RPG na veľmi slabý stroj

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa jaffar »

Nazdar slečny :)

zháňam nejaké slušné RPG na dlhé zimné večery. Nejako neviem, čo hrať, chcelo by to niečo, čo nepoznám.. Primárny problém je HW, v podstate čokoľvek novšie než 2005 neprichádza do úvahy, staršie 3D náročné hry tiež, mám tu integrovanú Mirage vraj 3d grafiku, takže...
Rozhodne nechcem diabloidné hry, stačí mi Diablo 2, skôr zháňam niečo typu Baldurs gate, resp Icewind dale, t.j. ideálne pravidlá DND (nie nevyhnutne), kľudne ťahovka, resp pauzovateľný boj, určite kvázi stredovek, t.j. kúzla a meče, nehľadám Fallout. A Neverwinter nights tiež poznám :D Takže nejaké tipy?

Dziękuję bardzo :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa HellAngel »

nuz co ti poradit, s fantasy je tu dungeon master alebo micght and magic
NB: Asus ROG Strix G16
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa Lithil »

Gothic I ? r.v. tuším 2001 :good:
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa jaffar »

HellAngel napísal:nuz co ti poradit, s fantasy je tu dungeon master alebo micght and magic
Oboje (resp skoro všetkých x) mám niekde na disku na 400 pentiu, ale neláka ma to veľmi. Skôr hľadám niečo podobné tomu BG, existuje voľačo ešte také?
T.j. ideálne grupa characterov, izometrický pohľad?

Gothic nebude to, čo zháňam iste :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa HellAngel »

kebyze chces nieco trochu sci fi tak je toho viacej, napriklad crusader no remove, syndicate (velmi tazka hra), X-com. Vsetko hry z horneho pohladu. Z fantasty ma napada tahovka heroes of might and magic, to je slusna pecka. Duhy diel som dlho hraval
NB: Asus ROG Strix G16
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa jaffar »

HellAngel napísal:kebyze chces nieco trochu sci fi tak je toho viacej, napriklad crusader no remove, syndicate (velmi tazka hra), X-com. Vsetko hry z horneho pohladu. Z fantasty ma napada tahovka heroes of might and magic, to je slusna pecka. Duhy diel som dlho hraval
Crusader som dal asi 10 rokov späť, X-COM volakde mám, ale nikdy mi to poriadne nešlo :D , Syndicate pozriem. Každopádne radšej by som ten pseudostredovek.
Díki :-)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa materik »

Thorne of Darkness
http://www.abcgames.sk/?p=hry_zobraz&id=4021
- skupinka samurajov, taky diablo styl ale celkom dobre.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa HellAngel »

ty samurajovia vyzeraju zaujmavo. Teraz som si rozohral Diablo 1, to bol narez volakedy :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa materik »

jj, bolo to pekne...
tusim, ze to bolo prva RPG s ktorou som sa dostal do kontaktu
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa GASPi »

klasika (underground) - Baldur's Gate I/II, Icewind Dale I/II (ako si uz spominal), Planescape: Torment, Neverwinter Nights 1/2, The Temple of Elemental Evil (opatchovany; fakt odporucam)
Gothic seria (solo RPG)
upiria tematika - Vampire: The Masquerade – Redemption
The Elder Scrolls seria (solo RPG?)
Might & Magic seria

postapokalypticka tematika - Fallout 1/2 (viem, ze nevyhovuje, no odporucam)
Star Wars tematika - KOTOR I/II (viem, ze nevyhovuje, no odporucam)

...viac ma momenalne nenapada :?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa jaffar »

GASPi napísal:klasika (underground) - Baldur's Gate I/II párkrát prejdené, Icewind Dale I/II párkrát prejdené(ako si uz spominal), Planescape: Tormentprejdené, Neverwinter Nights 1/21 za sebou, 2 čiastočne, ale nerozbehnem ju teraz, The Temple of Elemental Evil (opatchovany; fakt odporucam) To bude ono :)
Gothic seria (solo RPG)ee
upiria tematika - Vampire: The Masquerade – Redemption hral som, nechytilo ma
The Elder Scrolls seria (solo RPG?) 1,2,3 prejdené, 4 nerozbehnem
Might & Magic seria niektoré hotové, na ostatné sa mi už nechce :D

postapokalypticka tematika - Fallout 1/2 (viem, ze nevyhovuje, no odporucam) nechytilo ma to za srdce, nesedí mi to
Star Wars tematika - KOTOR I/II (viem, ze nevyhovuje, no odporucam) možno nie je zlý nápad, asi časom zase rozbehnem jednotku

...viac ma momenalne nenapada :?
Každopádne dík za tip, jedna hra je rozhodne od pohľadu jasná voľba, hádam sa to voľakde bude dať ešte kúpiť...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa galen »

Might And Magic 1-2-3-4-5-6-7? (vlastne ... 3+)
Wizardry 7
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa Memnon »

Arcanum - fantasy svet nieco ako fallout akurat su tam elfoavia a trpaslici, moc moc dobre
Heroes of Might & Magic 3 + clash of dragons, master of element a dalsicmi tusim 3 datadiskami

Temple of elemental evil nevim ci rozbehnes na takej masine + ta hra je strasna, sice asi najlepsie implementacia D&D aku som kedy zazil ale vdaka sialenym bugom (hra sa da prjist bez prejdenia 70% hry, zabitim asi len 250prisekami a mobami a hlavne max lvl 10? co sme v stredoveku?)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa HellAngel »

na arcanum som zabudol, ale tiez mozem doporucit, je to skvela hra od tvorcou fallout ;)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: RPG na veľmi slabý stroj

Príspevok od používateľa GASPi »

Memnon napísal:Temple of elemental evil nevim ci rozbehnes na takej masine + ta hra je strasna, sice asi najlepsie implementacia D&D aku som kedy zazil ale vdaka sialenym bugom (hra sa da prjist bez prejdenia 70% hry, zabitim asi len 250prisekami a mobami a hlavne max lvl 10? co sme v stredoveku?)
Strasna hra? No nvm, podla mna vcelku dost dobra (popravde som ju hral uz velmi davno), iked je pravda, ze dost zabugovana, preto odporucam posledny community (neoficialny) patch.
Dost podcenovana a nedocenena hra (urcite zato moze aj kopec bugov a velmi slaba reklama) :(.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM

Návrat na "Hry a problémy s nimi"