Athlon XP + KT3 Ultra2 - problem s taktovanim

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

ahoj, ja mam podobny problem :cry:
mam CPU Athlon 1800+ XP a MB MSI KT3 Ultra
tak isto mi nejde pretaktovat CPU, skusal som aj update biosu a nic nepomohlo
FBS mam 133, no pokial ho zvysim na viac ako 140 pc nenabehne.
multiplikatory 11,5. skusal som aj ine multiplikatory, ale nic nepomohlo, vzdy ked chcem dat mensiu alebo vacsiu hodnotu multiplikatora nenabehne pc a musim resetnut bios
FBS som skusal davat na 166 a nenabehne pc a pritom RAMky su DDRAM 256MB PC2700 CL2,5 co by malo ist, ale nejde
co by som mal este skusit?
Používateľov profilový obrázok
sangrez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa sangrez »

dema - stiahni si napr. CPUZ, co je jednoducha utilitka na zistenie informacii o CPU, doske a ram. Tam sa dozvies ake jadro ma tvoje CPU. Ak je to Palomino tak smola.

(Ale ani tak doska sa mi velmi nezda...)
Používateľov profilový obrázok
sangrez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa sangrez »

west_colton napísal:takze som vymenil zdroj, predtym tam bol naky noname 250W :lol: dal som tam Eurocase 400W, a zmena takmer ziadna ... da sa taktnut na 127, ale vyssie uz nie a aj ten Bios sa mi nakoniec podarilo updatenut ... ale efekt veskery zadny... pomoc pls :cry:
Na doskach s ktorymi som mal tu cest, sa fsb 100 a fsb 133 menilo prehodenim jumpra na doske. Nie je to aj tvoj pripad?
Teoreticky si mal jumper na fsb100 a nasilu si to v biose hodil na 133 :) Az kym sa to ne... :red:
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

sangrez napísal:dema - stiahni si napr. CPUZ, co je jednoducha utilitka na zistenie informacii o CPU, doske a ram. Tam sa dozvies ake jadro ma tvoje CPU. Ak je to Palomino tak smola.

(Ale ani tak doska sa mi velmi nezda...)
mam tu utilitku a jadro je Palomino, cize je zamknute? neda sa odomknut?
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

sangrez napísal:
west_colton napísal:takze som vymenil zdroj, predtym tam bol naky noname 250W :lol: dal som tam Eurocase 400W, a zmena takmer ziadna ... da sa taktnut na 127, ale vyssie uz nie a aj ten Bios sa mi nakoniec podarilo updatenut ... ale efekt veskery zadny... pomoc pls :cry:
Na doskach s ktorymi som mal tu cest, sa fsb 100 a fsb 133 menilo prehodenim jumpra na doske. Nie je to aj tvoj pripad?
Teoreticky si mal jumper na fsb100 a nasilu si to v biose hodil na 133 :) Az kym sa to ne... :red:
bohuzial nie je to moj pripad, ale teoria pekna :D
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

dema napísal: mam tu utilitku a jadro je Palomino, cize je zamknute? neda sa odomknut?
Da sa odomknut spojenim mostikov L1 (ako na durone-je tu kdesi postup). Pentelka sa pouzit neda, athlon totiz nema keramicke puzdro ako duron. Musis pouzit elektrovodivy lak.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

robour dakujem, skusim pohladat a ak sa na to podujmem tak aj popisem co a ako
uz to tu niekto z vas skusal prepajat?
kde kupim ten lak a kolko SKK cca?
Používateľov profilový obrázok
CyberSPY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa CyberSPY »

ja som kupil take lepidlo ktore da da riedit pri zaschuty vodov asi za tich 150 - 200 sk
AMD FX8370 // NOCTUA NH-D15 /// ASUS M5A97 R2.0 /// 2x 8 GB DDR3 2400MHz KINGSTON HyperX Beast /// ASUS Strix RX570 /// ASUS Xonar D2X /// SSD Samsung 860 EVO - 500GB /// NANOXIA Deep Silence 1 rev.B /// PSU Corsair HX620W /// Razer Lycosa mirror + Logitech MX518

Návrat na "Procesory"