LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa kajfun »

sony je konzumna znacka, philips robi tusim jediny plazma TV. Podla mna by si mal chciet plazmu a nie lcd ;) to su tie diskusie co sme tu mali a ano, som zaujaty lebo mam doma plazmu. V spomenutych diskusiach [fakt si ich najdi] preberame napriklad aj to ako sa sprava standartny signal na LCD, aka je skakavost / trhavost pohybu na lcd, ake finty musia radovo 10ms lcd panely pouzivat na SIMULOVANIE plynuleho pohybu. Tazko to cele uzavriet dvomi vetami, fakt si tie diskusie precitaj. Plazma nema ziadny reakcny cas, je to proste 0,000nieco milisekundy, LCD ma radovo 8ms a to este gray-to-gray, marketing atd, atd.

co sa tyka fullhd a 30k a vianoc : som presvedceny ze tieto vianoce bude k dispozicii fullhd 50" plazma za 30k. LCD nie, lcd nema na taketo velke uhlopriecky cenovo. Mozno aj spominany samsung ps50a557 pojde o tie tri tisicky dole - ved to zase nie je az tak vela...

a este nieco som nasiel:

http://www.ebu.ch/en/technical/trev/tre ... orial.html" onclick="window.open(this.href);return false;

velmi podstatna vec, ze kazdy europsky televizor MUSI vediet prehravat "720p/50, 720p/60, 1080i/25 and 1080i/30" aby dostal HD Ready logo a presiel certifikaciou. HMMMMMMM! A spomina sa tam aj Faroudja :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa zoom »

Odpovedam trochu neskor, ale predsa. Nejako som si cez den nenasiel cas. Takze Sharp LCD... Ked som bol este maly a sprosty a uvazoval som nad kupou LCD, tak Sharp som v mojom rebricku radil na druhe miesto. Na prvom je samozrejme Philips. Kedze LCD TV nechces, tak si ides kupit plazmu. O vybere TV tu bolo popisane hodne vela, aj v tvojej cenovej kategorii. Vzhladom na to, ze ides nakupovat na konci roka, teraz by som sa tym prilis nezaoberal a urobil by som topic, ked bude pre teba aktualna kupa. Aby si si nacvicil spravny postoj, pozeraj sa sem a opakuj si: "LCD je zle, nekupim si LCD TV, som silny".

Poradie vyrobcov plazmy: Pioneer > Panasonic > Samsung > LG
Poradie vyrobcov LCD: Philips > asi Sharp > uz neviem ... prestal som sa tejto oblasti venovat pred cca rokom

Jedina vec, co sa mi paci, co maju iba LCD TV je Ambilight od Philipsu. Potom by som este videl rad nove Philipsy s LED podsvietenim (co je zatial o hovne, ale na rozsirenie obzorov). Kazdopadne, ci budes vyberat dnes alebo v decembri, urcite to bude medzi Panasonicom a Samsungom. Zvysok ti tu uz povedali ostatni, pripadne si ho najdes inde. Urcite suhlasim s tym, ze radsej vacsiu uhlopriecku a HD Ready, nez mensiu s Full HD.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa xvalky »

noo. vidiet ze sa v tom vyznate. mam sice trochu OT dotaz, ale je asi zbytocne zakladat novu temu. chcem kupit telku. samozrejme ze plazma 50". no obcas k nemu pripojim aj PC. ma vtedy fullHD zmysel? alebo pri plazme je zbytocne nativnom rozliseni vobec rozmyslat?
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa schyzoy »

Zoom, ja som nepisal ze nechcem LCD TV. Ja som pisal, ze si necham poradit. Ale cim dlhsie kukam na tu spiralu, som si istejsi a istejsi :rofl:

Kajfun - viem viem, tato tema je nekonecna asi ako NVIDIA vs. ATI :-)

Takze ma caka vyber jak hovado, nakolko som detailista a nekupim prve co ma napadne. Pioneer je cenou inde, Pana mam rad, Samsung moze byt, takze asi budem vyberat medzi tymito dvoma.
Chlapi, ked capnem cca za mesiac do nakupnej poradne dotaz ohladom "Moze byt toto?", cakam na Vase reakcie a rady ;)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11552
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Andre »

jjj,skor potom capni cenovy strop
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Martan »

xvalky napísal:noo. vidiet ze sa v tom vyznate. mam sice trochu OT dotaz, ale je asi zbytocne zakladat novu temu. chcem kupit telku. samozrejme ze plazma 50". no obcas k nemu pripojim aj PC. ma vtedy fullHD zmysel? alebo pri plazme je zbytocne nativnom rozliseni vobec rozmyslat?
No tak velku TV si nedas pred seba na stol, tym padom sa budes nanu pozerat z dialky ratam tak min. 2m pri takej ulohpriecke aj ked v bytoch to nieje vzdy mozne.

