NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Viete o jakú kartu sa jedná ? ak áno tak výborne potreboval by som zistiť kolko by sa dala max. pretaktovať aby bola stabilná je nejaky program na overenie stabiliti GPU ? taktoval som to cez RivaTuner. mám aj screeny
PRED OC
Obrázok
PO OC
Obrázok

Dala by sa dať aj vyžšie ale stabilne ? nechcem skúšať radčej sa opýtam nechcem odpaliť kartu :)

Vopred ďakujem :)
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa 0Ro! »

presne tú istú kartu som testoval tento víkend, takty 324/594MHz na studenej vode...

Obrázok

na overenie stability môžeš použiť ATITool s jeho articact scanom, alebo prosto necháš prebehnúť 3D Mark
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

0Ro! napísal:presne tú istú kartu som testoval tento víkend, takty 324/594MHz na studenej vode...

Obrázok

na overenie stability môžeš použiť ATITool s jeho articact scanom, alebo prosto necháš prebehnúť 3D Mark
čo si myslel tím že takty xxxxxxxx na studenej vode ??

A ten obr. keď chcem zväčšiť nejde..skus ešte raz postnuť pls.dik !
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa 0Ro! »

tak tu máš ešte raz ten screen Obrázok

na studenej vode som myslel vodné chladenie grafickej karty a radiátor s fanmi som mal vyložený vonku za okno
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Ok dík za ten screen poukladal som si to ako si to mal aj ty ! ale ja nemam ten 3Dmark a pozri len neviem čo mám stiahnuť na teploty real temp mi vypíše chybu ! tak neviem a speedfan mi neukazuje GK..a to chladenie no ja neviem ja to mam len original čo ma MSI chladič tak pozri to ! tu máš scr !

http://img294.imageshack.us/my.php?image=mojefv9.png" onclick="window.open(this.href);return false;
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa Bubu123 »

netrap taku starucku starenku , ja som tak odpalil sice ine graficke karty ale tak zhoreli mi priamo v bedni koli taktovani ato mi nezhoreli hned po taktovani trvalo to tak par dni (jednalo sa o 2 ATi 9600Pro) u takych starsich grafickych kariet staci ked to navysis o par mhz a vzduch to nema sancu uchladit ci jadro zhori ci pamate sa poskodia ale niake to napajanie proste sa to neoplati (vlastna skusenost) o tych par FPS viac co ti da sa ti to neoplati kamo , dlho ti nevydrzi .
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

ok tak to čo bolo default zdvihnem o 20mhz !
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa 0Ro! »

real temp je ak sa nemýlim, len pre core procáky a vyššie, a teplotu VGA ti neukazuje pravdepodobne preto lebo karta nemá čidlo, takže najskôr budeš testovať priložením prsta na chladič alebo priložením nejakého externého teplomera(termometra)

3D Mark 03 stiahneš stadiaľ http://downloads.guru3d.com/download.php?det=576" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

0Ro! napísal:real temp je ak sa nemýlim, len pre core procáky a vyššie, a teplotu VGA ti neukazuje pravdepodobne preto lebo karta nemá čidlo, takže najskôr budeš testovať priložením prsta na chladič alebo priložením nejakého externého teplomera(termometra)

3D Mark 03 stiahneš stadiaľ http://downloads.guru3d.com/download.php?det=576" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale na tej karte to čidlo je určite ! Lebo už aj predtým (reinstall Win) mi ukazovalo aj v evereste aj otáčky sa dali upravovať cez utilitku SpeedFan a teraz nič ani neukazuje teplotu ani otáčky ! Nevieš nejaky inakší soft ?
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa 0Ro! »

no môžeš skúsiť tieto programiky: ATITool, PCWizard, hardware sensor monitor (http://www.hmonitor.net/" onclick="window.open(this.href);return false;), CPUID HWMonitor (http://www.cpuid.com/hwmonitor.php" onclick="window.open(this.href);return false;) :hmmm:
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: NVIDIA GeForce4 Ti 4200

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Inač 3DMARK-om som získal 1302 score to je velmi málo že ?! :hysterical:
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.

Návrat na "Grafické karty"