plexi HTPC

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
jozinecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2008, 00:49

plexi HTPC

Príspevok od používateľa jozinecko »

Tak keďže som videl nádherný casemod "command center" chcem sa aj ja pochváliť, hádam sa bude aspoň kúsok páčit aj keď ešte to neni úplne dokončené a určite nie také ako zmienený command center.

Ide o klasické HTPC na ktorom je prioritne MediaPortal ktorým púšťam filmy a vďaka pluginom prepinam satelit a podobne, samozrejme dalšie vymoženosti sú kontrola okolia domu cez kamery ako aj vstup alarmu a ovladanie elektro spotrebičov ako ovladanie vstupnej brány apd.

Počítač je pripojený k analogóvému rozvadzaču TV v dome a tak je možné ho sledovať na každej obrazovke v dome a to v spoločnej sieti (ak by mal niekto zaujem cca 400SK, piste SS) a samozrejme je Wifi aby bolo možné ovladať PC cez Remote desktop z celého domu a ešte mam do obyvačky vyvedeny USB kabel pre IR ovladanie.

to je asi cely zámer PC takže priorita neni výkon ale spotreba a hlavne ticho kedže v izbe cez vikendy spi brat so švagrinou a malými deťmi. Preto vlastne cele prerabanie. :dance:

Tento mod ma viac časti, komponenty som kupoval vlani v decembri (krásna hračka na vianoce) ako vidno na fotkach nevydržal som a musel som to zapojiľ, takže takto to chvíľu vypadalo:
Obrázok

a takto PC, za to chadenie si asi pochvalu nezaslúžim=)
Obrázok

potom som to vložil do skrinky, obyčajný miditower prerobený na desktop ale neviem nikde nájst foto tak ak najdem tak pridam.

A keďže mi thermaltake UFO začal fakt pekne vrčať tak som sa rozhodol ze nevymením len chladič CPU ale aj celu skrinku.
Keďže som mal len kusy plexi ktoré mi nanosili známy neni to prekrasne foremne ani nie su dĺžky striktne rovnaké, snažil som sa ale kto ste rezali plexi primočiarov elektrickou pílou, viete ako sa to lepi na pilku a ako tažko sa ide rovno (alebo možno som len ja nešikovný)

ale k veci, takto teda vypadala zlepená skrinka z plexi:
Obrázok

Obrázok

tak tu je po nastriekani, zvolil som hnedý palisander, lebo bola najbližšie k čiernej čo v obchode mali a zhanat v inych mestách nebolo možné kedže financie boli značne obmädzené.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Na "flexovanie" kablov som nemohol použiť flexo keďže som ho nezohnal, čo napokon ani neľutujem, aspoň som ušeril a namiesto izolačky som použil bužírku z koaxiálu, a na EATX-24 kabel som použil bužírku z veľkého rozvádzacieho 6pin kábla a ešte som mal dve farby bužíriek.

zdroj po úprave (ide o EuroCase 350W JSP 12cm Fan)
Obrázok

Obrázok

Tu možete vidieť už osadený zdroj a základnú dosku
Obrázok

Obrázok

Tu môžete vidieť výstupy pre TV anténu, USB a klasické výstupy MB
Obrázok

Tu môžete vidieť už osadený ventilátor Arctic-Cooling Arctic Fan PRO TC Temperature, Karta s HDMI, TV-OUT, SCART, RS232Obrázok

Tu možete vidieť už kompletny hw, vratane HDD a displayu a bočného "vdychovacieho" ACUTAKE ACU-FAN92 a aj UV CCFL.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

No a na záver kým sa "do mňa pustíte" chcem podotknúť, že asi budem musieť zdroj zaplechovať aby som sa vyhol nepriaznivému rušeniu a aj napájanie modulátora, kde to dosť vidno hlavne na Mark... ale to su už len kozmetické chybičky a hlavne chem vymeniť ten Artic-Cooling ventilátor za ACUTAKE ACU-FAN80 keďže ten AC je oproti Acutake o dosť hlučnejší, aj keď som o nich nečítal až tak dobré recenzie, rád si nechám poradiť. :help:

vrch skrinky som nefotil keďže je dosť poškrabané a zháňajú mi nové :red:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa shiro »

Ta farba je hrozna.....je to jak obliate cokoladou....inac napad dobry
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa Toman »

