DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
ac.milan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 22:26
Bydlisko: Myjava

DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Príspevok od používateľa ac.milan »

DVD romka sa mi prepla do PIO modu,cize cita pomaly a je pri tom spomaleny cely PC...problem je v tom ze aj ked to prepnem na DMA if available, tak ostane v PIO mode. DVD-RW mi ide v pohode na DMA. Obidve mechaniky su LG, PC je v popise.

Ako vratim do DMA na oboch? v Biose som sa zatial nestural. Vdaka za rady.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Príspevok od používateľa FEAR »

ak je to este aktualne ... tak cez spravcu zariadeni daj odstranit zariadenie ... restertuj ..najde ti romku nanovo a malo by jej pridelit UDMA mod
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

toto ma aj kamos..odstrani a ma to tam spat
ac.milan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 22:26
Bydlisko: Myjava

Re: DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Príspevok od používateľa ac.milan »

Ano priatelia je to este aktualne, toto som skusal, odstranit DVD-ROM a restartovat comp, no ostala aj tak v PIO mode, skusal som aj radic odstranit, no nic nepomohlo, pritom to dovtedy fungovalo bezproblemov...iny sposob ako preinstalovanie windowsu neexistuje :?:
Pretoze ked som v linuxe,tak ide aj dvdromka v pohode naplno...uz ma to zacina stvat
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Príspevok od používateľa zachary »

mechaniky sú ATA / SATA ?
skúšal si iný radič ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
ac.milan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 22:26
Bydlisko: Myjava

Re: DVD-ROM v PIO mode - nejde prepnut

Príspevok od používateľa ac.milan »

HDD mam SATA, a mechaniky su ATA...radic som skusal tiez vyhodit a nahodi znova,nepomohlo...mam ich skusit zamenit v bedni?

// skusil som,ani zamena nepomohla...je to beznadejne. ale preco ta svina isla dovtedy v pohode a odvtedy uz ani bohovi

/// problem vyrieseny, vymenil som IDE kabel, odstranil cely primarny radic, pridal ho po restarte naspat a je to, asi to bol ten kabel... vdaka za rady :)

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"