Pentium DC vs. C2D

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Pentium DC vs. C2D

Príspevok od používateľa stano11 »

Aký by mal zmysel upgradovať z PDC na C2D ?

Rozdiel je tam vo väčšej cache a pár inštrukčných sád nič iné.

na rovnakej frekvencií tam bude rozdiel cca 10 max 20% v špec aplikácií

???
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2411
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa hopkok »

no to mi je novinka :)
E8500 ma 45 nm technologiu vyroby, zbernicu rychlejsiu o 533MHz!!!, 6x vacsiu cache... a o 1,06Ghz viac ...no ale ako myslis, preco bol (je) 8500-ka 4-5x drahsia? Koli 10-20%, asi tazko, ze?
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa stano11 »

len aby som potvrdil svoje slová viz test rôznych CPU na rovnakých frekvenciách je tam

E2180 oproti E8600 tj rovnaké ako E2200 vs E8500

http://www.extrahardware.cz/files/image ... erview.PNG" onclick="window.open(this.href);return false;

a moja tabuľka s percentuálnym vyjadrením
Obrázok

nič v zlom ale hlavný rozdiel je iba vo frekvencií preto nemá zmysel vymieňať nataktovaný PDC na vyššie taktovaný C2D ;)
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2411
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa hopkok »

stano11 napísal:len aby som potvrdil svoje slová viz test rôznych CPU na rovnakých frekvenciách je tam

E2180 oproti E8600 tj rovnaké ako E2200 vs E8500

http://www.extrahardware.cz/files/image ... erview.PNG" onclick="window.open(this.href);return false;

a moja tabuľka s percentuálnym vyjadrením
Obrázok

nič v zlom ale hlavný rozdiel je iba vo frekvencií preto nemá zmysel vymieňať nataktovaný PDC na vyššie taktovaný C2D ;)
Ako mozu ist tie CPU na rovnakzch frekvenciach? To ako tu E2200-ku potiahnes do 4GHz? Snad sa nebavime o nataktovanej E2200 verzus nenataktovana E8500, to je co za porovnanie? To potom ako dopadne oproti Q6600 napriklad?
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa stano11 »

však sa pozri na ten obrázok máš to tam jasne napísané že každý procesor bežný na 10x200 tj. na 2Ghz.
a áno nižšie modely sú pretaktované na 2Ghz a vyššie modely zas podtaktované na 2Ghz aby sa eliminoval frekvenčný rozdiel a prejavoval sa iba výkon pôsobiaci z cache a inštrukčných sád

pokúsim sa ti nájsť podobný test aj s C2Q
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa Reinok »

stanko11 a odkedy sa berie frekvencia ako meradlo výkonu...to je strašná pi**** keď podtaktuješ 8500 na 2Ghz...to môžeš porovnať potom aj 1,4sempron s Core i9 a rozdiel bude max 30% tak o čom točíš, toto tvoje porovnávanie je maximálne na dve veci na nič a na uspokojenie tvojich pocitov...

A ešte ti poviem čo keď je potenciál tej danej architektúry skrytý aj vo frekvencií, jasné že pri 2Ghz ti je neviem koľko FSB naprd, keď procesor sám nestíha...čiže ak mu dáš jeho def. frekvenciu tak má výkon vo hviezdach oproti E2220 čo je len PDC...

Najprv porozmýšlaj čo za blbosti sem napíšeš, a tabulky naváľaš...a nech mi je fórum svedkom že mám pravdu! :bye:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2411
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa hopkok »

dobre samozrejme rozdiel medzi E2200 a E8500 je obrovsky to asi kazdy trocha znaly vie a tieto porovnavania su na prd, to ako porovnat 100kW 4 valec a dvojlitrom s 200kw sestvalcom s troma litrami objemu kde sa 2 valce odpoja a tym padom ze z toho nejakych 2,2litra, teda rozdiel vykonu tak tych 20%...lenze co sa stane ked tie 2 valce "naskocia"? To uz asi ten slabsi bude riadne pozadu nie???
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa stano11 »

Reinok napísal:stanko11 a odkedy sa berie frekvencia ako meradlo výkonu...to je strašná pi**** keď podtaktuješ 8500 na 2Ghz...to môžeš porovnať potom aj 1,4sempron s Core i9 a rozdiel bude max 30% tak o čom točíš, toto tvoje porovnávanie je maximálne na dve veci na nič a na uspokojenie tvojich pocitov...

A ešte ti poviem čo keď je potenciál tej danej architektúry skrytý aj vo frekvencií, jasné že pri 2Ghz ti je neviem koľko FSB naprd, keď procesor sám nestíha...čiže ak mu dáš jeho def. frekvenciu tak má výkon vo hviezdach oproti E2220 čo je len PDC...