- prepac ale ta farba je naozaj HUMUSNA....
- a nechapem naco tahas Audio Out spet do skrine???
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa KocuR »

uf zdroj by som dával k doske skôr nízkonäpaťovou stranou keď už má byť odkrytovaný...
jozinecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2008, 00:49

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa jozinecko »

farba v skutocnosti vypada inak neni taka leskla a svetla.
a zatial sa hodi k dvierkam skrinky(TV stolika)

co sa tyka audia, ide o to aby modulator mal aj zvuk inak by to islo cez vystup pre predny panel, tak to skusim napojit cez to, zatial je knemu zapojeny scart

co sa tyka zdroja, idem ho zadeklovat, aj podla mna to neni moc dobry napad.
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa slawo206 »

ked ti farba sedi s nabytkom tak ok. ale tam kde je to lepene, tak to vyzera jak pozvarane, ale napad dobry...
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
jozinecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2008, 00:49

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa jozinecko »

Dakujem
a viem ale nastastie ked je tam vsetko tak tie boky nevidno, no skusal som to selijako lepit a nic a sroubovat som nechcel.
Používateľov profilový obrázok
AMD__
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 217
Dátum registrácie: Ne 03. Aug, 2008, 15:55
Bydlisko: Kosice

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa AMD__ »

chces aby som zvracal?
to je otrasne a to ti vravim do tvare :D :!: :!: :!: :!: :!:
CPU-Sempron 28OO GPU-ASUS 7600 256 DDR3
PSU-NOname 300W MB -MSI K8N NEO3
CASE-ELITE 330 RAM-nepoznam vyrobcu:1GB
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa 0Ro! »

celkom sa mi to páči, až na tu farbu(ale keď ladí s okolím tak potom nie je očom) a to lepenie (šroubiky by tomu možno pridali na "mohutnosti", ale možno je to tak lepšie - možno by tie šroubiky veľmi rušili to zladenie), no napriek tomu celkom dobre spracované :good:

P.S. kur*a AMD__ také reakcie ma vedia naštvať...tak sa predveď, ukáž niečo z tvojej tvorby a nie tu každého spŕdaš a stále len kecáš Stoobi sem, Stoobi tam, bla bla bla Stoobi, Stoobi, Stoobi :E
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa faugusztin »

K tomu zdroju, urcite by som ho vymontoval. Ide o zdroj, ktory SOI dala stiahnut z trhu kvoli nebezpeciu urazu.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

AMD__ napísal:chces aby som zvracal?
to je otrasne a to ti vravim do tvare :D :!: :!: :!: :!: :!:
Super...to dokaze napisat "expert", ktory za vrchol "tuningu" povazuje vymenenu mriezku na ventilatore a podsvieteny ventilator.


Ale naspat k teme a autorovi - pekna praca i ked ta farba vyzera na fotkach trocha zvlastne :).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
AMD__
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 217
Dátum registrácie: Ne 03. Aug, 2008, 15:55
Bydlisko: Kosice

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa AMD__ »

ja sa nemozem pozerat na tu farbu
tiez aj odflaknutu pracu podla mna.
CPU-Sempron 28OO GPU-ASUS 7600 256 DDR3
PSU-NOname 300W MB -MSI K8N NEO3
CASE-ELITE 330 RAM-nepoznam vyrobcu:1GB
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa gammaray »

AMD__ davaj si pozor co pises lebo sa moze stat ze sa tu nejaku tu chvilu neprihlasis :!:
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
AMD__
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 217
Dátum registrácie: Ne 03. Aug, 2008, 15:55
Bydlisko: Kosice

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa AMD__ »

uuufff :smutny:
ale dufam ze si nemyslel
pernamentny :laugh:banan
CPU-Sempron 28OO GPU-ASUS 7600 256 DDR3
PSU-NOname 300W MB -MSI K8N NEO3
CASE-ELITE 330 RAM-nepoznam vyrobcu:1GB
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: plexi HTPC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

AMD: koľko máš rokov?? Lebo sa mi zdajú tvoje názory dosť detinské. Hovorí sa podľa seba súdim teba, a ty tu ideš haniť niekoho za prácu, ktorá ani nevieš čo obnáša. Naviac zato, že sa ti tá farba nepáči neznamená že sa nepáči autorovi. Ak ti to tak prekáža, že ti je na vravcanie, odhlás sa, choď sa vytyklovať a neprispievaj do tejto témy.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"