Projekt BETA - Mod Of The Year 2011 nominacia

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Projekt BETA - Mod Of The Year 2011 nominacia

Príspevok od používateľa TheGes »

Zdravim vsetkych!

Cas na novy projektik. Uvahy a prve pripravy pre Betu zacali uz prakticky pri dokoncovani Ultry, co ju aj ciastocne ovplyvnilo. Na povrch sa dostala potreba vacsej slobody tvarov, ktora mi pri Ultre chybala. Preto som sa rozhodol pre nasledovny koncept, ktory sa pokusim v skratke opisat. Zakladom bude hlinikova kostra, ktora ponesie vsetky komponenty a cele to bude oblecene do sklolaminatovych panelov. Cisty dizajn ostane, ako aj farebna schema, akurat v opacnom poradi. Biela z vonku, cierna z vnutra. Avsak s velkou pravdepodobnostou bude interier okoreneny nejakou vyraznou farbou, ale iba v nejakom detaile. Zatial sa mi zda ako nalepsim kandidatom zelena kabelaz, ale uvidime ako to bude vyzerat ku koncu. Mozno od tohto prvku uplne upustim. Ako z mena mozno vyplyva, pojde o sekundarne PC, postavene okolo microATX formatu, avsak s dostatovnym vykonom pre kazdodenne pouzivanie, vratane gamingu. Cielom su co najmensie rozmery, comu som venoval pomerne velku cast pri samotnom navrhu a rozlozeni komponentov, ktore bude aj pri tomto projekte netradicne. Koli este vacsej uspore pristoru som tento krat vynechal vodu. Fanusikom tohto chladenia sa ospravedlnujem :).

Kedze tu zacinam tento worklog s mensim sklzom oproti bit-techu, zlucim prve 2 updaty do jedneho. Takze podme na to... Zacat som som sa rozhodol prave sklolaminatovymi panelmi, kedze je to pre mna nieco nove a uspech projektu zalezi prakticky na zvladnuti ich vyrobi. Prvym krokom je vyroba modelov z tvrdeneho polystyrenu, ktory bude sluzit ako forma pre sklolaminat.

Okrem fotodokumentaciu som sa rozhodol pravidelne prinasat aj kratke videa z prac, takzu tu su prve dva a zopar fotiek :

video1:

video2:


foto:
1pcsk.jpg
2pcsk.jpg
3pcsk.jpg
4pcsk.jpg
5pcsk.jpg
6pcsk.jpg

V tomto stadiu som so samotym polystyrenom skoncil. Nasledovat bude vrstva tmelu a vybrusenie, pred samotnym sklolaminatom...

Komantare, otazky, atd.... samozrejme vitane a budem sa snazit co najrychlejsie reagovat.

Vidime sa pri dalsom update. :good:
Naposledy upravil/-a TheGes v Pi 23. Dec, 2011, 18:53, upravené celkom 10 krát.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Projekt BETA (zaciatok)

Príspevok od používateľa jackhammer »

Vyzera to velmi zaujimavo,sklolaminatovych modov nieje az tak vela,kazdopadne drzim palce a tesim sa na dalsie updaty,myslim ze slovenskeho modera takej kvality ani nemame.
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
rimans
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Po 04. Aug, 2008, 23:32
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Projekt BETA (zaciatok)

Príspevok od používateľa rimans »

som velmi zvedavy, vyzera to zaujimavo. Drzim palce
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Re: Projekt BETA (zaciatok)

Príspevok od používateľa TheGes »

Vdaka!

Takze aby som to zosynchronizoval so svetom hned dalsi update... Tmelenie, bursenie, tmelenie, brusenie a hotovo. Pripravene na laminatovanie...

video:


8pcsk.jpg
9pcsk.jpg
10pcsk.jpg
11pcsk.jpg
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Re: Projekt BETA (dokonceny model, pripraveny na sklolaminat

Príspevok od používateľa TheGes »

Vcera som zacal so sklolaminatom a tu je z prace kratky edit.

