nod 32 antivirus 4

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

faugusztin napísal:
matopd napísal:No cuduj sa svete, prvy pripad HP pavilion PC, ani nehozi.... Druhy Ntb COMPAQ, uz mam strach, ze to nieje ani tak problem v esete, ale v HP. Na upresnenie, bolo to vzdy po reinstale a prva vec po HW bol antivirak a potom .............

Inak fasa ignorantska odpoved :D

M
No to je mozne. Pri tom svinstve co mas bezne pri tychto PC/notebookoch od znackovych vyrobcov :-) . Nebezi ti tam nahodou aj Symantec ?

Nie nie, isto tychto vyrobcov virusov vzdy uz zo zasady vynechavam...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa faugusztin »

matopd napísal:Nie nie, isto tychto vyrobcov virusov vzdy uz zo zasady vynechavam...
Ty ano, ale svinstvo typu trial verzia Symantec-u alebo McAfee je bezne na znackovych notebookoc a predpokladam ze aj na ich PC.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

faugusztin napísal:
matopd napísal:Nie nie, isto tychto vyrobcov virusov vzdy uz zo zasady vynechavam...
Ty ano, ale svinstvo typu trial verzia Symantec-u alebo McAfee je bezne na znackovych notebookoc a predpokladam ze aj na ich PC.
Garantujem, ze problemy nastali az po nainstalovani ESETU, ci uz ess alebo eav, vysledok bol vzdy rovnaky. Ziadne sw prilohy od HW neboli instalovane, pokial to islo bez 4rky bolo to a aj je OK.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa faugusztin »

No to je sice pekne, ale problemy zvyknu nastat, ked mas nainstalovany viac ako 1 antivirak.

Inac co toto ?
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=227724" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

faugusztin napísal:No to je sice pekne, ale problemy zvyknu nastat, ked mas nainstalovany viac ako 1 antivirak.

Inac co toto ?
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=227724" onclick="window.open(this.href);return false;
sorry, ale uz ma fakt zacinas nasierat. Pridada mi to tak, ze ja som podla teba uplny imbecil a ty si najsvetaskusenejsi a najmudrejsi na sirokom okoli. To ti ani nahodou nepride akceptovat cisty fakt, ze pokial som na vistu nenainstaloval noda 4, bolo vsetko OK???? Si fakt az tak obmedzeny svojou genialitou??? Ved je to uplne jednoduche, mas HW, nainstalujes vsetky drivery a vsetko ide. Postupujes dalej, nainstalujes AV (nod 4), restart, bum bsod. Takto to fici dookola, hodis ho do safe, cez msconfig vypnes nod, v normal odinstalujes po reboot hodis trojku a vsetko ide ako ma...

Povedz, preco nedokazes akceptovat fakt, ze na cisty win vista sa nod4 chova destruktivne. O co Ti ide?

Mne je jasne, sice instalujem cca 2-3 winy tyzdenne, ze 4-rku do visty nehrozi, pokusas snad Ty osud, potom zarobis na blbcoch co Ti veria.... a to je presne to co nechces
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak este raz, ty tiez nechces pochopit ze Vista x64 + NOD 4 nie je smrtelna kombinacia ? Postaci ti ako dokaz screenshot zo systemu, z ktoreho ti prave pisem ?

Pises, ze to pada na strojoch HP. Za prve ak instalujes z medii ktore dostanes (alebo nedostanes, v zavislosti od modelu) k notebooku/PC, tak sa ti tam nainstalujes kopec svinstva, kopec HP software. Je to tiez take tazke pochopit, ze je to problem HP+NOD 4 a nie je to problem Vista + NOD 4 ?

A tu linku som nedal zo srandy, precital si si co sa tam pise ? Skusil si vypnut ten HP Credential Manager, co je dalsie svinstvo ktore sa ti nainstaluje ?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

faugusztin napísal:Tak este raz, ty tiez nechces pochopit ze Vista x64 + NOD 4 nie je smrtelna kombinacia ? Postaci ti ako dokaz screenshot zo systemu, z ktoreho ti prave pisem ?

