Otestovanie VGA

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Demoskinos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 10. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: PO

Otestovanie VGA

Príspevok od používateľa Demoskinos »

Caute. Na svoju VGA - Sapphire HD4870 som dal pasivny chladic Accelero S1 rev. 2 a ventilator Noctua NF-P12. Neviem, ci som nieco odpiekol alebo nie, ale mrzne mi PC. VGA ani CPU som nepretaktovaval. Nahodil som teda povodny chladic ale nepomohlo. Mrzne aj tak pri hrani hier. Pri Folding home to nemrzne. Hladam preto niekoho z okolia Kosic/Presova, kto by mi ju vedel skontrolovat.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otestovanie VGA

Príspevok od používateľa Brandoo »

a skusal si zatazovat jednotlive komponenty ? napr. grafu v FurMark alebo OCCT, CPU, MB a RAM v napr. IntelBurnTest

Len v OCCT nedavaj test Power Supply, pokial mas daky horsi .. nemusel by to prezit. Pred vymenou chladica bolo vsetko OK?
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Demoskinos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 10. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: PO

Re: Otestovanie VGA

Príspevok od používateľa Demoskinos »

Ano, skusal som Futuremark. Vsetko bolo pred vymenou OK.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Otestovanie VGA

Príspevok od používateľa valistar »

zamrzne a restartuje sa? (respektive ty musis reset?)
asi viem kde mas chybu
Používateľov profilový obrázok
Demoskinos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 10. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: PO

Re: Otestovanie VGA

Príspevok od používateľa Demoskinos »

Zamrzne. Kde moze byt chyba ?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Otestovanie VGA

Príspevok od používateľa valistar »

ked mas takuto nereferencnu sapphire ako mam ja:
Obrázok
tak tieto maju taku haluz v biose karty, ktora na "ochranu" karty vypne kartu vtedy
ked zisti ze sa netoci ventilator. typujem ze ked si tam nahodil Accelero tak ten novy
ventilator si napojil na dosku (alebo na zdroj) - ale slot na zapojenie ventilatora na PCB
grafiky zostal prazdny. myslim tento kde bol povodne zapojeny ventilator (lavy horny roh PCB):
Obrázok
aby si to mu zabranil tak musis do toho slotu na grafike priviest signal o tom,
ze ventilator sa toci. staci ze tam pripojis zlty kablik z hociktoreho ventilatora
ktory mas v skrini (napriklad z tej noctuy). takze rozoberies konektor ventilatora
a zapojis tam ten pin (staci ten zlty, alebo mozes zapojit aj vsetky 3 a ventilator
bude aj napajany z grafiky)
takto nejak to vyzeralo po zapojeni zlteho:
Obrázok
teraz tam mam vsetky 3 ale to nemam odfotene

TEDA nie som si isty ze je to tvoj problem, ale ked ano tak toto jednoduche riesenie pomoze.

Návrat na "Grafické karty"