Dopad zvisenia FSB na AGP a PCI

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Mam ho na 12,5 multiplikator v biose ho mozem dat na 13x ale nic sa nezmeni a zase ked ho dam na mensi tak ak sa dobre pametam tak mi ani nenabehne neviem isto :?:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

No takze ho pouzivas TERAZ pri nastaveni 12,5x158=1975MHz.
No aj tak mam nejake pochybnosti, ale dore. Tak ked mu das nastavenie 12,5x166MHz a pridas napatie na CPU co to spravi?
Mas tam iba boxovany chladic????
dell noťas
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

No ked to dam tak ako sa pitas tak nenabehne ,este pri tych 160 to slo ale nestabilne a chladic je tam v pohode snim mozem taktovat "do bezvedomia az na schopnosti CPU"
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

No a pridal si aj napatie?
No niet sa comu cudovat, moznos i uz na strope toho procu.
Skus este nastavit ten nasobic na napr 10, ze ci sa ti zmeni frekvencia, pozri si to v CPU-z.
dell noťas
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Uprimne poviem ze napetie sa bojim dvihat dvihol som ho z 1.6 na 1.65 ten procak je povodne 2000+ cize 1.670 no a teraz ho mam ako si pisal na 2400+ tj. 1975.Myslis ze by som mal este dvihat napetie ak hej ta na kolko.a este sa chcem raz uistit ze keby sa mi podarilo to dat na tych 166 tak sa vrati agp a pci do normalu :?:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

Pocuvaj, teraz neviem ci si robis srandu alebo co?
:x

Uz som ti napisal ze ked das FSB na 100,133,166MHz fsb tak sa frekvencie vratia spat do normalu, a je to tak. Ked nevies ani zakladne veci a ani nechces uviret tak ja uz fakt neviem co.

Si napisal ze mas velmi dobry chladic(si mohlo napisat aspon nazov),
tak ten procesor znesie kludne aj 1,725V. Ja som pouzival XP 1700+ na 1,775V ale so zalmanom 7000B Cu.
Takze dost zalezi od chladica. Ale ak si pisal ze je dobry tak v pohode ti uchladi aj 1,725V Zvysenie o 0,025V je v tomto pripade smiesne, kedze takuto hodnotu nevedia stabilizatory udrzat. Kludne tam daj 1,7V a aj by som sa nebal ani na 1,725V. Pri zatazi to aj tak realne klasne na 1,675 resp. 1,7V.
dell noťas
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

:8O: No v poriadku nemusis sa hned rozculovat ja len neviem ci ta doska 166 bude brat ako standardnu hodnotu pretoze nie som isty ci by mi zozrala Bartona ktory na tejto freqvencii fachci ,no a to cvakanie disku hovoris ze je kvoli tomu zvisenemu taktu ak som dobr pochopil :(
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

No to cvakanie nemuselo byt tym, to som ja nepisal, to bol niekto iny, ja som iba pisal ze sa moze stat to a to....

Tvoja doska bartona podporuje.
A aby si nemal strach tak mu daj 167MHz a mas to potvrdene ze sa ti zapne delicka.
dell noťas
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

No a ako zistim ci sa mi zapla :?:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

zapne sa 101%, ved mas chipset KT333, tak co cakas, uz ma neser.
Tak si to pozri co ja viem niekde v Evereste, ak nevies co to je je to nova Aida. Stiahnis i to tam je aj udaj o frekvencii AGP/PCI.
ale fakt neviem preco by sa to nemalo zapnut ked ten chipset je robeny preve pre frekvenciu fsb 166MHz a doteraz vsetkym funguje na 166MHz.
dell noťas
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak fajn odskusamto a zajtra dam vediet pre dnesok diky a nerosculuj sa ved vsetko tiez neviem aj ked toto je dost logicke mozno keby som trochu zapol aj to co mam v hlave tak Zajtra cau :)
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

daj vediet ako sa ti zadarilo.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Riddick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Pi 03. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: KN

Príspevok od používateľa Riddick »

Ak sa nezapne sama budes musiet zapnut ty.Mam podobnu dosku tiez ABIT ale KD7-E VIA KT333,je pekelne stabilna,som si nikdy nebol myslel.Ja som tomu pustal FSB 190 a frcalo to v pohode.Ja som nieco skusal a dal som tomu 2V Vcore,teraz mam napajanie 1,825V
ASUS Rampage IV Formula | INTEL i7 3930k | EKWB Predator 360 + EKWB Supremacy EVO Nickel | Corsair Vengeance 16GB 2133MHz RED | EVGA GTX 1080 Classified + EKWB EK-FC780 Classy | Samsung 840 EVO 250GB & 840 256GB & + WD Black 1TB + WD RED Pro 3TB | Corsair AX760 | CM QuickFire Rapid-Si + Logitech G502 + C-Tech Anthea XL | ASUS Xonar Essence STX + Cardas Hexlink Directional + SMSL SP200 + HifiMAN Sundara & HE-400 | Phanteks ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass
OnePlus 7 Pro 256GB Nebula Blue
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

No frci to ale musel som tu delicku nastavit rucne ako to tu napisal Riddick Je to ok len skoda ze sa mi takt pameti vratil na zakladne hodnoty. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Lacike
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Pi 21. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Jamník

No CO COMPI (Endyamon ci ako?)

Príspevok od používateľa Lacike »

Ta ty netaky spisak.HAHAHAHAHAHA.No dost,uz do toho overcloakingu tolko nebabraj!!! :lol: :lol: :lol: :D :D :cry:

Návrat na "Procesory"