Pises, ze to pada na strojoch HP. Za prve ak instalujes z medii ktore dostanes (alebo nedostanes, v zavislosti od modelu) k notebooku/PC, tak sa ti tam nainstalujes kopec svinstva, kopec HP software. Je to tiez take tazke pochopit, ze je to problem HP+NOD 4 a nie je to problem Vista + NOD 4 ?

A tu linku som nedal zo srandy, precital si si co sa tam pise ? Skusil si vypnut ten HP Credential Manager, co je dalsie svinstvo ktore sa ti nainstaluje ?

Tak este raz,

Neviem odkial beries tu istotu, ze to instalujem z medii od HP (sorry, teraz na seba utocime, ale nechajme svoje osobne pocity stranou), mam svoje zasady a jedna z nich je, "nie dakujem, drivery si radsej stiahnem aktualne od vyrobcu, tentokrat od HP". Pokial sa bavime o platfome, chcel by som vediet, odkial beries info, ked som sa doteraz nebavil, ci som to skusal na x64, pretoze, u zakaznikov mali x64 asi 1% zo vsetkych. Cize vdaka za rady. Mam na jednom PC W7 a tam si to fici v pohode, na macOS som to este neskusal, cize pytam sa, ake mate k*********a skusenosti s NOD 4 na vista 32? Kamo s logom "faugusztin", Teba sa teda na tuto problematiku nepytam, kedze mas x64...

A este PS: akykolvek manazer som nemusel vypinat (pretoze som ziadny neinstaloval), chapem Ta, viem aky mators tu pise, poznam Ta, nezvyknes pisat hovadiny, ale mozno by si mal viac citat ako pisat, resp. skor citat, vzdy som s Tebou suhlasil a ked som cital Tvoje topici, vedel som ze nemusim pisat dalej, ale je to fakt, ze ked som to tam "vopchal", na 99% bol problem

PS2Neviem odkial beries tu istotu, ze je to probelm od NOD, som sa akurat davno zmienil o tom, ze som poslal report do esetu a opdoved od nich dpopsial neprilsla. Niesom zastancom nikoho, som len prasivy komercny uzivatel, co chce mat za svoje prachy to, co si kupil. Cakam na odpoved...


Nechcem nikoho zhadzovat, alebo znevazovat, ale relita je taka, ze nod 3 je v poho, narozdiel od 4rky

M

//omyl - editaciia namiesto noveho prispevku :D . faugusztin
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa faugusztin »

faugusztin napísal:chcel by som vediet, odkial beries info, ked som sa doteraz nebavil, ci som to skusal na x64, pretoze, u zakaznikov mali x64 asi 1% zo vsetkych. Cize vdaka za rady. Mam na jednom PC W7 a tam si to fici v pohode, na macOS som to este neskusal, cize pytam sa, ake mate k*********a skusenosti s NOD 4 na vista 32?
Vies, ked myslis 32-bitovu Vistu tak to pis. Chapem ze si v prvom prispevku na prvej strane napisal o tvojom probleme s 32-bit verziou. No na predchadzajucej stranke si napisal uz iba vseobecne "Vista", a prepac mi to, ze nedohladavam kedy si co kde napisal.

Dalej, skusal si cisty NOD alebo cely ESS? ESS ma totiz v changelogu poslednej verzie z 31.3. text "Opravený BSOD na Viste pri prístupe na namapovane disky". Stale ja ale mozne, ze tam maju nejaky bug. Preto treba nahlasovat chyby vyrobcovi, aby si ked uz neziskal hned opravu, tak aspon zvysil prioritu riesenia daneho problemu. Pretoze ano, tak ako vacsina softwarovych firiem riesi problemy podla zavaznosti, a u komercne predavaneho produktu je zavaznost definovana poctom nahlaseni. Ak si iba budes mrmlat pod nos stylom "blby NOD32 v4 nefunguje", tak tym nic nedocielis.

