Spotreba plazma vs. LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Určite nebudem kupovať nejaký shit ke´d už tak niečo dobré...teraz bol v PCspace jeden LG chválili za 2500, len v tom sa nevyznám neviem čo je to zač... Okej a kde sa dá free zohnať do DVD lebo na tej stránke nieje free nič a kupovať to snáď nebudem...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2137
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Pokial chces dobry prehravac, tak mozem odporucit Oppo DV-983H (k dostaniu v EU na www.opposhop.com), sam si ho zrejme budem kupovat. Ovela viac uz pravdepodobne nevytiahnes z obycajneho DVD. Ma vyborny deinterlacing a prechadza spickovo vsetky potrebne testy (cadence testy v Gladiatore vyborne). Porovnaj si napriklad obrazky s Blu-ray tu. Samozrejme HD je stale o stupienok vyssie, ale to Oppo je naozaj spicka, co sa tyka DVD reprodukcie, ma lepsi deinterlacing nez najnovsie Pioneer TV (!) a pouziva rovnaky chip, aky bude pouzity v novom low-end video procesore DVDO Edge. Jedina nevyhoda je, ze nedokaze cez HDMI posielat signal 480i, resp. 576i pre Europu (to by sa ti hodilo, keby si chcel DVD prehravac pouzit cisto iba na transport dat z DVD a deinterlacing + scaling by robil receiver alebo TV, ale to nechces). Minimalne mozes poslat 576p (pri 576p bude robit deinterlacing prehravac a skalovanie TV).

Co sa tyka burn-in DVD, je presne na tej stranke, co som ti dal a v sekcii, ktoru som povedal. Da sa to rovno stiahnut, nic netreba platit. Pokial to tam nevidis, tak su len dve moznosti: a) zle hladas, b) si jediny na svete so zazracnym internetom, ktoremu sa to tam nezobrazuje -- hadaj, ktora moznost je pravdepodobnejsia.

EDIT: Aha... teraz som si este vsimol ten LG napad za 2500,- Sk. Cize nechces kupovat shit za 1000,- Sk, ale myslis si, ze za 2500,- uz nakupis uplnu megamasinu... zaujimave rozmyslanie. Pokial to 983H bude drahe, pokukaj 980H (dokaze posielat aj 576i cez HDMI) a pokial aj to bude moc, tak uz ti nemam co poradit, v low-ende sa bohuzial neorientujem, vezmi kludne aj to LG. Stavim sa, ze pokial ti niekto vyslovene prstom neukaze na chyby v obraze, tak ti ani nebudu prekazat a budes si mysliet, ze to tak je normalne.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Tak zdravím priatelia moji, televízia dnes došla!

Prvý pocit nedočkavý jak blcha, na starej nešiel ovladač odišla žiarovka tmavé nič nevidno, teraz, wuááááá iný svet. pekné farby, na analóg pekná kvalita obrazu, markíza, STV,STV2,HBO,JOJ.

Neskôr: Prvé srákoty nevedel som nájsť automatické ladenie analógu, neskôr našiel -naladilo , avšak trebalo prepnúť zvuk do SC1, z SC3 ten šumel( každý kanál zvlášť- 16kanálov)...zvuk pekný aj bassy akože sa tam mrhajú. pomerne dosť nastavení v menu farby, zvuk, priestorový zvuk tiež musím pochváliť, je to fakt iné ako klasika. 100Hz takisto poteší.

Príslušenstvo: Ovládač, Podstavec, Kábel elektrický, šróbiky, a 100ton manuálov aj v češtine!!! Pochvala!...alebo slovenčine?? Neviem nečítam až v prípade núdze...:D

Proste čo dodať, spotreba píše 255W velice príjemné číslo keď to tak počítam viacej ako 200 to žrať nebude pri pozeraní televízie...Uhlopriečka sedí...televízia dominuje v izbe, to je hlavné, neskôr sa pridá DVD a bude to akurát...

