Sieť zdelanie suborov

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
jozo1606
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 31. Aug, 2009, 11:54

Sieť zdelanie suborov

Príspevok od používateľa jozo1606 »

Ahojte
Chcel by som od Váš či by ste mi niekto neporadili ako vytvoriť sieť na pc

1. pc - Stolový pc bol by som administrator siete, mam wifi router d-link Dsl-2641r momentálne vista sp1 ale idem na w7
http://www.dlink.com/products/?pid=567

2. pc - Notebook lenovo , Vista sp2

3. pc - notebook MSI, Windows Xp - sp 3


Chcel by som prepojiť tieto pc cez Wifi na zdielanie suborov, nechce sa mi behať s USB je to pomalé a nudné tu by to bolo cool
Dalo by sa niečo s tym spraviť?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Sieť zdelanie suborov

Príspevok od používateľa newmi »

jasne ze dalo, vytvor si domacu siet, ponastavuj vo winoch vsetkych rovnaku skupinu (siete) pre vsetky pc, povol zdielanie adresarov, nastav zdielanie konktretnych adresarov alebo suborov, nastav prava a mas to :) ale pocitaj s tym, ze ked pojdes cez wifi, tak rychlejsie ako cca 2megabajty/s ti to nepojde a aj to len v pripade ked nebudes net pouzivat, inak to bude este menej. Cize co sa tyka rychlosti tak to bude asi tak rychle ako priemerne rychly USB kluc :-D

btw.: Mas to v zlej sekcii, toto patri pod Siete
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
jozo1606
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 31. Aug, 2009, 11:54

Re: Sieť zdelanie suborov

Príspevok od používateľa jozo1606 »

Ups tak sory prosim Admin.... Presunte túto tému na správne miesto

Počuj a presnejši návod :D živote som niečo také nerobil tak to je veľmi stručne na mna napisané....
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Sieť zdelanie suborov

Príspevok od používateľa newmi »

nuz neviem ti napisat podrobny postup resp moc sa mi do toho nechce, musel by som to popisovat v 3 roznych systemoch ale hladaj nieco take s nazvom MIESTA v SIETI, a tam by malo byt nieco ze vytvorit domacu siet (to sa tyka win XP) a nasleduj pokyny, vo viste a 7 ti teraz neviem presne povedat kde to hladat, naspamat to neviem a mam poruke len pc s win XP.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Operačné Systémy"