Model som najprv osetril par vrstvami vosku aby som ho mohol po vytvrdnuti od formy oddelit. Po hodinke schnutia uz nasledoval samotny proces. Pripravil som si kopku mensich utrzkov sklennej tkaniny, namiesal polyesterovu zivicu a ukladal vrstny. Dost neprijemny bol styren ktory sa uvolnoval spolu s teplom pri reakcii. trochu mi pomohla maska proti prachu s mokrymi filtrami, ale fakt len trochu.
V tom nadseni som ulne zabudol na fotenie, takze len video...


12pcsk.jpg
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Projekt BETA (sklolaminatovanie formy)

Príspevok od používateľa jackhammer »

ide ti to pekne od ruky,uz si to robil niekedy?inac vdaka za caste upaty,drzim palce len tak dalej :good:
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Re: Projekt BETA (sklolaminatovanie formy)

Príspevok od používateľa TheGes »

nie sklolaminat je moj debut. ... a od ruky.. :) no miesta kde na to len tupo civim a neviem co dalej su vystrihnute, takze... :D
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Projekt BETA (sklolaminatovanie formy)

Príspevok od používateľa k0rben »

Pekne, pic 11pcsk.jpg mi pripomina turret s portalu :-D
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Re: Projekt BETA (sklolaminatovanie formy)

Príspevok od používateľa TheGes »

haha k0rben nevedel som ze aj ty uradujes na bitechu, dobre vediet. :good: kazdopadne, zajtra update aj s objasnenim co sa deje (problemy :red: )
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Re: Projekt BETA (sklolaminatovanie formy)

Príspevok od používateľa TheGes »

Ospravedlnujem sa za absenciu updatov ale mal som toho strasne vela... a mam toho stale, takze sa obmedzim iba na foto dalsieho progresu. Ak vas cokolvek zaujima, pytajte sa, pokusim sa co najskor odpovedat :good:

O nieco bohatsi worklog, i ked v anglictine, mozete sledovat aj tu : http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=192623

BETA ziskala taktiez nominaciu na MOTH na bit-tech.net, takze kto mozte, kludne projekt v hlasovani podporte. Vdaka!
15pcsk.jpg
16pcsk.jpg
19pcsk.jpg
20pcsk.jpg
21pcsk.jpg
24pcsk.jpg
26pcsk.jpg
27pcsk.jpg
28pcsk.jpg
30bitech.jpg
31bitech.jpg
Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Projekt BETA (update 13/11/10 + MOTM nominacia)

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

No, začina sa mi to páčiť :good:
Som zvedavý na konečný výsledok
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Projekt BETA (update 13/11/10 + MOTM nominacia)

Príspevok od používateľa valistar »

skvely projekt.. ako si na tom? :)
Používateľov profilový obrázok
TheGes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Po 21. Júl, 2008, 19:53
Bydlisko: Presov,Glenrothes

Re: Projekt BETA (update 13/11/10 + MOTM nominacia)

Príspevok od používateľa TheGes »

Je mi luto ze som si akosi nenasiel cas na updaty aj na tomto fore a tak aspon finalne foto... je to iba case, kedze rozpocet ma dako nepustil dalej zatial :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Projekt BETA finalne foto (case)

Príspevok od používateľa jackhammer »

Dakujeme aj za finalne foto,tento scratch build je proste brutalny,nic podobne som este nevidel,skutocny unikat.
Tesim sa na foto s osadenym hw,dufam ze bude takisto nominovany na MOTY aj ked K3N vyzera slubne ;)
Prajem ti nech mas tychto uzasnych napadov stale viac a vela uspesne ukoncenych modov!
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Projekt BETA finalne foto (case)

Príspevok od používateľa l0k2 »

Sikovne ruky ktore prispeju k zviditelneniu tohto "sveta". Nebolo by naskodu aby si sa prihlasil na lanku a tam si tento skvost doniesol.
sentimentálna spomienka - valid cpu

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"