Abit AN8 Fatal1ty - pretaktovanie

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Abit AN8 Fatal1ty - pretaktovanie

Príspevok od používateľa Ivann »

Dobry den, prosim Vas nemam moc skusenosti s pretaktovanim..Chcem by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s pretaktovavanim na tejto doske..Mam procesor AMD 64 3500 Winchester..Pomocou OC Guru sa mi ho podarilo dostat na 2464 mhz..len potom sa to uz zacne sekat..Mam pamat Kingston 1Gb PC 400..viem ze to nieje moc postavene na pretaktovanie...Jedna sa o to ze ci sa z toho da este nieco dostat, alebo to uz nemam skusat..
Totiz vobec nerozumiem tym pojmom v OC guru ako ExtClk to mam na 224 Mhz potom Vcore to mam na 1.6500 potom DDRV to je na 2.70 dalej VNF4 -1.50, VCPURef-+0, VHT-1.20 a DDRVTT 1.35, VDDRRef na +0...asi ma vysmejete, ale ja tomu naozaj nechapem..cital som uz rozne clanky a niecomu chapem, ale vobec mi nejde do hlavy ze co to ma spolocne s tou ramkou a kolko coho mam dat...DaKujem
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

No ono to nie je az take jednoduche tam nieco len poprestavovat a mam to pretaktovane ... :wink: Naco chces vlastne Tvoj pc taktovat? Myslis, ze mas nedostacujuci vykon, alebo je to skor preto, aby si to mal pre radost? :?:
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Este si pozri nieco TU ... Mozno na nieco este prides :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

No ja ani nie pre potesenie,,Ale pomozemi to pri robote..Robim 3d grafiku a pri renderovani som si vsimol ze ked som to pretaktoval z tych 2200 na tych chabych 2464 tak naprikl. ked robim iba nahlad tak mi to zvycajne pomoze o tie 4 min takze ked robim urobim denne iba takych 10-30 nahladov pred finalnymi rendrovanim tak mi to usetri aj 1-2 hod..a to nehovorim o finalnom rendri...neviem teda ci je toto maximum pri mojej pamati 400 alebo este sa z toho da nieco dostat..a preto hladam cloveka co nieco podobne s touto doskou procakom a ramkou uz skusal...Tak este raz dik
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

a hlavne si zniz voltaz na procesore 1,65V sak to je na smrt pre winiho. A tie abitky pekne pridavaju na napati takze mu daj kludne 1,45V. Pamate nastav na 333MHz a tak potom mozes dat frekvenciu aj 233MHz co bude vo finale este viac. Ale pozor ak mas iba box chladic tak bacha na teplotu! Ak si z BA tak by som ti s tym mohol pomoc osobne. :wink:
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Aha ... :) Tak to je uz ina vec, ked Ti to usetri tolko casu ... Ale zapametaj si, ze zaklad je chladit, chladit a chladit ... Potom sa da aj vykon nejaky najst. :wink: Precitaj si ten link, co som Ti dal vyssie ...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no a este tak na zaver no na Winchesrtoch bolo aj tak maximum niekde okolo 2,5- max 2,6Ghz, takze zazraky necakaj.
Ono sa ti hlavne cudujem ze ked robis s videom ze mas len jeden kus 1GB pamate, ak som to dobre pochopil z toho tvojho popisu. Lebo v tom pripade by sa ti vyuzitie dual channelu DOST hodilo!!!
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

Dakujem..No kuknem ten link...Inak chystam sa kupit Thermaltake Tower 112 lebo ten box mi uz nejak chrapti..Inak mne tych 1b celkom staci..Ja moc nerobim s videom..Robim v 3D MAX..a kedze robim prevazne architekturu tak to su prevazne boxy..a to nieje vela polygonov..Ked renderujem tak mi to zere maximalne 600Mb..Inak tie pamate na 333 sa nastavuju v biose ? lebo v tom OC GURU nic take nevidim.. Inak teraz mam tu frekvenciu ExtClk na 224 a telota CPU kolise medzi 54-55 .Inak som z BA keby nieco..Ved poskusam a ked to odpalim tak bude pruser a kupim X2 3800...Tak este raz dik
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

Nej to sa nastavuje v biose, a ak mozem poradit ten tower nekupuj v testoch dopadol dost zle
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

inak toto je momentalny stav

ftp://stankoci:stankoci@ftp.ic.cz/desktop.jpg

a ja neviem ja som kukal testy a tam to vyzeralo celkom ok


http://www.tahanovce.sk/modules.php?nam ... t&sid=1236

ked dorenderujem pojdem kuknut do toho biosu.
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

Inak co sa tyka tych chladicov co by si mi odporucil...teda hlavne pomer CENA : VYKON..a co sa tyka teploty tak ta 3500 ma maximum 65..cize keby sa to pohybovalo okolo tych 60-62 bolo by to ok ?? alebo by to uz bola zataz.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no co ho ludia mali na forach tak nan len nadavali a fakt vecinu tstov co som videl tak prepadol silne za TT BigTyphoon preto som sa pren aj rozhodol.
no ale nacakaj za to pretaktovanie je take jednoduche resp pre dokonale doladeni je potreba nastavit minimalne 6-9 parametrov ak vinecham detailne nastavenie pamati.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

Ved hej..A to je prave ten problem..Nemam ani paru co sa tyka tej pamate...Ved pozeram ten link co ste mi dali hore a nieco uz zacinam chapat..Inak ked dam tu pamat na 333 tak sa to nespomali ??
ABIT AN8 Fatal1ty, AMD 64 3500 Winchester, MSI GF 6600 NX 256TD, Kingston 1Gb PC 400,
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

ked iny na TT 112 nadavaju ja ho chvalim, asi som iny
ak sa pre nho rozhodnes tak kup 2ks ventilatorov, fakt to pomaha, po odpojeni jedneho (kvoli uvolneniu napajacieho konektora) stupla teplota pomali o 10 stupnov
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

Gogi napísal:ked iny na TT 112 nadavaju ja ho chvalim, asi som iny
ak sa pre nho rozhodnes tak kup 2ks ventilatorov, fakt to pomaha, po odpojeni jedneho (kvoli uvolneniu napajacieho konektora) stupla teplota pomali o 10 stupnov
a ake mas teploty?

Návrat na "Základné dosky"