zdielani dat pod xp

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

zdielani dat pod xp

Príspevok od používateľa Vagabund »

ako si mozem na sieti vo win xp nazdielat adresar, aby bol pod heslom?
Používateľov profilový obrázok
drobcheck
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 15. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Svätý Jur

Príspevok od používateľa drobcheck »

to by som aj ja rad vedel :wink:
.:barton2500+, asus a7n8x-e, 512MB Corsair VS 400MHz cl2,5, 160gb hitachi, dvdrw 8x nec dual layer, radeon9600xt 128mb 526/650, hercules 7.1, 17"belinea, inspire p580 5.1, chieftec cs606
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Vo win XP je to inac .Neda sa zdielat pod heslom lebo to je nedostatocna ochrana. Heslo zistis a co potom?- mas pristup ku vsetkemu. V XP si prepni rezim jednoducheho zdielania na rozsireny rezim .Vnom ti pribudnu Dalsie polozky kde si navolis kto (meno PC) ma pristup k suborom .cize ty urcujes kto ano a kto nie. Ak sa mylim opravte ma ,ale malo by to byt tak :wink:
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

no vies kedisi ma toto zaujimalo velmi lebo mam v sieti par compov a chcel som zdielat jeden adresar pre comp co mam vo vedlajsej no nezistil som to a tak som sa na to vykaslal.prednedavnom mi pisal kamos ze ma takyto problem aky som mal ja v minulosti tak som napisal sem ale fakt neviem pre aky ucel to chel mozno mu toto pomoze dik moc :o)
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Mne sa podarilo zaheslovat jedine vsetko pre guest, ale konkretny adresar neviem tiez. :?
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

ale

Príspevok od používateľa andynko »

Co by sa to nedalo? da sa.... len musis nastavit format NTFS a potom ako admin nastavit ten adresar tak, ze sa da otvorit v inych prihlaseniach a tam vypita meno a heslo - na admina, pripadne power usera.
Používateľov profilový obrázok
Andy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava, Vrakuòa

Príspevok od používateľa Andy »

Staci, aby si si nenastavil jednoduche sharovanie, ale zlozite. Potom staci kliknut na danu zlozku a dat ju sharovat podla hesla a mas :)
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

ja som stiahol z netu jeden program, ktory ti zahesluje lubovolnu polozku, akurat ze som to jaksik zle nastavil a zahesloval som si jednu zlozku a nevedel som to odheslovat :E

Návrat na "Siete"