Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Gury
Nový používateľ
Príspevky: 129 Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 17:07
Bydlisko: Trenčín
Príspevok
od používateľa Gury » So 13. Mar, 2010, 22:20
Zdravím všetkých,
Po kratšej prestávke sa púšťam do ďalšieho projektu. Tento kráť to nebude prerábanie už existujúcej skrinky ale výroba úplne od základu. Konštrukciou vychádzam z klasických skriniek odlišnosť bude hlavne z použitia materiálu pri stavbe kde spojím drevo, plávajúcu podlahu, plexisklo a pravdepodobne aj môj obľúbení tahokov. Na spájanie použijem samorezky a už dávnejšie osvedčený chemoprén. To by bolo na začiatok hádam aj všetko samozrejme o postupe prac budem postupne informovať krátkym popisom a hlavne fotkami.
ale mam tu takú maličkosť ešte nemám vymyslení názov projektu takže ak vás napadne niečo výstižné tak napíšte
ak mate nejaké návrhy na vylepšenie konštrukcie/ dizajnu/ chladenia... rad sa nechám inšpirovať
prikladám prvé fotky samotného rámu:
Zostava:
CPU: AMD FX-8350 +chladic Noctua NH-U12P S2, MB: GIGABYTE 990XA-UD3, RAM: Kingston 4x4GB DDR3, VGA: SAPPHIRE R9 290 VAPOR-X TRI-X BOOST HDD Samsung 850 EVO 250GB + Samsung SSD830 64GB Zvukova karta: ASUS Xonar DX PSV: Enermax Revolution87+ 850W Gold
kramer
Používateľ
Príspevky: 1447 Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava
Príspevok
od používateľa kramer » So 13. Mar, 2010, 23:16
A cim budes tienit komponenty pred vonkasim EM vplyvom aby nahodov nevznikali dake rusenia? Ale nieco podomne mam stale v mysli vykonat len financne prostriedky my to neumoznia som zvedavy ako to zapasuje k nabytku. Typujem ze to bude HTPC.
CPU: AMD Ryzen 7 3800XT + DeepCool Lucifer V2, MB: ASUS ROG Strix B550-F Gaming (AM4), RAM: Vengeance LPX DDR4 3600MHz C16 (2x16GB), PSU: Corsair TX650W, VGA: XFX Swift AMD Radeon RX 9060 XT OC 16G Triple Fan, LCD: ACER ED 273, DISKY: Samsung NVMe 990 EVO 1TB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Gury
Nový používateľ
Príspevky: 129 Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 17:07
Bydlisko: Trenčín
Príspevok
od používateľa Gury » Ne 14. Mar, 2010, 15:34
HTPC to nebude bude to skôr klasická skrinka presne rozmery ešte neviem keďže nápady prichádzajú postupne ako prace pokračujú, k nábytku to tiež asi moc nepôjde keďže prední panel bude z plexiskla a prestriekaní
Zostava:
CPU: AMD FX-8350 +chladic Noctua NH-U12P S2, MB: GIGABYTE 990XA-UD3, RAM: Kingston 4x4GB DDR3, VGA: SAPPHIRE R9 290 VAPOR-X TRI-X BOOST HDD Samsung 850 EVO 250GB + Samsung SSD830 64GB Zvukova karta: ASUS Xonar DX PSV: Enermax Revolution87+ 850W Gold
Sphyn0x
Používateľ
Príspevky: 1944 Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV
Príspevok
od používateľa Sphyn0x » Ne 14. Mar, 2010, 15:44
Názov projektu by som dal jeden z týchto:
-Woodmodd Case
-Woodsktop
-Alebo ten tvoj len tak Wood Case
/ / /
Intel Core i5-750@ 4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
Filip-ito
Používateľ
Príspevky: 218 Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné
Príspevok
od používateľa Filip-ito » Ut 16. Mar, 2010, 16:52
tak ta plavajuca podlaha neni moc extra pekna , no ale uvidime, velmi velku sancu tomu nedavam
valistar
VIP
Príspevky: 6853 Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice
Príspevok
od používateľa valistar » Ut 16. Mar, 2010, 17:02
vsak to sa bude striekat
Filip-ito
Používateľ
Príspevky: 218 Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné
Príspevok
od používateľa Filip-ito » Ut 16. Mar, 2010, 18:01
Po kratšej prestávke sa púšťam do ďalšieho projektu. Tento kráť to nebude prerábanie už existujúcej skrinky ale výroba úplne od základu. Konštrukciou vychádzam z klasických skriniek odlišnosť bude hlavne z použitia materiálu pri stavbe kde spojím drevo, plávajúcu podlahu, plexisklo a pravdepodobne aj môj obľúbení tahokov. Na spájanie použijem samorezky a už dávnejšie osvedčený chemoprén. To by bolo na začiatok hádam aj všetko samozrejme o postupe prac budem postupne informovať krátkym popisom a hlavne fotkami.