PS: A nenadavaj, hviezdicky nadavku nezjemnia.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

faugusztin napísal:
faugusztin napísal:chcel by som vediet, odkial beries info, ked som sa doteraz nebavil, ci som to skusal na x64, pretoze, u zakaznikov mali x64 asi 1% zo vsetkych. Cize vdaka za rady. Mam na jednom PC W7 a tam si to fici v pohode, na macOS som to este neskusal, cize pytam sa, ake mate k*********a skusenosti s NOD 4 na vista 32?
Vies, ked myslis 32-bitovu Vistu tak to pis. Chapem ze si v prvom prispevku na prvej strane napisal o tvojom probleme s 32-bit verziou. No na predchadzajucej stranke si napisal uz iba vseobecne "Vista", a prepac mi to, ze nedohladavam kedy si co kde napisal.

Dalej, skusal si cisty NOD alebo cely ESS? ESS ma totiz v changelogu poslednej verzie z 31.3. text "Opravený BSOD na Viste pri prístupe na namapovane disky". Stale ja ale mozne, ze tam maju nejaky bug. Preto treba nahlasovat chyby vyrobcovi, aby si ked uz neziskal hned opravu, tak aspon zvysil prioritu riesenia daneho problemu. Pretoze ano, tak ako vacsina softwarovych firiem riesi problemy podla zavaznosti, a u komercne predavaneho produktu je zavaznost .Ddefinovana poctom nahlaseni. Ak si iba budes mrmlat pod nos stylom "blby NOD32 v4 nefunguje", tak tym nic nedocielis.

PS: A nenadavaj, hviezdicky nadavku nezjemnia.
Ale nie, nebudem mrmlat na nic, a inak som rad ze si sa vyjadril (fakt si to cenim), je skutocne pre mna podstatne, ze pri prvych pokusoch s ESS a aj EAV to na mojom sluzobnom PC pavilion dopadlo hrozne (az potom som si uvedomil suvislosti), ked som vynechal NOD 4, vsetko bolo OK.Posledne som spravil osobny pokus na NTBcku pavilion s 4kou a dopadlo to podobne hrozne (upozornujem, vsetko to bolo na vistu 32). Ako si pisal o changelogu, tak po tomto som mohol len snivat... Skratka skusenosti so 4kou, neodporucam, ale na XP, uplne v pohode.

PS: A hviezdicky nezjemnuju, len sposobuju predstavivost, takze ak sa ti zda, ze nadavam....

M

:D
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa kotlik »

No vy ste sa tu ale rozbehli :D
Tak ze strucne, situacia u mna: Vista Home Basic 32bit+ NOD32 v.4.0 = bezchybny chod. No jediny maly problem ma NOD a to ten ze nie je schopny spojit sa s expiracnym serverom Esetu a nezobrazuje datum platnosti licencie. Ale to moze byt aj tym ze cca. pred tyzdnom som predlzoval licenciu a kod este nie je v databaze.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa Ulakursall »

NOD aj smart security bezi na OS xp/vista/32/64 bez problemov je 99% komatibilny. Pokial ma niekto nejaky problem nech sa obracia na eset support a nie sa tu hadat jak maly. :good:
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

Ulakursall napísal:NOD aj smart security bezi na OS xp/vista/32/64 bez problemov je 99% komatibilny. Pokial ma niekto nejaky problem nech sa obracia na eset support a nie sa tu hadat jak maly. :good:
Tak potom citaj, lebo ja som pisal, ze doteraz mi od nich nic neprislo, to oni su ako maly. Skratka na tych pavilionoch nechce a nechce...

M
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa faugusztin »

matopd napísal:Tak potom citaj, lebo ja som pisal, ze doteraz mi od nich nic neprislo, to oni su ako maly. Skratka na tych pavilionoch nechce a nechce...
Sice je to casovo narocne, no skusal si nainstalovat NOD pred nainstalovanim akychkolvek ovladacov ? A nasledne testovat po instalacii ktoreho z nich uz nenabootuje ?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa matopd »

Nie, ale mozem sa o to pokusit, ved nakoniec na otestovanie je to aj tak jednoduchsie. Robil som to tak, ze win, drivery a potom AV. Skusim win, AV a potom ak to pofici, budem natahovat driver za driverom a uvidim (a samoska ze napisem), ktory mu vadi.

M
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: nod 32 antivirus 4

Príspevok od používateľa Shatterhand »

dufam ze v tom, co si tu pinkali matopd a faugusztin, ma faugusztin pravdu, lebo aj ja chcem prejst na Nod 4.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"