Poradne nejaky Subbwofer

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 857
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa MoQwai »

Ahojte mám zosik YAMAHA RX-V563 , potreboval by som poradit knemu nejaky lacnejsi subbwofer neamusi mat nič extra v sebe len taky normalny jednoduchy za malo penazi vela muziky :)

Dakujem za rady
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

napis este ake mas repro,popr od kolko Hz hraju
Nech su papierove specifikacie takychto zosikov aj neviem ake,tak ten zosik da odhad 120W dokopy pre vsetky kanaly,cize by som jednoznacne kupil aktivny subak.
zatial len slepy vystrel LF-S8 http://www.rockcentrum.sk/index.php?zob ... egorie=607" onclick="window.open(this.href);return false;
inak aj uzivatel tomkocur sklada subaky
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa dargy »

Kolko je podla teba malo penazi?
vsetko by zalezalo od zvysku zostavy ku ktorej chces sub.
tak napis co mas a poradime, ale ja by som skusil: Velodyne VX-10 a stoji okolo 260€
http://velodyne.com/products/product.as ... d=166f795j" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 857
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa MoQwai »

Dostal som reprosustavu 5.1http://alatest.co.uk/reviews/home-theat ... 82520,78/# Pri hudbe slo vsetko pekne ale ako nahle som isiel pozerat film tak to zacalo hučat...Som sa rozhodol že ich napojím na zosik tak pri filme pri hudbe vsetko islo ok Repkraky som napojil na zosik ale subbwofer neslo mal taky hruby kabel ktory isiel z Subbwofera do prehravaca ...preto teraz mam 5 male reproduktory bez bassu ... a potreboval by som knim nejaky subbwofer
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

zis maria :) co cakas od takej polepeniny ..neviem ci sa vyberas spravnym smerom ... radsej pouvazuj o nejakej rozumnej kompletke lebo z hentoho moc nepolepis..ajked nepotrebujes mozno nic extra ...a podla mna je to cesta s kaluze do blata
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

tak z tych malych drncatiek nedostanes dostatocne nizku frekvenciu pre kvalitny subwoofer...
ja by som subik riesil DIY
celkom lacno by to vyslo s tvmckami... daju sa z toho poskladat celkom schopne veci no
sup dnuka aldax, alebo ti niekto pomoze s inym zosilovacom a mas taky celkom slusny basak.. no
(2x230-0000/08 paralerne v jednej bedni ... hraje presvedcivo)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

:rolleyes: ja by som to vyhodil a kupil 2 regalovky
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 857
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa MoQwai »

tuto vidim len bla bla bla ...kua radite alebo čo ? to čo ste tu napisali viem aj sam ...Kua .. toto jedno je naj na tomto fore..RADIT viete čo je to ? Vyhod seba ...Som to dostal , mam svoje normalne repraky , toto je len ako darcek co doniesol niekto ...Prosim vas sa uvedomte , ine nik nevie , len radit druhym to najdrahsie a ked niekto nato nema tak čo ? SOM POPROSIM PORADIT LEN JEDEN NORMALNY SUBBWOFER nic extra nic drahe len normalne aby to bolo ok k tym reprakom...a vy hned oo vyhod to nic to neni kup si nove...budes ty potrebovat poradit a potom ti len napisu ze to vyhod...to ti padne akoze dobre ? Ked ty nato mas ok ,, vyhod čo len chceš čo je tvoje , kým to neni tak sa dotoho nestaraj čo ma iny , ale oto čo chce...
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

tak teda, ja som nepochopil co presne si myslel tym tvojim prispevkom... prepac
ale dostal si radu na NORMALNY SUBWOOFER ako aj tu hotovu vec tak aj odomňa.. to že niesu tie subwoofery nic extra je jasne, no neviem co lacnejsie cakas lebo menit chrchlitko za chrchlitko sa ti neoplati teda davat za to este aj nejake peniaze...
rady si dostal, no vidim ze si toho velmi nevsimas... tie sustitka ktore ti tu aj prislusne okomentovali (a to nie kôli tomu, aby ťa urazili) tak na tie sa samozrejme neoplati kupovat ziadny subik
tvaris sa ze tomu rozumies, a ze ty vies ake je to repro zle (vypliva mi to z tvojho posledneho prispevku) no chces nan kupovat NORMALNY SUBWOOFER čo je pre ten subik nemoralne kedze ma byt i ked lacny, ale stale kvalitny
zjavne si este nvidel repro na ktore clovek fakt nema peniaze, a nehovorim ze by mal mat... ale ak si chces poradit o basak ku zostave s receiverom, tak to troska predpoklada aj kvalitu repra... a teda kvalitu subwoofera
tak a podla toho ti aj radili ten subwoofer
inak DIY by ta vyslo do 70 EURO... ale bez zosilovaca... samozrejme za predpokladu ze by si si to vedel sam spravit
zjavne ti tu asi nepomaha nikto dost a nechces pochopit ze su to proste slabe repraky a o kvalite sa hovorit neda..
takze rada nad zlato, bud si nechaj povodny subwoofer, alebo sa vyset na kupu noveho
inak to ze pri hudbe ide sub normalne a nopak pri filmoch huci je trosku blbost... skor to plati naopak
_____
EDIT:
inak iba poriadne repro do subwooferu je niekolkonasobne drahsie ako cely ten aktivny sw co ti poraidl andrej
pre mna je subwoofer nieco take i ked je to diy.. tak stavba pasivu vyjde nieco kolo 25tis.. korun a to ani nieje zlozita ozvuucnica... + poriadny zosilovac by stal kolo 10tis. tak si to prepocitaj :D
Naposledy upravil/-a stanomx v Ne 25. Okt, 2009, 23:38, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

Vacropoli napísal:inak to ze pri hudbe ide sub normalne a nopak pri filmoch huci je trosku blbost...
ako pri ktorej :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak ako vravi Vacropoli plne suhlasim ... ktomu co mas bud to ostane ako je alebo minies zbytocne peniaze na nieco co bud bude rovnake spluvatko alebo minies este viac penazi a zas zbytocne lebo to bude k zvysku zostavy neadekvatne
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa mattoxx »

Nesuhlasim s nazorom ze nema,zmysel davat peniaze za tzv."chrciaky".Ved vsetky tie logitech a creativ zostavy za niekolko tisic korun stoja za hovno.Dokonca som mal moznost pocut aj tolko ospevovane Z-5500 a pravdu povediac nedal by som za to ani tretinovu cenu.Ale treba si uvedomit,ze niekomu to staci,dokonca niekto nedokaze ani rozpoznat rozdiel medzi reprakmi za 50 a 300€.Pri Z-5500 som mal problem aj ja.A prave preto si myslim,ze ak niekto chce nieco lacnejsie,tak urcite nevyhodi peniaze.Pokial mu to staci a bude s tym spokojny,tak sa nejedna o vyhodene peniaze,ale o spravnu investiciu.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

ehm ale nie ved on tak uz ma... co sa tyka logitechu tak ta frekvencna charakteristika hovori za vsetko... :D
ja by som to nekupil ani za 100ku...
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

mattoxx napísal:Dokonca som mal moznost pocut aj tolko ospevovane Z-5500 a pravdu povediac nedal by som za to ani tretinovu cenu..
suhlas :good: , ani ked poriadne zasiahne electri-q
za cenu lacneho subwoofra (200e) uz ma schopne pasiv. regalovky
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

No pani od audiofilie myslim ze ste otvorili nespravne dvere :)

Návrat na "Zvuk a PC"