Spotreba plazma vs. LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2137
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Ak vyberas iba z uvedenych modelov, nie je nic jednoduchsie ako vylucovacia metoda. Takze postupne aplikujeme zopar filtrov.

Filter 1: Zakladny a stokrat opakovany: Urcite plazma, LCD nie je telka, LCD je konske hovno natrete na skle. Vysledok po filtracii:

Plazma PS42A416C1DXXH 42"
Plazma PS42A456P2DXXH 42" 100 Hz
Plazma PS50A416C1DXXH 50"
Plazma PS50A456P2DXXH 50" 100 Hz


Filter 2: Urcite 100 Hz plazmu. Za 3000 korun sa to oplati (aj za 6000, aj za 10 000). 50 Hz na plazme blika priblizne podobne ako na CRT, je to viditelne a pre mna dost rusive. Vysledok po filtracii:

Plazma PS42A456P2DXXH 42" 100 Hz
Plazma PS50A456P2DXXH 50" 100 Hz


Filter 3: Ked mas peniaze na oba, tak nevidim dovod kupovat mensi, 50" by mala byt taka startovna velkost televizorov. Vysledok po filtracii:

Plazma PS50A456P2DXXH 50" 100 Hz

Hotovo koniec vyriesene.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

nazdar peto,

skus pokukat tu na fore, preberali sme uz vela problemov : ci LCD alebo plazmu kvoli kvalite obrazu alebo spotrebe, ci mensiu uhlopriecku s fullhd alebo vacsiu bez fullhd, atd, atd. Moj nazor je ze radsej vacsiu uhlopriecku bez fullhd; dovod: fullhd ti neprinesie viditelne kvalitnejsi obraz [musel by si sediet 10 centi od telky a ten rozdiel je aj tak iba trosicku lepsi, v ziadnom pripade nie dvakrat lepsi obraz], nemame absolutne ziadny zdroj 1080p KVALITNEHO signalu [jedine blueray, kolko mas doma bluerayov a kolko budes mat pri cene tisic korun za kus? cize neexistuje ziadne teresterialne vysielanie, druzice su uplna voda v Europe atd, atd] a teda pri skoro ziadnom prinose alebo velmi diskutabilnom prinose fullhd ja osobne hrubo preferujem vacsiu uhlopriecku lebo to vidis vzdy a hned.

Predpokladam ze nasa UPL [uderna plazmova letka] v zlozeni zoom, andrejsvk a zopar dalsich sa hned prida s argumentami a doporucia ti 50" Panasonic alebo 50" Samsung pripadne ked mas vela penazi tak 50" Pioneer Kuro.

a posledna vec : ved sa nehanbi a hod sem ceny za ktore to mozes mat :) 50" Fullhd plazma samsung ps50a557 stoji bezne v obchodoch okolo 33000,- s danou, 50" nie-fullhd brat samsung ps50a457 stoji okolo 27000,- s danou, mensie uhlopriecky ma pri tychto cenach vobec nezaujimaju. Panasonic je o par tisic drahsi, teda radovo 35k bez fullhd a radovo 40nieco fullhd 50". Ake ceny mas ty?


edit : kapitan Zoom ma zase predbehol :)
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Peto, určite plazmu a tú čo ti poradil zoom by som bral aj ja keby som chcel 50" , 42" y som inú ako moju nebral...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa peter.nr »

Ďakujem za rady.

Takže ceny:
Plazma PS42A456P2DXXH 42" 100 Hz - cca 17 500 Sk
LCD LE40A559P4FXXH Full HD 40" - cca 21 000 Sk
Plazma PS50A456P2DXXH 50" 100 Hz - cca 23 500 Sk

Sú ale mesiac staré, takže do Vianoc to ešte klesne. Mám predstavu okolo 20 tisíc +/- nejaké drobné. Myslím, že by som sa do VIanoc do toho limitu zmestil aj s tou 50" 100Hz plazmou.

Aj keď teda tá max. spotreba 470W je závratná. Ale to sa tu už riešilo. Kamarátovi, čo má 37" plazmu Panasonic som dal merač spotreby a nameralo mu to reálne cca 270W. Takže toto by sa malo zmestiť do cca 320W, čo už je lepšie.
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2137
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Teraz ti trochu idem pokazit naladu. Kedze si zase citam o plazmach, aby som bol Vasilisa Premudra a mohol som tu rozdavat rozumy na fore, natrafil som na nasledovne prispevky od ludi, co vlastnili tvoj mozny buduci Samsung PS50A456 a presli na Panasonic 50PX8 (low-endova plazma Panasonicu, najnizsia rada):

"Had my PX8 set up for a couple of hours now scrutinising the picture-and I'm definately impressed,so much better than the Samsung PS50a456 that i returned to John Lewis."