Tu pridávam dôkaz :
]http://img93.imageshack.us/my.php?image=pa010492lw0.jpg

A týmto chcem velice pekne poďakovať užívateľom: kajfun, a zoom za trpezlivosť pri mne, a za naozaj kvalitný výber plazmy za pár šupiek, very thank you!!! :thx:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

moooooooj my tebe velmo gratulujeme a dufame ze v dobrom duchu budes na nas spominat aj ked budu chodit zvysene ucty za elektrinu :)
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Háh s tým sa mama dušovala ako prvé...,,a zvýšené účty za elektrinu" ale hovorím nemusíš kúriť zapneme plazmu a je vykúrené, nechcem tým povedať že to nejako páli veľa ale ani najmenej to nieje...celkovo je televízia vyladená pekne, nežere moc, nekúri, a SDHC som zabudol...že to má tiež, len nemám kartu, musím niekde zohnať...a som rád že SD-HC lebo keby len SD tak to je na hovno...HC ale poteší ...:D

naozaj ešte raz dík fakt šupa telkáááá...aspoň nesedím za PC....:D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Broolly »

Bratu tých 255 W máš v max osvetleni to znamená že by ti tam vkuse musel chodit zaber zo slnka alebo žiarovky aby ti to zralo vkuse 255W. Len LCD žere vždy skoro stálu hodnotu a dobre si kupil Viera je šupa za tie prachy Keby bolo ich viac KURO to nemá premožiteľa aj keď ja osobne som čakal na novu generáciu G11 a ta mi príde onedlho domkov tak dám vediet :)))
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

pochval sa co konkretne ides kupit ...
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Broolly »

TH-42PZ86FV toto že vraj celkom ujde ta skúsim :D :D
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

U mňa je maximálna spokojnosť, i keď je tam trošku bordel s tými formátmi, jedny vysielajú tak druhý onak, STV v 4:3 s bočnými pruhmy, iný zase HBO napr. v extra širokouhlom čiže dvojitý rad vodorovných pásov, ale inak všetko OK spokojnosť 110%, a hraje sa na tom svetovo, GRID a COD4 proste brutus...iba som skúšal telka beží ako telvevízia normálna na PC by som cel veľa...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Píšem to do tejto témy, nech už je to pohromade.

Ako vieme tak Slovensko bude vysielať v MPEG4, a dnešné tunery sú robené na MPEG2 ( integrovaný DVB-T tuner) teda väčšina z nich.
Dá sa to vyriešiť vraj aj kartou do PCMCIA slotu. Ako o s tým je, o tom som nepočul, že sa to dá vyriešť externým tunerom viem, ale že aj takto? :?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa dexman »

teoreticky to možné je, podobné riešenie ako sa využíva pri notebookoch, ale či to bude fungovať aj v praxi to neviem. každopádne zbytočne sa o tom teraz baviť, kým sa začne vysielať vo dvb-t tak to bude ešte pekných pár rokov, hlavne s prihliadnutím na to kde bývaš. a keď už na to príde tak sa určite objavia rôzne riešenia, možno aj to ktoré spomínaš.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Jakých pár rokov, veď v roku 2009, sa má vypnúť terestriálne vysielanie a prechádza sa na digitálne, takže žiadnych pár rokov, 3 mesiace a je to tu. Už nebude analógové vysielanie. len mi ide o ten mpeg4 vs mpeg2
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa dexman »

veď aj dvb-t je terastriálne vysielanie :rolleyes: ďaľšia vec je, že sa bude naň prechádzať postupne. predpokladaný rok, keď sa má úplne vypnúť analógové vysielanie je 2012 a už teraz je jasné, že sa to nestihne týmto slimačím tempom. všetko záleží na tom, aký vysielač bude pokrývať senec a okolie a kedy ho mienia spustiť. môj tip je, že skôr ako o rok a pol sa dvb-t nedočkáš.

EDIT: ešte aby som doplnil k tomu tuneru. tá PCMCIA karta by vlastne bola tuner, do ktorej by si musel zapojiť anténu. ale neviem si to dosť dobre predstaviť, lebo tv nie je pc. tak či tak si budeš musieť zaobstarať externý tuner, záleží na tom v akej forme bude.
Naposledy upravil/-a dexman v So 18. Okt, 2008, 15:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Á, tak teda dobre je, prečo som si myslel že sa úplne vypne už v roku 2009 :? Nevadí, ale kupovali sme televíziu na aspoň 5 a viacej rokov preto sa aj pýtam.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa peter.nr »

Dobrý deň!

Poprosím vás o radu. Mám možnosť cez známeho, čo robí v Samsungu zobrať lacno tieto modely:
Plazma PS42A416C1DXXH 42"
Plazma PS42A456P2DXXH 42" 100 Hz
Plazma PS50A416C1DXXH 50"
Plazma PS50A456P2DXXH 50" 100 Hz
LCD LE40A457C1DXXH 40
LCD LE40A559P4FXXH Full HD 40"

Čo z toho by ste si vybrali? Tie 100 Hz modely sú asi o 3000 drahšie. Oplatí sa to?
LCD LE40A457C1DXXH 40 je cenovo rovnako ako Plazma PS50A416C1DXXH 50". Využijem skôr Full HD alebo 50"?

Ďakujem za rady.
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"