HP LP3065 30"

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

HP LP3065 30"

Príspevok od používateľa ChataGym »

Zdravíčko :)
zaujímalo by ma ako je natom toto lcd-čko...recenziu som našiel len jednu na svethardware, avšak
má už nejaký ten piatok...dalej som ani moc nehladal nakoľko viem, že tu chalani snake a spol. s. r. o. :)
majú slušný prehlad aj nejaké tie skúsenosti s testovaním, kalibrovaním,...
nejaké porovnanie s inými napr. LG W3000H-BN . 30", Samsung 305T+ . 30...či bude 4870 akedvátna...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: HP LP3065 30"

Príspevok od používateľa zoom »

LCD je v skutku stare (rok uvedenia tusim 2006). Ma S-IPS panel, z toho vyplivajuce dobre podanie farieb (po kalibracii okolo 0,5 dE, pred kalibraciou je obraz viditelne do cervena) a horsie podanie ciernej, ktora je pod uhlom navyse uplne siva (nema A-TW polarizer). Je z kategorie "hlupych" LCD, takze nema skalovaci cip a musis ho napajat bud nativnym alebo nativnym/2 rozlisenim (2560×1600 alebo 1280×800 -- tieto dve vie monitor zobrazit sam). Zvysne rozlisenia musi interpolovat graficka karta, co nie je problem vo Windowse, ale kedysi bol problem v zobrazeni obrazu predtym, nez sa natiahli ovladace (starsie karty nemali v BIOSe podporu rozlisenia 2560×1600, takze pred zavedenim Win ovladacov si nic nevidel). Dnes to uz problem nie je.

Tym, ze nema skalovaci cip je input lag maly, cca 11 ms, pre mna nepostrehnutelne aj pri priamom porovnani s CRT. Vzhlad monitora radim medzi dobre, paci sa mi ten strohy hranaty dizajn. USB hub na boku je napajany, takze tam mozes nastrkat vselico a USB hub v PC sa nestazuje na prekrocenie hranice odberu prudu.

Toto LCD je porovnatelne s Dell 3007WFP-HC, ale Dell je lepsie kupovat v US. U nas lahsie zozenies a zoservisujes prave HP a osobne tento monitor hodnotim lepsie ako Dell. Od HP si mozes za 700,- Sk navyse kupit 5 rocnu zaruku (iba k tomuto monitoru), co je vyhodna ponuka. Reklamovat mozes priamo v autorizovanom servise, nemusis sa natahovat s obchodom, kde si ho kupil. Ja som mal od vyroby vadne dva DVI vstupy z troch, dohodol som vymenu tak, ze servis objedna novy kusok, ja pridem, vymenim a idem domov. Ani minutu som nebol bez monitora (a teda bez PC).

Inak na 30" plochu si rychlo zvyknes, hranie na tom ma trochu iny rozmer, uz to posobi menej ako monitor a viac ako okno do sveta. Zameriavas sa na stred obrazovky a kraj mas v podstate v perifernom videni. Je to zaroven aj kliatba, lebo novsie a lepsie monitory budu vychadzat teraz hlavne v 24" uhloprieckach a ked budes chciet upgradovat, budes musiet bud cakat, alebo prechadzat na nizsiu uhlopriecku.

Co sa tyka toho, ci sa dnes oplati kupit... ja by som povedal, ze celkovo aj ano, ale vzhladom na to, ze prisli monitory rady 75 (2275, 2475), tak ktovie, ci sa nechysta aj 3075 (este som sa o tom nikde nedocital, takze zatial asi nechysta). Pokial nemas moznost kupit exoticke veci ako nejaky DoubleSight a spol., tak mas na vyber akurat to LG, Samsung a Dell.

