zostava nestiha aj ked nema preco

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
vodo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 20:01
Bydlisko: Kosice

zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa vodo »

Ahoj,no mam problem.
Dosla mi grafika od typka,zapojil som ju (prv bez napetia,som si nevsimol ze tie nova sa napajaju aj zo zdroja)
no a potom som si to vsimol a napravil to..
Nainstaloval ovladace a huraa idem otestovat hru...
Zistil som ze mi (nestiha) ani na titan quest..
Vsetky ovladace su v pohode(vsetko som pre istotu preinstaloval) a ako pissem seka mi aj dost staru hru..
(mam cpu-2,9gh* pretakovany na 3,4gh a grafiku asus 8800 gt512mb + 4 giga ram)
fakt neviem vcom je problem a nemam tu nikoho ku komu by som zaniesol pc a otestoval to po castiach aby som pisiel nato vcom je problem... :wallbash:
pls pomozte mi(poradte)
A este jedna vec moj "bocny"disk kde som mal vsetku hudbu a filmy(asi 300giga) je zrazu necitatelny ale vo vlastnostiach mam ze zariadenie pracuje spravne tak fakt neviem co stym lebo sa vobec nan nedostanem(win ho "nevidi") a zatial jedina moznost co mi nuka je previest ho na zakladnu jednotku(bol dinamicky)
:wallbash:
Naposledy upravil/-a vodo v So 15. Nov, 2008, 19:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa tomas2893 »

napis aky mas pc, nie iba takty...
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
vodo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 20:01
Bydlisko: Kosice

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa vodo »

tomas2893 napísal:napis aky mas pc, nie iba takty...
neviem co presne chces vediet.
Vsetko co tam mam?
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa zachary »

ad1: nauč sa písať, a správne popísať problémy .. + menej smajlov by nezaškodilo
ad2: áno, vhodné by bolo popísať aké komponenty máš
ad3: z toho mála informácií čo si poskytol .. akú si mal predtým GK ? odinštaloval si korektne ovládače? aké ovládače si nahodil ? ..
takisto si skontroluj kabeláž, teploty na cpu/gpu ..ZDROJ ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
vodo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 20:01
Bydlisko: Kosice

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa vodo »

zachary napísal:ad1: nauč sa písať, a správne popísať problémy .. + menej smajlov by nezaškodilo
ad2: áno, vhodné by bolo popísať aké komponenty máš
ad3: z toho mála informácií čo si poskytol .. akú si mal predtým GK ? odinštaloval si korektne ovládače? aké ovládače si nahodil ? ..
takisto si skontroluj kabeláž, teploty na cpu/gpu ..ZDROJ ?
Takze,snad som to opisal dobre.
Nestiha ani 4 roky stare hry a nema preco..Teda neviem preco nestiha.(seka)
Takze komponenty
byvala grafika-http://www.asus.com/products.aspx?l1=2& ... odelmenu=1
mb- http://tw.giga-byte.com/Products/Mother ... 945GCM-S2L" onclick="window.open(this.href);return false;
Procak -CPU Socket LGA775 Intel Celeron D 341+ 2,93GHz FSB 533 Cache 256K Box
Ram 2*2Gb
1Hd-320 gb WD
2HD-segate-500gb(tento je necitatelny)
Teraz mam gk-http://www.pointofview-online.com/defau ... ent_id=317 +ac s1+noctua p12.
Zdroj 500w.

A ano napadlo ma to stou kabelazou takze idem kupit nove kable na disk to je jedine co mozem spravit ohladom hw.
Co sa tyka ovladacou daval som ovladace z cd a pri instalacii mi rovno odinstalovalo stare(aj ekd boli novsie-http://www.nvidia.com/object/winxp_178.24_whql.html)no sekalo tak som skusil dat tie co boli na cd k gk ale stale nepomohlo...
Teploty su-cpu-45-max 55-60c
gk-40c-pri hrach sa nejak nezahrievala(inac zostava bola ok kym som nedal novu grafiku,tak neviem kde som spravil chybu)
Takze teplotou to asi nebude...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa M1ch4l »

so single-core procesorom, dokonca este celeronom je vykon tej karty degradovany az neskutocne a preto to nestiha. kup si novy CPU pravdepodobne aj s doskou. neviem, ci mas dosku s nejakym normalnym chipsetom a podporou DDR2... to si tu nenapisal(ale asi hej, ked mas 2x2GB RAM)
pripadne to predaj, lebo tebe sa to zda sa moc nehodi...
vodo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 20:01
Bydlisko: Kosice

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa vodo »

M1ch4l napísal:so single-core procesorom, dokonca este celeronom je vykon tej karty degradovany az neskutocne a preto to nestiha. kup si novy CPU pravdepodobne aj s doskou. neviem, ci mas dosku s nejakym normalnym chipsetom a podporou DDR2... to si tu nenapisal(ale asi hej, ked mas 2x2GB RAM)
pripadne to predaj, lebo tebe sa to zda sa moc nehodi...
neviem presne co znamena z normalnym cipsetom...
ano su tam ddr2.
a optimum pre tq je CPU 3 GHz, 1 GB RAM, VGA 128 MB (GF 6800/R X800 alebo výkonnejšia), XFi zvuková karta
alebo mass efect Windows XP / Vista
2.4 GHz CPU
2 GB RAM
co v pohode mam....
Takze neviem doteraz som sa "babral"z diskom(ten co ide) a no par hodinach som skusil tq a nic...
+ vobec neviem co spravim stym diskom co vidi aj bios aj win len mi win pise ze je necitatelny,ano ja viem da sa sformatovat alebo previest do zakladneho ale to o vsetko nanom pridem... :(
Takze fakt neviem kde je chyba-inac ano novy procak je v poradi...(len teraz som bez penazí)
takze fakt neviem co stym...

Inac co sa tyka zostavy je viac menej vynovena,ostala len skrina,procak,mechanika...
vsetko ostatne je nove...
grafika pouzivana ale o grafike to nieje...
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa Q-Axis »

čo sa týka titan quest, tak na to reagovať neviem, ale čo sa týka mass effect, tak to "nestíhanie" je aj procesorom aj grafikou. moja zostava tú hru nestíhala pri 1680x1050 a plných detailoch.
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
vodo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 20:01
Bydlisko: Kosice

Re: zostava nestiha aj ked nema preco

Príspevok od používateľa vodo »

Q-Axis napísal:čo sa týka titan quest, tak na to reagovať neviem, ale čo sa týka mass effect, tak to "nestíhanie" je aj procesorom aj grafikou. moja zostava tú hru nestíhala pri 1680x1050 a plných detailoch.
NIesom pri pc a teraz si nepametam ake mam rozlisenie ale dnes tuto informaciu doplnim(mass effect).
tq mam 1280 na 1024.

Návrat na "Hardware všeobecne"