Otvorenie portov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13804
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01

Otvorenie portov

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Do sieti som lama.
Potrebujem otvorit porty prep2p.Provider(znamy) tvrdi ze nic neblokuje..IP mam verejnu.
Ako to teda otvorim?Robil som si sken na volajakej stranke a tam ze mam otvorene len standarndne porty na web atd
Som za routrom,ktory pouzivam asi len ako switch..co ja viem :rolleyes:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15084
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zisti si co mas router, stiahni si manual od vyrobcu, prestuduj si ho, najdi si polozky port forwarding alebo virtual server, nastav podla manualu cez webove rozhranie.

Ak to tvoj router nema, tak to neurobis :).
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13804
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

router viem aky mam,dokonca som cez neho,cez web rozhranie napojil 2 kompy. :-) ..islo to v pohode(p2p)..potom som menil providera a jeho technik mi urobil nove nastavenia na routry...od vtedy to nejde..cize cize
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15084
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Cize, cize,... Ty mozno vies o aky router ide, ale krystalovu gulu som nedostal, takze bohuzial ja na tvoj router nedovidim.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2290
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa zodiaq »

Prepacte ak sa sem vtieram ale uz par dni riesim podobny problem. http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 12&t=61804" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam oranzovu optiku a router D-Link DL-524.
Net ide v pohode, pripajanie na dedicate serveri v pohode ale ak chcem hostovat hru pripadne hrat cez hamachi, nenajde server.
Ak aj najde (STEAM TF2, CS:S, Killing Floor) tak vipisuje ze server not responding. Jednoznacne je nieco u mna zle, no nemam sajn co.
V sietiach som lama, dosital som sa o niecom ako UPnP co by mohlo tiez zabrat no neviem co a kde to je.

[Homelab] - in progress
Spoiler: ukázať
Lenovo M80Q
i5-10500T, 16GB 2666 MT/s
- WD SN5000S 1TB

AsRock Deskmini H470
i5-10505, Themalrigh AX47 Full Copper + Noctua A9x14-HS, 16GB 2666 MT/s
- Samsung PM961 256GB
- Samsung 870EVO 250GB #1
- Samsung 870EVO 250GB #2

Lenovo V520s
i5-7400, 2x8GB 2133 MT/s
- Intel SSD 660p 256GB


Synology DS817+
Celeron J3455, 16GB 1866MT/s, Noctua NF-B9 Redux 1600
- Toshiba MG07ACA14TE 14TB
- Samsung 860Pro 256GB

[Others]
Spoiler: ukázať
Sony PS5 Slim 1TB + Samsung 990Pro 2TB + TCL 65Q7C
Sony PS4 slim 870QVO 1TB + Samsung QE43QN90A
Poco X6 5G 256GB/12GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13804
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Po zmene IP na verejnu, nejde ani mne ziadny server na CSS
faugusztin napísal:Cize, cize,... Ty mozno vies o aky router ide, ale krystalovu gulu som nedostal, takze bohuzial ja na tvoj router nedovidim.
Ja som od teba nechcel aby si stahoval manual k routru a podlatoho mi poradil..ja som vlastne len chcel overit ci ma provider neodrbava..cize si to nalistujem..potom a ozvem :D
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa matopd »

Ale vsak si mohol prezradit aky router pouzivas, mohli sme sa aj my na to kuknut.

M
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13804
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

SMC Barricade 7004 VBR EU
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa scpeter1 »

ja mam otvoreny port na P2P,ktory som otvaral sam.Podmienka je mat na PC pevne zadanu IP.Inak ti otvorenie portov moc nepomoze a ani nepojde.Niekedy bol pekny navod na utorent stranke,ale dnes je uz za poplatok sa mi zda.robil som to presne podla neho a podarilo sa na prvy krat..... ;)
Naposledy upravil/-a scpeter1 v Pi 19. Mar, 2010, 18:07, upravené celkom 1 krát.
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15084
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Netreba ak mas dobry router. Port triggering, UPNP su veci ktore ti to vyriesia :).
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Otvorenie portov

Príspevok od používateľa scpeter1 »

ja mam obycajny D-link 524 a zabralo mi to cca 5 minut aj s precitanim navodu....... :D
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10

Návrat na "Siete"