buď som nechápavý alebo ty
valistar
VIP
Príspevky: 6853 Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice
Príspevok
od používateľa valistar » Ut 16. Mar, 2010, 18:18
to ze pouziva drevo ako material neznamena ze to nakoniec nenastrieka. to je snad jasne
ja nechapavy niesom, takze to musis byt ty
Filip-ito
Používateľ
Príspevky: 218 Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné
Príspevok
od používateľa Filip-ito » Ut 16. Mar, 2010, 18:29
drevo je samo o sebe veľmi krásne, prestriekať to by bol hriech
Gury
Nový používateľ
Príspevky: 129 Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 17:07
Bydlisko: Trenčín
Príspevok
od používateľa Gury » Ut 16. Mar, 2010, 18:36
takže aby som to upresnil vo finále budem aj striekať ale to ktoré časti budú striekane a ktoré lakovane ešte neviem (skrinku formujem za pochodu) preto som to v prvom príspevku ani nespomenul
Zostava:
CPU: AMD FX-8350 +chladic Noctua NH-U12P S2, MB: GIGABYTE 990XA-UD3, RAM: Kingston 4x4GB DDR3, VGA: SAPPHIRE R9 290 VAPOR-X TRI-X BOOST HDD Samsung 850 EVO 250GB + Samsung SSD830 64GB Zvukova karta: ASUS Xonar DX PSV: Enermax Revolution87+ 850W Gold
k0rben
Používateľ
Príspevky: 2025 Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Príspevok
od používateľa k0rben » Ut 16. Mar, 2010, 19:38
Filip-ito napísal: drevo je samo o sebe veľmi krásne, prestriekať to by bol hriech
Myslim ze prestriekat toto by nebol hriech... ked hovorime o nejakom
peknom dreve tak ano.
Vela stastia Gury.
Online :
| Intel i5-750@Gelid Tranquillo| G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb| Asus P7P55D| Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2| Samsung HD502HJ+Scythe Himuro| Corsair TX650| Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster| Syncmaster T220| Logitech MX518 + Steel Series QCK| KME 2201 Black| Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|
Offline :
| Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965| WD800JD 80 GB + Scythe Himuro| Sapphire Radeon X800GTO| MSI 915PL Neo| PQI DDR 1GB 440Mhz| EC 350W| EC 5470-P4|
Offline :
| Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)| WD200EB 20 GB + ghetto silencer | Inno3D GeForce2 MX400 64MB| Gigabyte GA-6OX| Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz| 250W Noname| Eurocase MD 604| iiyama ProLite E431S| >Image<
Filip-ito
Používateľ
Príspevky: 218 Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné
Príspevok
od používateľa Filip-ito » Ut 16. Mar, 2010, 19:45
presne takéto drevo mal na mysli
shiro
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9365 Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica
Príspevok
od používateľa shiro » St 17. Mar, 2010, 00:37
hmm, to drevo vyzera jak nejaka stara truhla...bleee
tot moj nazor na vzhlad, ale mozno sa to este strekne nejak inak...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13804 Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Príspevok
od používateľa Zoltan Balaton » St 17. Mar, 2010, 09:45
nezabudni nainstalovat AntiRoztoč soft
a nazval by som to coolovo
iWood
traktorista
Nový používateľ
Príspevky: 21 Dátum registrácie: Ne 10. Jan, 2010, 13:55
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa traktorista » Št 18. Mar, 2010, 11:23
k0rben napísal: Filip-ito napísal: drevo je samo o sebe veľmi krásne, prestriekať to by bol hriech
Myslim ze prestriekat toto by nebol hriech... ked hovorime o nejakom
peknom dreve tak ano.
Vela stastia Gury.
omg sak ale toto je nalepena dyha
tak to je snad jedno ci hrubu srkinu nastrieka alebo ju odyhuje,...