problem s routrom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Smoake
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ne 22. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

problem s routrom

Príspevok od používateľa Smoake »

Dobry den,

mam taky problem,.. kupil som si router Topcom Skyracer WBR 7101GMR, doteraz som mal nejaky shit Zyxel od Slovanetu na ktorom mi net normalne fici doteraz,.. ked presuniem kable podla navodu do noveho routra tak mi nezobrazi dsl signal, proste ako keby ziadny nebol, pritom pred chvilou som este fical na starom routri kde vsetko islo.neviete kde je problem?novy router aj podla hesiel a vsetkeho nastavim a stale ten net nejde, nechapem preco.skusal som aj to ze by som skombinoval tie routre ze by som cez ten stary router pustil dsl signal do toho druheho,..v tomto pripade mi zobrazilo dsl signal v obidvoch routroch, cize v pohode,.. ale v konecnom dosledku internet nesiel,.. zistil som este ze oba routre maju rovnaku zakladnu IP, co je 192.168.1.1, na internete som nasiel nieco v tom zmysle ze ked modem a router maju identicku zakladnu IP tak ze to robi problemy, nemohlo by to byt tym? ked tak ako by som tie IP zmenil?Nema nahodou niekto tento router? som zufaly privitam akekolvek rady,.. dakujem pekne :)
PC: MB:ASUS P5K-E/WIFI AP CPU:Intel Core 2 Duo E6750 @3,66GHz( AC Freezer 7 PRO) RAM:2x1GB A-DATA Vitesta Extreme Edition @ 915MhzHDD: WD 6400AAKS 640GB GPU: ASUS EAH4870 1GB GDDR3PSU: Enermax Liberty 500W MOUSE: Razer Copperhead tempest blue 2000DPI KEYBOARD Razer Lycosa GAMEPAD: Razer eXact Mat SOUND: Logitech G51 LCD: 23" Samsung T23A350 CASE: NZXT NEMESIS ELITE BLACK ...Tuned by me
NB: ASUS N53SV
Používateľov profilový obrázok
Slivo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 07. Jan, 2002, 02:00
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: problem s routrom

Príspevok od používateľa Slivo »

Ten Topcom podla toho co som nasiel na nete je wifi router a nie dsl modem, cize samostatne ti to nepojde. Musis nechat pripojeny Zyxel modem priamo k DSL linke a potom z neho potiahnut net cez kabel do Topcomu, ktory ti net bude dalej distribuovat. Zyxel pripojis na WAN port Topcomu. Ak ti Zyxel prideluje automaticky IP adresu tak v Topcome v polozke WAN nastavis Dynamic IP v Lan nastavis IP adresu na 192.168.2.1 a DHCP Server Start IP na 192.168.2.100 End IP na 192.168.2.199. A malo by to hadam fungovat. Este je tu ina moznost ale o tej az ked toto nezafunguje.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: problem s routrom

Príspevok od používateľa newmi »

btw, Zyxel nie su ziadne shity
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: problem s routrom

Príspevok od používateľa Toman »

- si kupil hlupost, ak sa da chod to vratit
- ty potrebujes router s integrovanim DSL modemom
Tento:

http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... dp=as64959" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: problem s routrom

Príspevok od používateľa Lopik »

nieee ten mu Toman radsej nerad ... Tcom ho dava k DSLku a od znameho co robi na DSL podpore som pocul velmi skarede veci nanho.
Používateľov profilový obrázok
tutukan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 22. Feb, 2009, 21:43
Bydlisko: Piešťany

Re: problem s routrom

Príspevok od používateľa tutukan1 »

ten router utekaj rychlo vratit a utekaj kupit novy ADSL2+ "router".
Napr.
http://www.alza.sk/wifi-pristupovy-bod- ... d72205.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/wifi-router-switch-m ... d85850.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/zyxel-prestige-p-660hw-d95695.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

v podstate je jedno ktory si vyberes. Ale odporucil by som neaky D-Link ak by sa dal alebo zyxel.
MUHAHAHAHAHAHA
Používateľov profilový obrázok
Smoake
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ne 22. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: problem s routrom

Príspevok od používateľa Smoake »

Slivo napísal:Ten Topcom podla toho co som nasiel na nete je wifi router a nie dsl modem, cize samostatne ti to nepojde. Musis nechat pripojeny Zyxel modem priamo k DSL linke a potom z neho potiahnut net cez kabel do Topcomu, ktory ti net bude dalej distribuovat. Zyxel pripojis na WAN port Topcomu. Ak ti Zyxel prideluje automaticky IP adresu tak v Topcome v polozke WAN nastavis Dynamic IP v Lan nastavis IP adresu na 192.168.2.1 a DHCP Server Start IP na 192.168.2.100 End IP na 192.168.2.199. A malo by to hadam fungovat. Este je tu ina moznost ale o tej az ked toto nezafunguje.

spravil som to presne takto a som ti maximalne povdacny,.. parada vsetko fici a nemusel som nic kupovat... fakt diki
PC: MB:ASUS P5K-E/WIFI AP CPU:Intel Core 2 Duo E6750 @3,66GHz( AC Freezer 7 PRO) RAM:2x1GB A-DATA Vitesta Extreme Edition @ 915MhzHDD: WD 6400AAKS 640GB GPU: ASUS EAH4870 1GB GDDR3PSU: Enermax Liberty 500W MOUSE: Razer Copperhead tempest blue 2000DPI KEYBOARD Razer Lycosa GAMEPAD: Razer eXact Mat SOUND: Logitech G51 LCD: 23" Samsung T23A350 CASE: NZXT NEMESIS ELITE BLACK ...Tuned by me
NB: ASUS N53SV

Návrat na "Siete"