Multifunkcne zariadenie na sieti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mam Samsung SCX 4521F pripojeny cez printserver do siete..tlaciaren pridat nemam problem.Ako pridat skener vsak netusim ako.
Viete poradit?
Chcem to urobit tak ,aby sa dal pouzivat scaner na kazdom pocitaci v sieti.

Vdaka ta rady
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa newmi »

eee, coze chces? Nechces ty nahodou daco take, ze si dakto pride daco FYZICKY naskenovat a posle si to na svoj pc?

btw. asi preto sa to vola printserver, lebo to sluzi len na tlac
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa galen »

pravdepodobne budes musiet nainstalovat na kazdy PC, ktory potencionalne bude primat scany, drivery, vratane scan-balicka

potom uz bude zalezat na tej tlaciarni, ako sa k tomu postavi
nasa Brotheracka tlaciaren si pamata IPcky ktore s nou komunikovali pri starte brotherackeho softu (nainstalovaneho), a potom pri naskenovani si ich clovek moze vylistovat z ponuky priamo na displeji tlaciarne ... alebo samozrejme druha moznost, dat do tlaciarne, odbehnut k PC a dat naskenovat ...

predpokladam, ze samsung nieje o nic horsi ;)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ano..chcem to robit tak,ze dam papier do kskenera..dojdem k PC a dam skenovat

soft aj drivre sm nainstaloval,ale furt nevie najst scaner..na sieti vidno len tlaciaren a moznost pripojit sietovy scaner podobne ako tlaciaren som nenasiel
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa galen »

r.b.class napísal:ano..chcem to robit tak,ze dam papier do kskenera..dojdem k PC a dam skenovat

soft aj drivre sm nainstaloval,ale furt nevie najst scaner..na sieti vidno len tlaciaren a moznost pripojit sietovy scaner podobne ako tlaciaren som nenasiel
u brothera to funguje nasledovne:

Nainstalujes ich "Control center" (dalej CC).
Okrem ineho to zinicializuje aj drivers na tlac (tie sa daju nainstalvoat aj bez CC).
Prida tlaciaren do systemu.

V pripade, ze clovek chce tlacit, ide napriamo, cez pridane tlaciarne.

V pripade, ze clovek chce robit cokolvek ine, musi spustit CC, a tam si vybrat, co by asi tak chcel (copy, scan, fax)...
V tomto konkretnom pripade by si siel do zalozky "scan" pripadne "custom scan" kde sa daju nadefinovat typy scanu (OCR, PDF, BMP, rozlysenie/farby a podobne).

Takze prepdokladam, ze taky nejaky "control center" bude mat aj ten samsung, ale je dost mozne, ze sa bude volat uplne inac.
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

jasne ze ma,,ale pise mi ze nie je pripojeny scaner..i ked tlaciaren mam cez siet pripojenu
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa matopd »

Podla mna to musi podporovat bud mf alebo ten printserver...

M
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Multifunkcne zariadenie na sieti

Príspevok od používateľa marfan »

Zdravím nechcem zakladať novú tému keď sa jedná o podobný problém, jeden známy chce aby som mu kúpil printserver a spravil mu multifunkčné zariadenie Canon i-sensys MF 4150 ako sieťovú tlačiaren a aj skener už to niekto takto robil ?
Printserver chcem kúpiť buď tento http://www.alza.sk/zyxel-nps-520-d256880.htm#popis
alebo tento http://www.alza.sk/edimax-ps-1206u-prin ... d59016.htm poradte aj ktorý by ste odporúčili.

Doma mám HPečkovi printserver ale mám tam len čisto farebnu tlačiareň takže to funguje bez problémov.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Siete"