Nove Delly su uplne o hovne, input lag dobrych 50 ms, totalna katastrofa. Samsung je extra drahy a je S-PVA (nemam rad S-PVA), tu mas pekne citanie od panka, ktory mal doma obidva a rozhodoval sa, ktory si necha. No a nakoniec tu mame LG, ktory pouziva novsi S-IPS panel (LM300WQ5 oproti LM300WQ3 v LP3065). Po pravde by som bol na to LG zvedavy a chcel by som ho vidiet vedla LP3065, ale vo vseobecnosti nemam rad LG, je to low-end, ma horsie farby po kalibracii, skaredy dizajn a horsiu kvalitu prevedenia. Nejake NECy nepocitam, drahe ako svina a nie prilis vhodne na hry.

Takze vo vysledku: 30" ano, LP3065 dajme tomu ze ano (je to dodnes jeden z najlepsich 30" panelov). Priprav sa na nie prilis uzasne podanie ciernej (zo 45° uhla vyslovene svetloseda - vlastnost S-IPS). Inak by som kupu celkovo odporucil. Nie je to vobec idealny monitor, ale bohuzial dnes si nevyberies. V oblasti TV mas na vyber aspon plazmu, ale monitor k PC musi byt iba LCD.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: HP LP3065 30"

Príspevok od používateľa kajfun »

"co ty trepes, ved ty tusim vobec nemas doma 30" monitor hned vedla fullHD Pioneer Kuro postaveny" :)


enough fun, teraz vazne : zoom spravne hovori ze toto uz nie je monitor ale okno do sveta. Je to paradicka, videl som to u neho na stole vlastnymi kukatkami a mal som problem trafit domov. Mam doma 22ku a 24ku vedla seba [a tiez jednu 27cku ale to uz sa nebavime o monitoroch] a napriek tomu ze matematicky sa dve 24ky poctom bodov teda rozlisenim vyrovnaju jednemu 30" monitoru, ani zdaleka to nie je to iste. Dvakrat polovica je uplne ine ako jeden krat nahromade.

problem je, ako bolo spravne povedane, ze 30" monitorov nie je vela a kazdy trpi nejakym drobnym neduhom. Ide o to, aby si si vybral co je pre teba najmensie zlo.
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: HP LP3065 30"

Príspevok od používateľa ChataGym »

:hi: pekne, pekne...som vedel, že na "snakovcov" sa dá vždy splovahnúť :)
len ešte zohnať niekoho kto mi ho kupi bez dph :-D
doma pozriem ešte to porovnasie...hp vyzerá byť aspon na prvom
obrázku čo je tá budova dosť svetlé a horíš prechod z čierna do modra
oproti lcd-čku vedla...

edit/ chlapík čo k nám chodí z LG vraví aké sú LG dobré lcd-čka, heh zaujímalo by ma
nejaké priame porovnanie s týmto HP-čkom...
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: HP LP3065 30"

Príspevok od používateľa Martan »

Mne sa 30" uz zda naozaj moc na jeden monitor. To rozlisenie bude taktiez problem ak sa bavime o hrach a ich hratelnosti hlavne, na take vysoke rozlisenie asi len CF/SLi alebo dvojcipove riesenia a to ti teda pekne nafukne rozpocet.
Takisto niektore hry nepodporuju standardne tak vysoke rozlisenie co je dost o hubu.

Ked som mal moznost sediet pred 30" naozaj som sa v tom okne do sveta stracal a krutil hlavou jak sova...
Ale zas proti gustu ziaden disputat, ze jo.

Z tych troch vsak jednoznacne to HP. LG nevonia ani mne a Samsung radsej tiez preskocit.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: HP LP3065 30"

Príspevok od používateľa Snake »

LG nieeee, firma ktorá sa venuje predaju práčok nemôže mať dobré monitory (to len tak naokraj, lebo LG sa serie skoro všade :rolleyes: ), LG nebrať, tamto HPčko, máš popis od zooma, myslím že ti stačí ;)

Mal som doma 30" a ver že práca s ACS3 a inými progmi bola fakt zaujímavá, to keď sa potom vrátiš na menšiu uhlopriečku máš problém zaostriť :D

zoom: 3075 podľa mňa bude, nemajú dôvod prečo ju neuviesť.





.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"