Najprv porozmýšlaj čo za blbosti sem napíšeš, a tabulky naváľaš...a nech mi je fórum svedkom že mám pravdu! :bye:
Nikde netvrdím že meradlo výkonu je frekvencia. prečítal si ešte raz všetko poriadne !

Semprom nie je zakladaná na architektúre CORE ba ani počet jadier nie je rovnaký ako u i9 ;) A oproti i9 rozdiel bude mnohonásobne vyšší.

A aby si bol v obraze: celá diskusia začala na tom že potrebujem upgradovať z PDC na C2Q a bol mi ponúknutý C2D a ja som odmietol tým že môj nataktovaný PDC má cca rovnaký výkon ako C2D ale keďže mi neveril tak som vyhľadal test (mimochodom to nie je môj test) ktorí potvrdzuje že dvojadrové CORE procesory na rovnakej frekvencie majú cca rovnaký výkon. Takže upgradovať z PDC na C2D sa nevypláca tak ako na C2Q.

PS: ak sa nevieš vyjadrovať bez nadávok, urážok a bez toho aby si útočil tak prosím drž ďalších komentárov, ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa Reinok »

K tomu PS, prepáč ale na to čo si napísal sa inak reagovať nedá...skús nájsť test kde bude PDC C2D a C2Q

Proste s tým že sa naoplatí upgradovať za E2200 na 8500 pravdu nemáš...ani keby si prečítal neviem koľko benchmarkov.

A nietož na nedefaultnej frekvencií, vôbec také testovanie nemá zmysel...ukáž mi zmysel, kto si bude podtaktovávať CPU ak mu ide o výkon.

A hopkok to napísal výstižne, ak tu mieniš písať ´dalšie s prepáčením fakt sprostosti tak radšej nepíš...testovať CPU na menej ako defaultnej frekvencií, kde si to videl? Veď to nedáva zmysel nejaké testovanie architektúry a inštrukčných sád...tie CPu nemajú defaultnú frekvenciu len tak zo srandy vysokú, ve´d aby mali určitý výkon potrebujú určitu fr. :E o môj bže načo sa tu rozčulujem, končím radšej sledovanie tohot pretože ty niekoho privedieš do hrobu...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: PLATENÁ TÉMA - Kúpa a predaj rôzneho HW

Príspevok od používateľa PatrikL »

stano11 napísal:však sa pozri na ten obrázok máš to tam jasne napísané že každý procesor bežný na 10x200 tj. na 2Ghz.
ja to chápem, v tom teste ktorého výsledky boli publikové na extrahardware išlo o porovnanie vplyvu veľkosti cache, preto rovnaká frekvencia :-) Čiže niektoré príspevky sú tu zbytočné :-)
Kašli na upgrade, kúp niečo poriadne neskôr a nie nejaký šrot do socketu 775...
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Pentium DC vs. C2D

Príspevok od používateľa 1adad1 »

a ked chces byt iniciatyvny tak otestu max pretaktovy 8500 vs. max preataktovany 2200 a potom uvidis rozdiel
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Pentium DC vs. C2D

Príspevok od používateľa chlpacik »

este by som naznacil ze vo vecsine aplikaciach ti bude E8500 omnoho viac ako min. stvorjadro Q8200 :cool:
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Pentium DC vs. C2D

Príspevok od používateľa dexterav »

tak či onak na rovnakých frekvenciách 20% navyše :)
a to E8x00 idú vo všeobecnosti taktovať vyššie ako E2X00
ale ako tu už niekto napísal viac sa oplatí prejsť na inú platformu už tj AM3 poprípade i5/i7 a šupnúť tam QC
resp ten CPU do 775 by musel mať super cenu
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Pentium DC vs. C2D

Príspevok od používateľa dexterav »

tak potom Q9400 je rychlejsi ako E4400, a ten je rychlejsi ako E8500

jak si prišiel na to že E4400 bude rýchlejšia ako E8500 :OO=

k tej Q9400 to je jasné lebo donedávna boli Q9X00 HE od intelu...
spústa aplikácii nedokáže využiť výkonu i7 a takisto je trochu problém s malou L2 pri i5/i7 :(
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Pentium DC vs. C2D

Príspevok od používateľa dexterav »

tá veta znie ako by bolo E4400 rýchlejšie ako E8500 :laugh:
ale už som ju pochopil ty myslíš že Q9400 je výkonnejší ako E8500 nie?
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Procesory"