Vista + XP pripojenie na net

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
andrejuk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Ut 16. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 2

Vista + XP pripojenie na net

Príspevok od používateľa andrejuk »

cawte chalani, potrebujem poradit:

Potrebujem pripojit 2xPC (1x Vista Ultimate + 1x XP pro) cez jednu pripojku (UPC kabel) na net.
Skusal som uz tieto zapojenia:
Obrázok
Ale nejde to ani v jednom, v oboch pripadoch funguje LAN aj vista ma pripojenie na net.

Samozrejme ze som v xp nainstaloval podporu ipv6, nastavil ip, subnet masky, gateway. V druhom pripade som skusal aj so zdielanim
internetoveho pripojenia, aj bez. Skusal som aj wingateway, networkmagic, ccproxy. vypnute firewally, antiviry... vsetko!

poradte pls, uz som v koncoch...

Vdaka!
Naposledy upravil/-a andrejuk v Ut 02. Dec, 2008, 20:51, upravené celkom 1 krát.
CASE: TT Mambo; PSU: Seasonic S12II-500HT; MB: Asus P5K SE; RAM: A-DATA DDR2 4x 1GB 800+MHz dual Extreme Edition @ 4-4-4-12, 2.05V; CPU: E8400 3,0GHz @ 3,6GHz + Noctua NH-U12P; HDD: WD 6400AAKS; GPU: Palit 4870 512MB @ 780MHz+1000MHz
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vista + XP pripojenie na net

Príspevok od používateľa galen »

andrejuk napísal:cawte chalani, potrebujem poradit:

Potrebujem pripojit 2xPC (1x Vista Ultimate + 1x XP pro) cez jednu pripojku na net. Ked to zapojim cez switch, tak mi ide LAN bez najmensich problemov - sharing, hry, etc, ale net ide len na viste. Skusal som uz aj odpojit vistu a skopcit nastavenia do xp, ale ani tak nejde. Mam dokonca v PC s Vistou dve sietovky, tak som to skusal caz proxy, ale akosi sa mi nedari... :-( Ak s tym mate niekto skusenosti PLS poradte.

Vdaka!
z tvojho popisu som takmer de$il ...
skus pozriet FAQ, a porozmyslat o tom, ako mas pripojenie do internetu: ci je to USB, ci je to LAN, a hlavne, na co je to viazane, ci je to vobec viazane, ake to ma IPcky, a ci sa to chyti aj z inej sietovej karty/pc...

dalej vo vseobecnosti vieme tvrdit, ze ked vezmes ten jeden pocitac, co ma 2 sietovky,
do jednej pichnes internet (tak aby fungoval), do druhej strcis prave switch + druhy pocitac, a das ZOZDIELAT PRIPOJENIE do internetu, tak by sa mal do internetu dostat aj druhy pocitac (treba mu nastavit gateway IPcku toho prveho pocitaca)...
a ano, internet na druhom pocitaci nebude fungovat, ak ten prvy bude vypnuty

nuzz ... a dalsia vec, ktora takmer hranici s idealnym pripadom:
ked strcis kabel z internetu do switchu, a strcis tam dalsie 2 kable (z kazdeho pc jeden), nainicializuje im to automaticky IPcky, a zaroven aj gateway a dns ... a dostanu sa do sveta ... tak mas po probleme ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
andrejuk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Ut 16. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Vista + XP pripojenie na net

Príspevok od používateľa andrejuk »

galen dikes, editol som popis, snad je to teraz lepsie :-D
CASE: TT Mambo; PSU: Seasonic S12II-500HT; MB: Asus P5K SE; RAM: A-DATA DDR2 4x 1GB 800+MHz dual Extreme Edition @ 4-4-4-12, 2.05V; CPU: E8400 3,0GHz @ 3,6GHz + Noctua NH-U12P; HDD: WD 6400AAKS; GPU: Palit 4870 512MB @ 780MHz+1000MHz
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vista + XP pripojenie na net

Príspevok od používateľa galen »

jup, uz je to lepsie ...

ale este to treba vylepsit :(



Takze skus este napisat, ci mas nejaky UPC modem, ktory ti to konvertuje na LAN ~ RJ45, alebo to strkas priamo do USB (idealne napisat meno modemu)

podla toho uz budeme vediet odhadnut, co dalej

PS: ten switch je switch, alebo je to aj LAN-Router?
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"