Problem s Internetom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

Caute

Takze mam jeden "mensi" problem s netom uz niekolko mesiacov, doteraz som to znasal ale uz som si povedal dost. Net mi isiel rychlo v pohode pokym moj brat nekupil router. Odkedy mame zapojeny router tak vsade cize na notebookch ktore su pripojene na net ide rychlo internet len na PC nie do ktoreho je router zapojeny. To znamena ze kratkodobo vypadava, stale musim refreshovat stranky, ide pomaly, atd. Ked je browser dlhodobo necinny a potom idem prekliknut na stranke tak sa dlho nacitava musim pockat znova pokym ako keby "naskoci". Niektore forka sa mi strasne dlho loaduju to znamena ze ked scrollujem dole myskou tak este neni nacitana cela stranka O_o. Nikdy mi to nerobilo. Pokial sme nemali router ale len modem. Rychlostou to nebude. Na notebook frci net rychlo. Kamos povedal ze by to mohlo byt nieco so zakladnou doskou ci kde to je napojene, ze proste nestiha, ked je vela veci do PC zapojenych ako su napalovacky, cdromky, nieco v tom zmysle. Alebo zle nastavenie routera? Nemoze byt problem v masine? PC je dost slaby, taky priemer, Procesor 2400vka Intel, grafika 256MB, ramka je len 512MB.. neni to ramkou? Preto chcem vediet ci to nevyriesi kupa noveho PC, lebo planujem novy a nechcem aby som mal na novom PC taky net. Ja neviem, som zufaly, prosim o pomoc, diky :)
Používateľov profilový obrázok
virus64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa virus64 »

Kde je chyba, to zatial netuším, ale určite to nebude tým ze máš slabý pc, veľa CD-ROMiek a podobne,...
Ak máš možnost, skús v tvojom PC inú sieťovú kartu.
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

To mi uz poradil jeden, ale chcem najst suvilost v tom ze ako moze byt sietova zla ked pokym som nemal router tak to slapalo, ale odkedy je router tak na PC ide net nahovno a na notebookoch s wifinou to slape.
Používateľov profilový obrázok
virus64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa virus64 »

Chcel som ti len poradiť....... nevyskušaš-nevieš ;)
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

Dakujem ;) rad by som pocul aj ine varianty
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa valistar »

najprv skus otestovat rychlost pripojenia na pc a na notebookoch, ci tam bude rozdiel... najlepsie napr cez http://speedtest.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

nenapisal si aky mas router, na niektorych sa da obmedzit rychlost ale to pochybujem ze ste menili.. kabel si skusil iny vyskusat?
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

dobry napad - vyskusam a nie, nerobil som zatial ziadne opatrenia

router myslis znacka? je to SMC router
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

PC:

Down / UP - 2.50 / 0.83 Mb/s

Notebook:

Down / Up - 1.50/1.16 Mb/s



po druhy krat mi dokonca vislo na PC 3.59 / 1.25 Mb/s :rolleyes:


:help:
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa valistar »

takze s netom problem nemas.. nestiha ti to pc? aky mas browser? vsak si otvor task manager a sleduj procesy, nakolko je vytazeny procak a ramka :?
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

no ramky mi zere viac ako mam :D teraz momentalne cez 700MB a mam 512ku :D ale mam aj dost okien pootvaranych

moze to byt tym? ale je to nelogicke, ved taky isty PC som mal aj ked som mal len modem, odkedy mam router to robi..
Používateľov profilový obrázok
virus64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa virus64 »

tak sieťovka bode dobrá, zrejme je to softvérová chyba, ako už bolo spoomenuté - pozri procesy


\\edit: problémy ti robí prehliadač, ak pozatváraš niektoré stránky mal by ísť rýchlejšie, prípadne vymaž cookies
Naposledy upravil/-a virus64 v Št 16. Júl, 2009, 17:36, upravené celkom 2 krát.
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

browser pouzivam FireFox a robi mi to aj v IE ..
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa valistar »

tak si precisti ten pc, povypinaj nepotrebne procesy, programy, idealne aj addony vo firefoxe (alebo nainstaluj cisty google chrome) a browsovanie ti nebude nic brzdit. nemoze ti vyuzivat viac operacnej pamate ako mas to je blbost :) (ked myslis na pagefile tak sa rychlosti necuduj).
Blade8Nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 16. Júl, 2009, 15:07

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa Blade8Nr »

virus64 napísal:tak sieťovka bode dobrá, zrejme je to softvérová chyba, ako už bolo spoomenuté - pozri procesy


\\edit: problémy ti robí prehliadač, ak pozatváraš niektoré stránky mal by ísť rýchlejšie, prípadne vymaž cookies
pochybujem ze to je prehliadacom, mozem mat iba 1 tab otvoreny, stale net pojde a semtam vypadne na par sek, ako to vysvetlit..proste browsujem si stranku, ale zrazu ked prekliknem tak mi da dlhsie "Nacitava sa..." a stranka sa mi loadne az za 10 sek cca alebo musim refresh... otestoval som to aj tak ze som si otvoril viacero tabov..a na vsetkych bolo nacitava sa.. a ked sa donacitali Vsetky stranky sa naraz ponacitavali..
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s Internetom

Príspevok od používateľa valistar »

ked myslis ze vypadava net tak skus dat nieco stahovat na 30 minut ci padne (alebo ci bude klesat rychlost ? ) ale pochybujem

Návrat na "Siete"