"Rapkanie" pc pri starte

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

"Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa wampyr »

Zdravim,

mam problem pocas bootu pc. Pocas bootu zacne nieco v bedni "rapkat" (trrrrrrrrrrr..........trrrrrrrr) a potom sa objavi obrazovka kde sa vybera nudzovy rezim + ostatne moznosti. Nech vyberiem hocico tak pc nabehne normalne ale vo Wine sa objavi problem s ikonami ktore sa stale a velkou rychlostou refreshuju tak ze nie je mozna praca s pc (akonahle sa to objavi okrem ineho vypadne internet). Nevie niekto v com by mohol byt problem? Je to podla vas v hdd (rapkanie) alebo grafike (ten refresh) alebo v zakladnej doske? Ide o to, ze nechcem kupovat novy hdd pokial je problem mozno niekde inde. Testy na hdd su v poriadku co som robil v HDD Scan.

Za kazdu radu dakujem...tento problem ma trapi uz skoro 2 mesiace...skusal som sformatovat Win, aktualizovat BIOS, daval nove aj stare ovladace...problem sa objavuje stale pokial nie je pc kazdy den zapnute...akonahle den nie je zapnute tak sa to objavi a potom same od seba zmizne po niekolkych dnoch. Pls help :wallbash: :wallbash: :wallbash: :smutny:

Ak tu podobna tema existuje ospravedlnujem sa, ale nemozem prezret vsetko kedze mi kazdu chvilu mrzne net. Diky,
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa k0rben »

Je to nejaka stara/nova zostava? Do bedne si pozeral ci skade to ide a ci to nieje nieco mechanicke (zaseknuty fan atd)?
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: "Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa wampyr »

Athlon X2 4000+ BE, 2GHz
Gigabyte GA MA78GM-S2H rev1.0, BIOS F11
ATI Radeon X1600 Pro Pci-e, 256mb
2x1GB Kingston 800MHz
Fortron Blue Storm II 500W
WD 160GB SAta 2
DVD RAM LG

Fan zaseknuty nie je ziadny, do bende som pozeral........mam sluchovu vadu cize neviem urcit zdroj "rapkania" ale kamosi hovorili, ze pravdepodobne hdd.

Dalsie mozno ne\suviace problemy: pri pokuse dostat sa do BIOSU zostane cierna obrazovka s bodkami ako keby vadne pixely na monitore ale vela. Treba vypnut zapnut monitor aby ukazalo BIOS. USB mys a klavesnica su zapojene ale musia byt len vo "svojich" portoch akonahle sa porty vymenia tak vo Wine to nejde, resp v BIOSE sa hybem len pomocou mysi!!! WTF??
pri pisani napr. cez icq sa stava, ze ked napisem "h" tak mi napise "h6" ked "g" napise "g5"......pocas pisania tohot postu zamrzla klavesnica, nedalo sa pisat az ked som klikol do kolonky predmet a naspat sem tak to slo. Virus na 100% nemam lebo som formatoval Win. Pri pisani napr. do Wordu stale pise samo dokola zhluk nejakych cisel.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: "Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa FEAR »

No treba otestovat jednotlive komponenty pretoze podla popisu to bude HW problem , na zaciatok by som skusil grafiku - na doske mas integorovanu tak skus tu radeonku vybrat a vyskusaj na integorvanej ,..
rapkanie zrejme ozaj sposobuje HDD ak teda hovoris ze nic nebrnka o lopatky nejakeho fanu .. pripadne to moze byt pri starte disketovka ale tu asi nemas ...
ako druha moznost to bude doska ...
Na pamete by to boly netypicke priznaky
CPU mozes vylucit ..
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: "Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa wampyr »

no tak som skusil ficat na integrovanej grafike ale ziadna zmena....momentalne zhanam novy hdd cize potom sa ozvem
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: "Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa wampyr »

takze zohnal som novy hdd a cuduj sa svete robi to aj s nim cize uz zostava len zdroj a doska, ale uz to fakt typujem na dosku.
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: "Rapkanie" pc pri starte

Príspevok od používateľa wampyr »

takze problem vyrieseny......a to sa podrzte vsetky tieto problemy sposobovala vadna usb klavesnica a mys!!! Mozno boli vadne obe mozno len jedno z toho, ale nemam chut sa uz tym zaoberat. Stare dobre PS2 porty vsetko zachranili yahooo

Návrat na "Hardware všeobecne"