Xonar DX a Win 7 64 bit

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Dexter mozes mi napisat prosimta zostavu? :)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

v podpise :D
i7 920
Asus P6T
Kingston T1 3x2GB
Essence STX
HD5870
PSU Enermax Infinity 720W
a nejaké HDD
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

To chapu ze nemas problemy...Sak to neni PC ale masakr delo :good: :-)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

ale E8400 musí zvládnuť nejaké to prehrávanie že...
v podstate to môže mať milion príčin prečo to nefunguje , viacmenej sme prebrali tie hlavné
kludne môžte mať smolu a proste vaše dosky nemusia mať radi Xonar :(
už ste skúšali aj po jednom odpájať zariadenia? či sa to z niečím nebije?
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Jako momentalne mi ten zvuk jde vpohode...Ten HsMgr kill process hodne pomohol- za to diki...Ja to jeste kdyz bude cas testnu na druhem kompu co jsem prave pujcil aby jsem vyloucil chybu zvukovky a pak koupim novou desku-neco poradneho na AM2/AM3 akorat nevim jeste kterou aby jsem mel jistotu ze nebudou problemy.Uvazuju o necem takovemto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... M0971K7NR0" onclick="window.open(this.href);return false;
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Prave to cinim:)Odpajam vsetko co sa odpojit da:)Len nechapem preco to pod XP ide a v tejto kombinacii,cim som starsi tym som z toho vacsi jelen,dexter ani ja sa nedivim ze ti vsetko ide ako ma,trosku si zainvestoval :laugh:
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

tá karta musí hrať poriadne aj na daleko slabších zostavách ako máte vy :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Takze do tretice ju testujem na Viste aj ked ju moc nemusim,uvidime,zatial ziadne skoky nepocujem,tak som zvedavy :music:
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

A jak dopadly te testy na viste?A jakou verzi visty mas x64 nebo x86?Ja jsem to uz testoval na Viste x64 a tam to sekalo stejne tak jako na Win7 x64.Na Linux Ubuntu x64 mi to sekalo jen v hrach (v linuxackych hrach ne emulovanych pres wine).Primo v systeme sel zvuk dobre. Ale x86 systemy jsem jeste neskousel.Kazdopadne pres vykend budu testovat ten XONAR na druhem PC lebo ted na to nemam ani cas ani chut!
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

no a uz jsem pul dne v linuxu ubuntu a zadne sekani. Jen v nekterych hrach-ale tam nejspis maji oni problem.A reknu vam, ze az ted jsem poprve po 3 mesicich poznal kvalitu zvukovky- nevim cim to je ale tady to zni silene dobre :D ...asi zase jak pred lety prejdu na linux protoze uz mam tych windowsov zase po krk :-) .Jinak predpokladam ze ovladace na xonar si delal linux sam.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

No aspon nejaky pokrok,ja testujem Vistu X64,vyhadzal som vsetky komponenty von a nechal ist len zvukovku na doske ale aj tak to sem tam seklo,takze je isto problem v doske alebo v ovladacoch na nu,teraz som este prehodil rezim disku a AHCI na IDE-enhanced a uvidim,v kazdom pripade sa ozvi ako si dopadol s tym druhym PC,lebo to ma strasne zaujima,ja ked to neporiesim tak skusim reklamovat,mam cas cca do oktobra :)Uz tyzden kvoli tomu nespim :D
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

No kazdopadne kdyz to budu testovat na druhem PC tak mam moznost jenom na WindowsnXP x86.A to si myslim podle toho co si rikal ze sekat nebude.Ono to muze byt aj tym ze v XP-ckach nemusi XONAR ovladac povolovat tolik funkci a nemusi se problem projevovat- neco jako v Linuxe.Je mozne ze do Vist a win7 dali nejake nove funkce (nekde jsem o tom cetl) a te zpusobuji vlivem nekompatibility zakladni desky to sekani. Takze bude velice tezke zjistit proc :( .Krom toho zakladni desku ti nejspis nevyreklamuji protoze nekompatibilita (pokud jsis to skladal sam) neni duvodem k reklamaci- reknou ze jsis mnel popředu zjistit zda dily budou kompatibilni. Takze uvidime.Nejspis pokud si budu jisty ze zvukovka neni vadna se na to vykaslu a kdyz budou penize tak si poridim novou desku.Kazdopadne mne zarazi, ze ty mas zakladovku od ASUSu a není to zladene- to je fakt divne.Dalsi moznost je jeste zjistit nejake kontakty na vyrobce nebo podporu XONAR zvukovek a napsat jim e-mail, s popisem problemu, s popisem typu zakladni desky,zvukovky a operacního systemu a zeptat jich jaky maji na to nazor- treba reknou ze ovladace nejsou jeste v poradku a pracuje se na novych, nebo ze dily jsou kompatibilni/nekompatibilni, nebo ze to mas dat reklamovat.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Ako som uz pisal,robi mi to aj ked mam Xonar vonku cize na integrovanej zvukovke a to ani nemusim nic pocuvat a graf lieta sem tam do cervenej,takze nekompatibilitu vylucujem,je to problem dosky ako takej a pisal som aj do shopu kde som kupoval skoro vsetko,odpisali mi ze by tiez skusili len to co ja,to som mudry s diskusii :-) Ale vraj to mam doniest a poslu to na reklamacku,zas byt celkom bez pc mi nevonia ale nemam asi inu moznost,mam jednu otazku: vie mi niekto povedat ktora doska so 775 socketom na sto percent ide pod Win7 64 bit aj s Xonarom pre istotu?
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

vo W7/Vista nejde ani tak o funkcie ako o úplne iný prístup k HW oproti XP :(
treba brať do úvahy aj to že daleko viacej ľudom to ide ;)
takže asi smola v nekompatibilite doska + zvuk
inak čo viem xonary idú v linuxe vcelku vzorne :)

tú istou na 100% ti nemôže dať nikto ;)
ale mne išiel Xonar na
asus striker II formula http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=w ... templete=2" onclick="window.open(this.href);return false;
P5E64 WS Evolution http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=U ... templete=2" onclick="window.open(this.href);return false;
:D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

No ja jsem dneska psal dotaz na temu tohoto problemu co resime na support ASUS XONARU tak uvidim co napisi.Ja jako taky nevylucuji ze mam blbou desku pac obas mi blbne ve smyslu kdyz vyberu treba pameti tak spatky jich nechce vzit treba az na 15-ty pokus a integrovana zvukovka mi taky blbla proto jsem si kupoval XONAR (taky sekala myslim- jeste to jednou skusim co bude delat).Akorat ja jsem si myslel ze to je ovladacmi na integrovanou zvukovku a nechtelo se mi cekaz az zacnou s tema ovladacma delat pac mneli porad spatne neco.Tak nevim. :?

Návrat na "Zvuk a PC"