Zotac 9600GSO 512MB artefakty ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Zotac 9600GSO 512MB artefakty ?

Príspevok od používateľa Lycan »

Dakujem za precitanie ,
Prosim vas mam taky cudny problem , PC v podpise (ten lepsi ma par tyzdnov ) ,ohladom GK , ona vlastne v pohode isla ,tak som ju pretaktoval ,
CPU pri hrani nejde na 100 nikdy , teda ok , a ide totalne bezproblemov aj teploty 2.2@2.8mhz
GK , nemala nikdy vecsiu teplotu ako 80C = GPU , ine neviem momentalne OvercloCked , momentalne ma tak max 57C =100% load
RAM by mala byt ok oc okolo 850mhz , zdroj 350W fortron ,
ohladom GK : neviem presne cisla , asi 700@770 ,2000@2100, 1725@2100 , to bolo asi maximum co som na tej GK dal ale potom som to trochu znizil kvoli nestabilite ,oc bez zvysenia napetia,hry ktore som hral (Far Cry ,Age of Empires III,counter strike source) /vzdy si radsej zahram nejaku starsiu hru na uplne najvecsich detaloch aj vsetko co sa da = teda aj na takych som to mal , ako novu na strednych alebo malych , isli bez problemov ( teda ziedne take som si nevsimol , tusim iba vo farcry v dialke v 1. misii take 2 male kusky orezanej textury ) ,potom som hral hellgate london asi 1-2 dni uplne vsetko co sa da na najvecsich@directx10 aj ked FPS bolo v niektorych misiach dost blbe , ale inac sa to dalo celkom hrat , potom som si vsimol artefakty v tych misiach ktore mi ,,sekali´´ , tak som dal GK na standardne hodnoty , a zapol som hellgate london ( v ten isty den ) , a zmensil som si trosicku detaily (iba shader quality z extreme na velmy vysoky , a bolo to omnoho lepsie , tak som drtil ale 5 hodin , ale neskor som si vsimol ako keby sa mi FPS zmensovalo a hra mi zacinala obcas sekat , cim dlhsie som hral tym viac , aj mensie artefakty som si vsimol ale iba z 1 typu pohladu na danu vec , potom ma to uz nasralo ze pozrem teplotu GPU , hodil som sa do winu , teplota 57C , spet do hry , ale tak hra vyzerala uz uplne inac , asi viem priblizne ako vyzeraju artefakty a bolo ich tam strasne vela , aj textury presvitali i ine hovadiny ...
1.-Potreboval by som zistit preco sa mi to FPS zmensuje (alebo ani nie tak zmensuje ale niekedy mi sekne hra ) ked dlho hram ,a zaroven cim dlhsie tym viac :?: :?: :?:
2.-Preco mam v hre artefakty :?: :?: :?:
Dakujem
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Zotac 9600GSO 512MB artefakty ?

Príspevok od používateľa PatrikL »

ja by som postupoval takto:
- nechať len oc procesora
- nové ovládače gk
- furmark
- teplota chipsetu a cpu pri hraní
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Re: Zotac 9600GSO 512MB artefakty ?

Príspevok od používateľa Lycan »

PatrikL napísal:ja by som postupoval takto:
- nechať len oc procesora
- nové ovládače gk
- furmark
- teplota chipsetu a cpu pri hraní
gk je na standard oc

ovladace GK mam tusim najnovsie stahoval som asi pred 2 tyzdnamy zo stranky nVidie na moju Gk ale potom som este doinstalovaval Nvidia CUDA najnovsie ovladace tiez zo stranky nvidie , ale ani neviem naco su

ten furmark to je iba na teplotu alebo co dal som si tam test ,neni nejaky program neco ako orthos ze by to robilo to iste ale na GK , hodilo by sa mi nieco take ako orthos co by vypisalo chyby ale na GK , ale take asi nic neni .... , vsetko na maxmaximalnu teplotu som mal 58C GPU ale neviem aku ma teplotu inde , tam sa mi nemoze prehrievat ? (fan 100% , aj ked som predtym hral som mal fan na 100% , ja mam vzdy fan na 90-100% ,

- checknem teplotu cipsetu pri hrani ale nad 50 urcite nema , cpu ten ani nepozeram ( ja vzdy ked hram mam zapnuty speedfan a cpu urcite nepresihol 50C ked som hral na orthose mal tusim do 56-57C

EDIT : teplota chipsetu okolo 45C prri drteni , GK 55-56C !GPU! , ostatne na GK neviem , ale zvrchu nebola nejaka horuca (ale daval som si pozor na staticku elektrinu ) , zas mi robilo tie artefakty , v takom tuneli bola voda a ked som sa otacal blikala tam uplne cierna farba skoro v celom tuneli , omfg toto ma velmi sere co je to za GK par tyzdnov ju mam dufam ze neni uz ,,nacata´´ , idem preinstalovat ovladace za najnovsie z http://www.nvidia" onclick="window.open(this.href);return false; .com
ak by ste mi mohli poradit budem rad alebo ako by som zistil teplotu vo vsetkych castiach GK okrem GPU /tu vidim)
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760

Návrat na "Grafické karty"