Pri takom vysokom rozliseni a pripojenom PC tazko z takej dialky nieco uvidis, musel by si byt tak do 30-40cm od TV. Cize staci aj HD ready a 720p rozlisenie. Hry tam pojdu pekne aj na slabsich masinach a na tej uhlopriecke to bude tak ci tak super.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Toman »

- ja mam 32" LCD 720 riadkou a na hry sa mi to jednoznacne vidi malo...... o praci pod windows ani nehovorim..... na 50" to budes pocitovat este viac.... vsetko bude kostrbate.....
- umna teda na jednoznacne Full HD rozlisenie...
- ale ak natom budes z PC pustat len bezne filmi tak staci aj 720
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa kajfun »

vsetko spravne:

a) na filmy staci 720p. Vzdy radsej kvalitne 720p ako obycajne 1080i alebo 1080p
b) pocitacovy signal na 50" plazmu je nezmysel: Xkrat bolo povedane ze plazma je telka, monitor je LCD. Dovod: LCD ma exaktne definovane body, plazma nie - je to presne to iste ako laserova a inkustova tlaciaren
c) fullhd netreba na telku
d) fullhd sa hodi na pocitacovy signal, na ten sa idealne hodi 2560x1600 ze zoom? :)
e) sediet 50cm daleko od 50" plazmy nie je uplne v poriadku
f) sediet 150cm daleko od 50" plazmy je uplne v poriadku
g) v cene 30000 dnes mas peknu 50" plazmu, v tej cene nemas pekny rovnakovelky LCD.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa xvalky »

jasne, rozumiem. filmy ani nie, skor hry. a mozno posta, popripade nieco vo windowse. bude to normalne v obyvacke, mam to asi tri metre. to fullHD som myslel prave koli tomu, aby to ked tak bolo citatelne. nedavno som znamemu pripajal pc k telke, uhlopriecka asi 40 a nieco, rozlisenie 1366X768 a vyzeralo to pekne hnusne. no a na serioznu pracu mam pc inde. takze dik za rady
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa zoom »

Pokial chces pripajat PC k telke, aby si si tam pozeral Windows a e-maily, tak to nic moc. Mozes si kupit LCD TV, ale tie dobre (vyssie rady Philips) idu v podobnych cenach ako Pioneer plazmy. Za 35 tisic, ked kupis LCD TV, bude to male a o hovne. Ani ryba, ani rak. Ani normalny monitor k pocitacu, ani telka na pozeranie. Kebyze si tam chces iba pustat filmy z PC, staci samozrejme plazma. Inak hranie... neviem presne ake a ako tam budes prevadzkovat. Za taky peniaz mas z relativne lepsich modelov akurat 42" uhlopriecku, pripadne 46-47" z horsich a starych (minulorocne modely, atd.). Celkovo o nicom, nepaci sa mi ten napad.

Je pravda, ze vcera som si chvilu zahral Pro Evolution Soccer na plazme... bolo to pekne. Zvykol som si to hrat s talianskym komentatorom, hoci mu nic nerozumiem, je to fakt zabava pocuvat. Inak hranie na plazme (a TV vseobecne) vobec nepraktikujem. Je to o hovne a mas tam vysoky input lag (telky maju casto aj 70 ms).
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Martan »

xvalky napísal:jasne, rozumiem. filmy ani nie, skor hry. a mozno posta, popripade nieco vo windowse. bude to normalne v obyvacke, mam to asi tri metre. to fullHD som myslel prave koli tomu, aby to ked tak bolo citatelne. nedavno som znamemu pripajal pc k telke, uhlopriecka asi 40 a nieco, rozlisenie 1366X768 a vyzeralo to pekne hnusne. no a na serioznu pracu mam pc inde. takze dik za rady
Ide o to ako pripajas...
Ak cez niaky s-video analogovy vstup tak sa necuduj.
Ak pripajas PC tak jedine cez HDMI. Cize bud HDMI<>HDMI alebo DVI<>HDMI kabel.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa zoom »

Urobil som este maly pokus. Zobral som 1080p plazmu a zobrazil na nej ten isty frame z filmu v 720p a v 1080p.