"Anyway I've tried Blu-ray and HD-DVD now and I am extremely happy with the picture, it is crystal clear, I can't believe how much better it is than the Samsung at SD and HD as at first I was happy with the Sammy."

"The Samsung seemed OK at first but after the 3rd week of owning it I kept noticing a sort of sparkling/powdery effect on skin tones-this was only on SD but after noticing it I just couldn't put up with it."

"I saw them today side by side in currys and the panny has better blacks the the sammy had stronger colours. I think i will be getting the panny tomorrow."

A tak dalej, a tak dalej. Vlastne to nie je nic prekvapujuce, Panasonic tu radime nad Samsung a samozrejme 50PX8 je aj drahsi (cca 29 000 Sk). Cize ako vzdy -you get what you pay for-. Spominam to len preto, ci sa ti nahodou nechce doplatit na toho Panasonica, kedze ho ludia pomerne jednoznacne hodnotia ako viditelne lepsiu plazmu. Mozes nad tym aspon uvazovat pri rozbijani prasiatka. Inak tu budeme zbytocne vymyslat. Nikto nevie, ake ceny alebo akcie budu okolo Vianoc, takze radit mozeme iba vzhladom na dnesny den.

EDIT: Docital som sa skvely vtip. Nechcem len tak zbytocne zakladat nejaky topic, tak si to napisem sem. Citam recenziu na plazmu od LG, najnovsia a najlepsia rada PG7000, no a namerana "cierna" ma prosim pekne 0,13 cd/m2. To uz prosim pekne moje S-IPS LCD da menej (S-IPS ma horsiu ciernu nez S-PVA). Toto je naozaj prvotriedny vtip. Dokonca dobre LCD telky, ktore este nemaju LED podsvietenie, su na tom lepsie. To je skutocne nejaka First Austria plazma.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

tie ceny su pekne, zhruba o 4000 menej ako najlacnejsie obchody na internete. Pokial nebudu problemy so zarukou [=teda dostanes zarucny list, vyplneny a pouzitelny v oficialnom zastupeni samsung/panasonic na slovensku] tak pohoda a toho pana sa drz.

a je fakt objektivna pravda ze plazma panasonic vykuzli lepsi obraz ako samsung. Priznavam ze mam doma samsung :)
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa peter.nr »

Uz cca 8 rokov sa pozerám na CRT Orava 55 B 506. Svojho času to bol jeden z najlepších TV vo svojej triede. Super menu a kopec použiteľných funkcií, ktoré mu môže závidieť nejedno súčasné LCD či plazma.

Som dosť zarytý nepriateľ TV v tom súčasnom konzumnom spôsobe použitia - človek príde domov, zapne telku a čumí do toho až do noci. Keď sa ho spýtate, čo vlastne videl, nevie povedať. Max. vie na druhý deň rozoberať v práci smotánku, prominentov a iné shity, prípadne TN (klebetník), a seriály z nemocničného prostredia (s kým sa kto najnovšie vyspal).
Ja pozerám iba zo záznamu Profesionálov a Maf story. To je asi tak všetko.

Nový TV chcem hlavne kvôli dvojročnej dcére, ktorej púšťame DVD a nahrané večerníčky. Nechcem, aby si kazila oči ako my kedysi. No a sem-tam si pozrieme nejaký film - nahraný z TV, alebo na DVD. Televízne noviny si môže manželka pozrieť aj v hosťovskej na 20" CRT.

Zároveň nie som žiadny fajnšmeker. Čo sa týka telefónov, resp. PDA, tak potrebujem to naj (nie cenou ale funkčne). Ako auto mi bohate stačí Fabia kombi, alebo možno by som sa uspokojil s Thaliou (keby bola kombi, alebo aspoň hatchback). Nie som schopný na TV spozorovať mierne chyby v obraze, resp. porovnávať "na diaľku" s iným TV. Samozrejme, 10ms odozvu by som asi zbadal. 100 Hz myslím, že pôsobí dobre na oči. Full HD nevyužijem tak skoro. A magická hranica je pre mňa 20 litrov. Max. nejaké drobné navyše.

