Sapphire 5850 cez HDMI

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Sapphire 5850 cez HDMI

Príspevok od používateľa bassgenerator »

po mesiaci idem vyskusat zapojenie karty cez HDMI-ok to funguje, ale pom restarte PC je obrazovka cierna-nema signal. moze byt chyba niekde v nastaveni Cayalyst?
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sapphire 5850 cez HDMI

Príspevok od používateľa bassgenerator »

ahojte. chcel som zapojit kartu cez HDMI vsetko funguje az do restartu kedy kablom zapojenim cez HDMI obraz nenabehne, su to nejake problemy ohladom ATI,tak ma zaujima ci je to cez Display port nejak menej kvalitne alebo je to to iste ako cez HDMI alebo DVI.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sapphire 5850 cez HDMI

Príspevok od používateľa Brandoo »

display port sa pouziva pri eyefinity ak sa nemyslim ... a mezi HDMI a DVI je hlavny rozdiel, ze HDMI prenasa digitalny video aj audio signal a DVI prenasa len digitalny video signal. Ci je daky rozdiel v kvalite video signalu to neviem, ale myslim ze nieje.

To ze nefunguje HDMI vystup fakt nechapem, asi to bude problem s ovladacmi/nastavenim ako si hovoril. Spolu s ovladacmi sa instaluje aj HDMI audio driver. V CCC com pozeral si tam je nieco take, no nic som nenasiel. S HDMI maju mnohy problem...


Ja som tiez uz zapajal HDMI - HDMI kabel z mojej HD5770 do TV a ziadny problem som nemal, vsetko frcalo (filmy, hry). Aky dlhy mas ten kabel ? (je kvalitny ? )
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sapphire 5850 cez HDMI

Príspevok od používateľa bassgenerator »

tak kabel k monitoru HP 1,5 m a dufam ze je dobry,ale ako pisem cez display port to ide ale cez HDMI po restarte obrazovka dead.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB

Návrat na "Grafické karty"