Ako obrazovy material boli pouzite Blu-ray ripy isteho filmu, ktore kvalitne enkodoval ten isty clovek a pochadzaju z toho isteho zdroja. Tymto by mala byt zarucena aka taka spojitost medzi obrazkami.

Fotil som to bohuzial mojim starym fotakom, ktory ma iba 5 Mpix a v ostatnych parametroch tiez nevynika. Fotka z plazmy vyzera naozaj divne, Bruce je na spodku zeleny, dynamicky rozsah je skutocne biedny, no mozem vas ubezpecit, ze v reali to vyzera podstatne lepsie. Fotil som na manualnom nastaveni, fotak bol na stative: ISO 200, f/8, expozicny cas tusim 1/4 sec, manualne zaostrenie a oneskorena spust. Napriek tomu sa obrazky trosku lisia, ale na predstavu to staci.

Obrázok

Na lavej strane je 720p verzia, na pravej 1080p. Rozdiely viac vidno, ked sa na ne takto staticky pozerate na monitore, nez ked pozerate film na telke. Inak povedane, kym som si dva obrazky nedal vedla seba, ani som rozdiel nezaznamenal. Kebyze mam vedla seba dve plazmy, uz by to mozno bolo viditelne. Viem, ze to nie je uplne rovnaky test, ako keby som zobral dve TV, jednu HD Readu, druhu Full HD, ale mozno to niekomu urobi aspon nazornu predstavu. Este dodam, ze Brucova hlava bola v detailnom zabere, takze je natiahnuta na cely obraz. Kebyze tam je normalny pohlad, kde vidno celeho cloveka, tak samozrejme su rozdiely ovela menej pozorovatelne. Takisto by sa zle hladali rozdiely, kebyze tam nie su male kontrastne veci (fuzy, ...), ale napriklad ploche steny, vybuchujuce ohnive gule (s hladkymi prechodmi farieb), obloha, atd.

Prikladam este povodne needitovane a nezmensene obrazky s EXIF informaciami, keby niekto chcel: [klik]
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa kajfun »

este podstatna vec : napis prosim, aku celkovu velkost ma ten film a aku ma minutaz. Teda napriklad 18641MB, 1:45:20. Z tohoto udaju si vieme vypocitat priemerny bitrate [nevieme ci je tam konstantny alebo variabilny] a na zaklade priemerneho bitrate si spravime mienku o kvalite daneho enkodovania velmi jednoducho : porovname vypocitany udaj s maximom 40Mbit/s co dokaze blueray. V mojom vymyslenom priklade by islo o 18641 MB /105.3 minut = 177MB/min = 2.95MB/sec = 23.6Mbit/s. Cize moj vymysleny priklad teda je VELMI NEKVALITNY signal :) pretoze pouziva sotva polovicu bezne dostupneho pasma.

som zvedavy na tie udaje...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa zoom »

720p: 2h 08m 44s • 7 018 433 189 bytov • bitrate 5756 kbps • 1280×532 (2,40:1)
1080p: 2h 08m 43s • 13 014 858 176 bytov • bitrate 11772 kbps • 1920×800 (2,40:1)

Obe verzie maju zhodnu zvukovu stopu, 1080p obsahuje navyse rezisersky komentar. Udana velkost suboru je samozrejme spolocne s audiom.
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Martan »

Ved to, keby si aj chcel FullHD vyuzit potrebujes kvalitny material a ten keby si aj mal tak neviem, kde to skladujes...

Cize imho pokial nezijeme v Japonsku, kde si cerveny sudruzi uz testuju veselo quadHD(ako si to nazvali) alebo nebodaj UHDV a prenasaju si to tak kvalitnej infrastrukture, ze EU sa moze ist dosrat, je ti to uprimne 'putna', ze mas FullHD, ja mam tiez, ale len pre dobry pocit, kedze vyssie spominane...

Historicky bol vychod vzdy uplne inde aj vdaka ich rezimu, ze jo.

Fuj ale som kadeco popisal a pritom niesom OT hmm, lucky me.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"