Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa robour »

Na windows 7 som si nainštaloval antivir avira free verziu. Po nainštalovaní si automaticky do seba naťahal nové aktualizácie. Teraz po pár mesiacoch pozorujem že sa neaktualizuje sám. Vždy to musím urobiť manuálne (keď si spomeniem).
Naťahá do seba niekoľko nových vecí a je to OK.
Prečo sa neaktualizuje sám? V nastaveniach mám zaškrtnuté automaticky - to som si už skontroloval.
Vaše skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa newmi »

mne to ide normalne aj na W7 aj na Viste, aj na XP
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa valistar »

nikdy som s aktualizaciou nemal problem tak neviem.
ale mohol by si skusit http://pc.sk/novinka/vysla-nova-verzia- ... microsoftu - je takisto free a podla netu ma este lepsie vysledky detekcie a velmi dobry vykon.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa killswitch »

podobnu skusenost mal jeden znamy. ten ale pouzival WinXP. pomohlo preinstalovanie.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa robour »

Security Essentials som skúšal. Výsledky dobré, ale zdá sa mi že predsa len trošku viac zaťažuje systém ako avira. Preto mám radšej aviru.
Skúsim ju preinštalovať -hádam to pomôže.
Používateľov profilový obrázok
halef
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pi 08. Okt, 2010, 11:24

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa halef »

pozrel by som sa i na firewall, ak nepomoze reinstall. Inak tiez mam MSSE a nezda sa mi zeby zatazoval system.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa jackhammer »

starsia tema ale dam to tu aby to bolo pokope

dnes som nainstaloval novu verziu programu,ale pri instalacke bola hlaska ze mam odinstalovat zone alarm a spybot s&d aby nekolidovali s avirou,o tom som nevedel-mam ich naozaj odinstalovat?
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Avira free a aktualizácia vírus. databázy

Príspevok od používateľa newmi »

mne zahlasilo presne to iste, tak som sa nastval a vyhodil Aviru a dal MS essential. Inak, nemusel som instalovat novu Aviru ale reku skusim.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"