MOze byt?.. Eset smart security

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MOze byt?.. Eset smart security

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Zda sa ze je server eset pretazeny..novy nod 4 mi taha rychlostou 2KBps :D
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: MOze byt?.. Eset smart security

Príspevok od používateľa kotlik »

Treba vzdy par dni pockat...predvcera som to uz tahal na plne gule :laugh: Sice to bolo zo sekcie registrovanych uzivatelov ale server bude ten isty ako pri testovacich verziach. Inak co vravis na ESS4? Mne sa celkom pozdava...hadam tam nebude tolko problemov ako pri starte 3 verzie...hlavne na Vistach.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MOze byt?.. Eset smart security

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Používateľov profilový obrázok
Aradan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nimnica

Re: MOze byt?.. Eset smart security

Príspevok od používateľa Aradan »

Kúpil som ESS 4 a spočiatku som bol nadšený. Bohatá možnosť nastavení, a hlavne som mal prehľad o tom čo sa deje v kompe. Zmrazilo ma až poznanie, že aj keď som zablokoval kanál Microsoftu, tak veselo MS mi posielal do môjho počítača svoje "upgrade-y".
Navyše sa mi už pár krát stalo, ža začal komp ugrade-ovať bez môjho súhlasu. :wallbash: Ešte som nikdy nemal nastavený autoupgrade. Najbenevolentnejšia poloha bola upozorniť a vyžiadať si môj súhlas. Tak som mal možnosť odfiltrovať nezmyselné
vylepšenia, ktoré sa týkali len Visty a podobný sajrajt čo mi MS posielal do kompu. Naposledy sa mi stalo, že pri nastavenom zákaze autoupdate Wokna začali upgrade-ovať. Nepomohlo nič, len odpojiť sieť. Netvrdím, že to má na svedomí ESS 4ka, ale tá neustále požaduje zapnutý autoupdate. Akonáhle ho vypnem, tak začína peniť a vyhráža sa mi infiltráciou. Poslal som už dotaz na ESET cez ich web page ale doteraz sa mi neozvali ani na mobil ani na mail. Otázka bola jednoduchá a stačila odpoveď áno/nie.
BTW, keby niekto vedel,ako odstaviť (spoľahlivo) autoupdate, uvítam to.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MOze byt?.. Eset smart security

Príspevok od používateľa Brandoo »

Základom bespečného PC je aktualizovaný OS, však? Problém vznikne ked nemáš legálny OS. To nieje chyba ze požaduje aktualizovaný systém, ale práve naopak.

Skúšal si to vypnuť v nastaveniach ESS > System updates? NO updates - malo by sa to zakázať
btw, firewall v ESS nieje dobry, skor biedny a otravuje aj zakladne procesy systemu.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"