Onkyo nebo Harman- kardon

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Andre »

neprekrocil som ziadny limit a ani som mu nic konkretne neporadil. Mas halucinacie?
aj makky dlhy bass zahraju neboj, bassgitara bezproblemov
sranda ako clovek(ja), kt vidi do audia len tak podpriemerne, ked pride na forum ohladom pc je zrazu hifista :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa mattoxx »

Tymi radami som nemyslel,prave ten topic,narazam vseobecne na tvoje rady ohladom kupi repro v nizsej cenovej hladine a hlavne 5.1,cca do 200-400€.No mozno to bude,tak ako vravis,vidis do hifi podpriemerne a z toho odvodzujem,ze vacsina z nas na tomto fore nevidi do hifi problematiky vobec.Ale faktom je,ze vacsina ludi nema pri PC repro nad 100€,ak sa niekto prozhodne siahnut po niecom lepsiom(do 300-500€) a chce 5.1,tak sa mu snazme poradit,co najlepsiu variantu toho o co ma zaujem.Presvedcanie ze 2.0 je lepsie ako 5.1,je marne,lebo v IT tomu tak nieje.To je ako keby si chcel niekoho prehovorit aby si namiesto stvorjadra,kupil dvojjadro a cena by bola rovnaka,akurat dvojjadro by malo vacsii takt.Sice by v niektorych aplikaciach vyhral DC,ale globalne by sa na quad nechytal.Myslim ze vacsina z nas pozera filmy a hra hry a co sa tyka hudby,tak mnohym hra len ako kulisa pri surfovani,iny si na zvuku ani nezakladaju.Mozno by bolo dobre urobit tu na fore anketu,ako kto vyuziva svoje repro pri PC.Lebo u mna je to tak na 75% filmy,20%hry a 5% hudba.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa stanomx »

no myslim že človek ktorý do toho chce opravdu investovať a nie len vyhadzovať peniaze za nejaký logitech (aby mohol mať v profile napísané z-5500) tak to myslí vážne. Sub s 8" za 250€ proste sub pre taketo reproduktory ktore povečšine hraju po 50HZ... niekedy aj po 40 -3dB (a nehovoriac ak sa nastavi ekvalizacia) tak na aku <> by si tam prosimta daval subwoofer s poklesom podobným ako tie reproduktory akurat o 5HZ zahraje ešte nižšie... nikto normálny neni zvedavý na dunenie... ale na basy... na basy ktoré bude sústava zvládať... a tým subwooferom sa to pri hudbe len pokazi.. samozrejme pri filme by to možno aj mohlo čo to spraviť.... porovnávať IT že my ho tu nútime na 2.0 ale on chce 4.0 to tvoje dvojjadro vs. štvorjadro... je blbosť... večšina ľudí si svoje prvé 5.1 kúpila len pretože tam je veľa reprákov a hraje to nahlas... (teda nahlas ako nahlas)... nepopieram efekt je efekt... ale tento príklad je zlý... na efekty, hry a filmy jednoducho NEPOTREBUJEŠ reproduktory ale niečo čo vydáva zvuk..
proste pochop dávať k 6,5" subwoofer s pomali menšou membránov je presne :wallbash: <-- toto
k takym sa zijde minimálne 12" niekedy sa to dá zvládnuť aj s 10" (ale aj tak večšina ľudí siahne po DIY profikovi)... najlepšie 8Ohm.... ale ja ak by som uz k takymto veciam nerozmyslal a siahol po 16Ohm... to ti basy aj zrýchli a zpevní...+ aktivne orezat subik aj repro (čo robí málokto)... a vtedy by to fakt aj pomohlo...
proste z 8" subu za 200€ ti nevyjde dobra hlasitosť na nizkych basoch a neposunie ta to ani o 10HZ nižšie... iba ti to bude viacej búchať a zmekne ti to úplne... rozumej hrá to to rozmáchane ako špongia a nie subwoofer
RAMMSTEIN
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Zdravim vas, ja jsem zalozil tuto diskuzi proto aby jsem se dopatral k tomu jestli harman kardon 5.1 nebo onkyo 5.1 (viz.pocatek diskuze) a vy se tu hadate o uplne nece jinem,no neva,abych pokracoval. Kazdopadne pokud si budu delat skladacku tak chci Harman kardon AVR protoze je supr,konkr. tento http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... &id=178864" onclick="window.open(this.href);return false; a k tomu potrebuji poradit nejake repro, strasne se mi zamlouvaji tyto ale nevim jaky to bude mit zvuk http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page ... ct_id/4207" onclick="window.open(this.href);return false; + dozadu toto http://www.avstore.ro/en/speakers/wharf ... -s1-vr-s1/" onclick="window.open(this.href);return false; + stred http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page ... ct_ID/4208" onclick="window.open(this.href);return false;
mimochodom planuji si to koupit v teto prodejny tak muzte se tam trochu rozhlednout vsechno co jsem napsal tam je http://www.prodvd.cz/wharfedale_vardus.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejdrive jsem mel teda limit na 14tis Kc ale po precteni x diskuzi jsem ho zvednul na cca 25tisKc, chci aby to uz hralo dobre (jo a efekty chci taky proto 5.1)
Dneska jsem prave resil jeste jeden problem - kolik muze takova zestavicka zrat- vite jako aby to nebylo jako hoblovka nebo bruska na 380 :laugh:

Tak budu vdecny za vyjadzeni
(mimochodom videl jsem ze ste se pustili taky do z5500 logitechu, no nad tema jsem ani neuvazoval po precteni nekolika recenzi)
Jo a pokud nekdo ma nejake info na tu onkyo zestavu ta jsem s tym http://avmania.zive.cz/Testy/Onkyo-HTX- ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
protoze delaji z toho velky zazrak a pokud je to pravda tak by jsem aspon usetril :-)
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa GASPi »

...ak by si bol prikloneny skor k tomu Onkyu, tak odporucam moju temu:
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f= ... 67ea20801c" onclick="window.open(this.href);return false;
...v skratke, radsej chod do HT-S6205 a neskorsie mozes dokupit kvalitnejsie repro ;)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa stanomx »

Dodo ... my sme na ti na tvoju otázku dali véľmi dobrú odpoveď... ale to, že čakáš od ľudí, ktorý skadajú počítače, že ti s kľudným srdcom poradia receiver.. tak to je huste... tak ako písal andrej... poraď sa tam kde tomu rozumejú... a nie tu kde ti každý radí radi niečo iné... :good:
RAMMSTEIN

Návrat na "Zvuk a PC"