Takže sa asi uspokojím so Samsungom skôr, ako by som mal dať navyše cca 7 litrov za Panasonic.
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

si na tom skoro rovnako ako ja - urcite rovnako co sa tyka aut a ich pouzitia. Neviem ako si sa finalne rozhodol ale chcem ta prudko prehovorit na tu 50" samsung za 23000,- napriek tomu ze je to trochu viac ako tvoj psychologicky limit. Ten rozdiel oproti 40" uhloprieckam je neskutocne velky. A na 32ky budes po tyzdni pozerat s despektom a budes sa skrabat po hlave ze ako je mozne ze sme s takymi "malymi" uhloprieckami dokazali prezit.
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa peter.nr »

Ja som sa vlastne prehovoril sám, ale díky, že si ma v tom rozhodnutí podporil.
Nepôjdem to kupovať hneď zajtra, skôr po Vianociach - t.j. cca 2-3 mesiace. Očakávam, že za tú dobu ešte ceny klesnú a po Vianociach sa budú chcieť obchodníci zbaviť skladových zásob, takže ešte aj to zrazí ceny mierne dolu.
Takže tesne nad dvadsať tisíc to isto bude. A to je OK. Ale bral by som to aj za 23 tisíc.

Verím, že Panasonic je lepší, ale tento 50" Samsung je stále lepší oproti hociktorému LCD do 40 litrov:
- v rýchlosti odozvy - 0,00x ms je určite menej ako rádovo ms
- v kontraste - statickom aj dynamickom
- v kvalite robrazenia bežného PAL signálu (napr. SkyLink)

Takže ak bude o trochu horší od Panasonicu, tak ma to až tak netrápi. Už len počkať a beriem ho. :-)
Inak, ako majú Samsungy poriešené menu? Dizajn, jednoduchosť, intuitívnosť ...
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa kajfun »

nebudes lutovat, vsetky tvoje rozhodnutia su racionalne a velmi dobre.

co sa tyka intuitivnosti menu : je to relativne rozsiahle menu ale mne osobne spickovo sadlo. Prvykrat som to zobral do ruky a hned som bol ako doma, ziadne chytaky, ziadne sprostosti. Samozrejme je tam vela parametrov na nastavenie. Absolutna spokojnost. Doporucujem ti kuknut niekde na internete navod a v nom postudovat - neverim ze nie je nejake pdfko :)

keby si nenasiel daj vediet a nafotim ti to moje menu. Mam samsung ps50q91strasnevelapismeniek. Ale podstatne je ze je to Q91tka, to ostatne je len kozmetika.
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa peter.nr »

Dnes som videl 50" Samsung v predajni. Všetky 42" boli oproti 50" strašne malé. No hold 20 cm je 20 cm. :-)
Takže mám potvrdené, že cez toho bratranca zo Samsungu to bude s papiermi, zárukou, komplet. Ale môžem to kúpiť iba do Vianoc, lebo potom majú dovolenku a ďaľší rok chce kupovať on (môžu 1 ks za rok).
Takže asi najskôr to bude model PS50A476. Z 25 litrov by mohol do Vianoc klesnúť na niečo vyše 20. :-)
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa schyzoy »

zoom napísal:
Filter 1: Zakladny a stokrat opakovany: Urcite plazma, LCD nie je telka, LCD je konske hovno natrete na skle. Vysledok po filtracii:
Zoom, skoro som hodil hovno na sklo ja :hysterical:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2137
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Podla vsetkeho ma Samsung A476 oproti A456 navyse iba "3D SYNC OUT" vystup a malicko silnejsie reproduktory. 3D sync vystup sa pouziva spolocne s 3D okuliarmi (klasicke LCD zakryvatka raz na jedno oko potom na druhe). Pokial si overis u kamarata v Samsungu, ze toto su jedine rozdiely a rozhodnes sa, ze tu 3D funkcionalitu nepotrebujes, vzal by som A456 a za usetrene peniaze si mozes kupit zmrzlinu a bublifuk.
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa peter.nr »

Aha, máš pravdu, neuvedomil som si to. Trošku ma zmiatlo, že ten model nie je na webe samsung.sk. Je tam iba 42" obdoba a má uvádzané rozlíšenie 1024x768. Na samsung.cz je aj model 50" a je tam vidieť rozdiel skutočne iba v tom 3D. Jasné, 2 litríky sa zídu na niečo iné - napr. držiak na stenu. Len neviem, aký je rozdiel medzi 50A456 a 50A457 ...

Díky za radu. Ušetril si mi 2 litre.
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Andre »

peter.nr napísal:Len neviem, aký je rozdiel medzi 50A456 a 50A457 ...
ak je pri samsungu rozdiel v poslednej cislici ide cisto o iny design

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"