Pokazena zakladna doska ?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa vmm »

Dobry den. Dnes dosiel zdroj, tak som vsetko pripojil ako ma byt. Ale, ked zapnem pc - 2-3 krat nieco tukne , grafickej karte a pc sa restartuje , a takto stale dookola - obraz sa neukaze? Karta ATi XFX 5870. Dakujem za radu.
Naposledy upravil/-a vmm v Po 08. Feb, 2010, 16:48, upravené celkom 1 krát.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa Brandoo »

mas na zakladnej doske zapojeny diagnosticky repracik ? ak nie, zapoj ho a pocuvaj ake zvukove signaly vydava. Pokial pipne 1x silno a 3x po sebe slabo, tak je grafika dead.

Naspet predosly zdroj si skusal zapojit ?
Napis aku mas to zostavu, vratane obidvoch zdrojov
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa vmm »

emPORiO napísal:mas na zakladnej doske zapojeny diagnosticky repracik ? ak nie, zapoj ho a pocuvaj ake zvukove signaly vydava. Pokial pipne 1x silno a 3x po sebe slabo, tak je grafika dead.

Naspet predosly zdroj si skusal zapojit ?
Napis aku mas to zostavu, vratane obidvoch zdrojov
Tak zdroj som skusal na inom pc - ide.
Graficku kartu som skusal na inom pc -ide :punish:
Dal som iny zdroj resetuje sa to stale.
Ked zapnem pc vsetko zapojene - raz pipne - reset - pipne -reset. :?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dal som inu graf. kartu obraz naskoci a stale pise hlasku - BIOS auto -recovery - scaning BIOS image hard drive. A ine podobne blbosti a dava restart :wallbash: - doska : Giga-byte UD4P.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

pocuj napis celu zostavu a aky je mozno je to v zdroji :rep:
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa vmm »

Tak podla zahranicnych for - je BIOS dead :bum:
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

čo tak ho prefleshovať ?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa valistar »

najprv skus bios resetovat - bud je na to tlacitko na doske, alebo su tam skratovacie piny, alebo vyberies baterku na 10 minut..
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Pokazena graficka karta ?

Príspevok od používateľa vmm »

to QlimaxXx: preflashovat , pravdepodobne nie kedze sa nedostanem ani po bios pri starte pc.
to valistar:tieto veci som skusal ako prve :) , ziadna zmena. :cry:
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa ahoj444 »

skus ju reklamovat
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

jezis a co tak skusit nahodit bios na kluc a ak neni nic odpalne malo by si ho tam same najst a pekne sa opravit podobny problem som mal ale mne sa pc nerestartoval ale stale dookola hladal bios na USB CD alebo diskete (ale to moze byt tym ze mam asus) vyskusaj najskor toto pred tym ako by si rozmyslal nad reklamaciu

inak stale si neodpovedal ze aky zdroj si tam skusal a pritom sa ta na to asi dva krat niekto opytal
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa vmm »

Tom2871989 napísal:jezis a co tak skusit nahodit bios na kluc a ak neni nic odpalne malo by si ho tam same najst a pekne sa opravit podobny problem som mal ale mne sa pc nerestartoval ale stale dookola hladal bios na USB CD alebo diskete (ale to moze byt tym ze mam asus) vyskusaj najskor toto pred tym ako by si rozmyslal nad reklamaciu

inak stale si neodpovedal ze aky zdroj si tam skusal a pritom sa ta na to asi dva krat niekto opytal
Zdravim. Zdroj 600W.
Ako prve som skusal nahodit BIOS. Ale kedze, ako som pisal vyssie - nedostanem sa pri starte ani po BIOS, a doska okrem Xpress Recovery, ktory cita BIOS z disku sa nepohne nikam - ani usb, ani disketovka, ani HDD. Skusal som spravit skryty odiel na disku a ulozit tam BIOS nepohol som sa. Takze, jedine reklamacia.
:wallbash:
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa valistar »

nj mal som podobne priznaky.. odpalila sa mi doska, vyreklamoval som ju, dostal som novu a spravalo sa to presne ako tvoja.
az potom som zistil ze to bolo v procesore (odpalil sa spolu s prvou doskou), tak mi vymenili aj ten a vsetko uz frcalo potom.
urcite to odnes na reklamaciu ale zobral by som s tym aj procesor nech ho rovno skusia v novej. ;)
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa ahoj444 »

Ak sa ti nechce ist dosku reklamovat tak jedine nahodit novy bios .Chod na stanku ami award podla toho co mas a a najdi si navod ako hodit bios napr na disketovku napr

Kód: Vybrať všetko

http://www.birdjanitor.com/bootblock.html
podla toho navodu
Ak ti nezapne ani obrazovku tak to rob na slepo alebo si zo6en pci grafiku ta by mala ist .
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Pokazena zakladna doska ?

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

ano ale on napisal ze mu ho nenajde ani na disketovke ani na USB ani na HDD tak jak ho moze nahodit mne ked zdochol bios a pustila sa automaticka oprava tak mi ho naslo v pohode na USB aj ked nemal spravny nazov len vyhodilo ze ma zly nazov takze ked jemu nic nenajde a pritom to tam je tak by som povedal ze je poskodeny chip biosu alebo nieco podobne a to uz fakt len na RMA

a toto myslis vazne
ahoj444 napísal:Ak ti nezapne ani obrazovku tak to rob na slepo alebo si zo6en pci grafiku ta by mala ist .

Návrat na "Základné dosky"