerobil, ale zatial co "rychlost" 6230i ma rozculovala, tak u 6120c problemy nepocitujem.

Podarene telefony boli 6230, 6233 ci 6280. 6230i bola cierna ovca serie.

Ono je dost podstatne kolko si mal kontaktov, kolko si mal SMS atd... U mna bol asi problem, ze ja mam kopec kontaktov a nemazem SMS ked nemusim.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa jararak »

6120 ma moznost volby telefonneho zoznamu, ci uz na karte alebo z telefonu, nemam ten telefon ale hral som sa par krat s nim. dalej je to operacny system to znamena co chces aby to vedelo, tak ho nauc, ak ho to naucit nevies, na pi<> si si take daco kupoval, ked to uz musim tak napisat

a urcite ten telefon nieje pomaly, je o par % rycheljsi ako 6300 co je len blby telefon. btw, ak chces zazit pomalost, skus nokiu n70 alebo n80, popripade qtek 9100 :P
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa munina »

jararak napísal:6120 ma moznost volby telefonneho zoznamu, ci uz na karte alebo z telefonu, nemam ten telefon ale hral som sa par krat s nim.
tuto moznost urcite nema!!!kontakty som musel skopirovat do telefonu, aby som k nim mohol pristupovat jednoducho jednou klavesou.
a s tymi SMS je to rovnako na pi<>, ak to uz tak musim povedat :rolleyes: neporovnaval som ho s ostatnymi a viem ze su pomalsie a aj rychlejsie telefony.. nikto sa s vami nehadal, len som sa pytal, ci je mozne vyhodit symbian. nie, nie je. dakujem, to je vsetko. telefon som predal, nebol som s nim spokojny, pre mna bol pomaly. ak som s nim pracoval v terene, ze som nemal cas pozerat ani na display (za volantom alebo tak), casto som ostal prekvapeny, co som s tym telefonom vlastne spravil. klasicku nokiu bez OS obluzite aj bez toho, aby ste sa nanho museli pozerat.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa janda »

munina napísal:Prekáža mi neskutočná pomalosť telefónu, neprehľadnosť a čo najviac, pri odosielaní sms sa nedá zadať číslo. Musím si číslo pokaždé uložiť do tel.zoznamu a až potom sms odoslať. A keď už som pri tom tel.zozname, telefón neponúka voľbu tel.zoznamu, všetky čísla sa automaticky skopírujú to prístroja. Taktiež mi tu chýba klasická Nokiácka funkcia, automatické odmietnutie prichádzajúceho hovoru z konkrétneho telefónneho čísla. (čo je pri bývalej frajerke nepostrádateľné)
SMSka sa da v pohode poslat na hociake cislo, vobec ho netreba ukladat do pamate, staci ho len napisat do riadku KOMU: 090x xxxxxx
K telefonnemu zoznamu, ano skopiruje si ich do telefonu (dnes uz ma vela ludi dve tri cisla a aj nejaky ten email, tak asi preto lebo na simku sa to jednoducho neda zapisat) ale potom je v kontaktoch manualne pristupna aj SIM karta (treba ju zvolit) ak je treba. Potom sa daju aj spatne z telefonu, kopirovat vsetky aj novovytvorene kontakty spat na SIM kartu.
Automaticke odmietnutie hovoru tak to mas pravdu, to tam nie je a tuto funkciu treba doinstalovat ale to nie je ziadny problem pre toho kto vie trosku hladat na nete a v pohode pracuje s pc.
A k tej rychlosti, no podla mna je to jeden z najrychlejsich telefonov, symbian urcite. Nemal si nahodou vele zapnutych aplikacii v multitaskingu?
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa munina »

janda napísal:SMSka sa da v pohode poslat na hociake cislo, vobec ho netreba ukladat do pamate, staci ho len napisat do riadku KOMU: 090x xxxxxx
nie :-) neda sa to tak ako vravis! skusal som to.. ani ked dam predvolbu +421... jednoducho to tak nejde a po potvrdeni mi to vypise kontakt nenajdeny. kolonka komu nesluzi na zadanie cisla, ale na vyhladanie v tel.zozname.. je to pekna pi<>vina, ked to uz tak musim napisat :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa Toman »

to si mal nieco blbo nastavene..... mne ide poslat na hocijake cislo ake mu napisem....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa faugusztin »

Presne tak, v tomto momente som to odskusal. Napisal som cislo kolegu, stlacil stredne tlacidlo, vybral Poslat a co sa nestalo, za 20 sekund u kolegu pipla dosla SMS.
SkJozo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2008, 14:59

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa SkJozo »

Rychlosť reakcií závisí dosť od toho, čo máš v tom mobile. Kamarat ma pametovu stale plnu a trva pol minuty kym sa na nu dostane.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zmena firmwaru alebo vyhodenie Symbianu z Nokia 6120c

Príspevok od používateľa faugusztin »

A koho zaujima pamatova karta ? Bavime sa o internej pamati, ci nedajboze on skladuje kontakty a SMS na pamatovej karte ? :-)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"