Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mam jeden notebook Toshiba, je stary 2 roky a 2 mesiace, cize tesne po zaruke.

Problem je ten, ze displej na nom ide len v urcitom uhle, AJ TO je obraz pretahovany niekde ciarami, ak otvorim displeji vypne sa uplne.
Na externom monitore som do toho booku nainstaloval Windows7 bez problemov aj zaplaty a siel notebook cely cas.

Vedel by sa na to niekto z KOSIC pozriet? Podla mna tam bude problem s kablikom spajajucim "displej" so zakladnou doskou, kedze sa displej vypne len v urcitom uhle, a na book som nemal problem nainstalovat novy OS aj zaplaty. - cez externy displej a VGA vystup.

Mam jednu osobu ale ta je az zo Zapadneho Slovenska ktora by sa na to pozrela, ale radsej aj v zaujem rychlejsieho vybavenia chcel najst niekoho z KE...
Samozrejme, kedze nove booky (podobna konfiguracia) idu v cene uz od 260€ s DPH tak oprava drahsia ako 60€ je uz skor nerentabilna, kedze baterka v tej Toshibe je uz nepouzitelna.

Obrazky ako vyzera displej v polotovorenom stave + konfiguracia NB:

http://czshare.com/1826434/QkfM/toshiba.zip
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa BurnerTom »

DATALAN, a. s., Pobočka Košice (autorizované servisné stredisko Toshiba a iné)
Popradská 68
040 01 Košice

Tel.: +421 55 640 51 90, +421 55 640 52 46

Obráť sa na Miloša Faru alebo Viktora Sedlického.
PS: pozdravuj ich odomna ;-)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa CageJ »

Tu baterku pokazilo W7... Ja mam model L300D a to iste.... odvtedy sla dole vodou...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa jararak »

CageJ napísal:Tu baterku pokazilo W7... Ja mam model L300D a to iste.... odvtedy sla dole vodou...
a svist ju potom balil do folie

felipe uz si to poriesil? hohotnejsi model si mat nemohol? nasiel som nato na nete kabel za 48libier, mozno ze aj ten co mas je dobry, len by chcelo troska pootocit lebo ho pricvikava. viem sa ti nato mrknut ale neslubujem, ze notebook dodam v 100% povodnom stave (niektory plast praskne, pri otvarani sa niektory cvok zlomy, zatula sa dlhsia sruba - vyjde cez dekel von)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa felipe25 »

diky za ochotu, ale book som uz vratil

s tym ze nech to pouzivaju s LCD monitorom :) nejaku dobu to vydrzi, nesla uz ani web kamera, cize sa tam v tom kabli muselo nieco zlomit, sice neviem ci displej aj kamera ide s jednym kablom :)

nove booky idu po 250€ takze dat za opravu uz 50€ je nezmysel kedze baterka je out. VIem ze niekomu sa to oplati ale ja som to znamej neodporucal. A len za kabel by sa dalo tolko co som bol ochotny odporucit za celu opravu
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa jararak »

ved to, ja som na svojej ex toshibe (p3 750mhz, 128mbram) menil lcd co vyslo v tej dobe na 1000sk a book som predal za 500sk potom :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa CageJ »

jararak napísal:
CageJ napísal:Tu baterku pokazilo W7... Ja mam model L300D a to iste.... odvtedy sla dole vodou...
a svist ju potom balil do folie

felipe uz si to poriesil? hohotnejsi model si mat nemohol? nasiel som nato na nete kabel za 48libier, mozno ze aj ten co mas je dobry, len by chcelo troska pootocit lebo ho pricvikava. viem sa ti nato mrknut ale neslubujem, ze notebook dodam v 100% povodnom stave (niektory plast praskne, pri otvarani sa niektory cvok zlomy, zatula sa dlhsia sruba - vyjde cez dekel von)
Plasty prasknu iba v oblastiach chadenia a PC kariet. Mne praskol asi po piatom otvoreni nad krytom PC Card. Notebook ma 3r a ide bez problemov, akurat ta baterka, no menit sa ju neplati. Wear level sa dat sledovat takmer okom, odvtedy co som tam este daval W7 Public Beta Release, tak z nejakych 6% isiel na z nicoho nic na 35% za 3 mesiace. Zaujimalo by ma, ze ci cteny MS prisiel nato co to sposobovalo. Odvtedy WL uz siel dole vodou pomerne rovnako rychlo, ale vtedy bol mega skok by som povedal. Ten predtym co som mal HP Compaq, po 2,5r odisiel monitor...takze HP nikdy odvtedy viac. Davat 50€ sa fakt za opravu neoplati. Aj ekonomicky je po 4r stary.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa jararak »

su notasi ktore jednoducho w7 nerozdychaju co sa tyka baterky, stara znama vec :(

co sa tyka tych plastov - mal som nieco cudzokrajne a to mi praskalo pod rukami co som sa jak snazil, takze je to rozne.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa CageJ »

jararak napísal:su notasi ktore jednoducho w7 nerozdychaju co sa tyka baterky, stara znama vec :(

co sa tyka tych plastov - mal som nieco cudzokrajne a to mi praskalo pod rukami co som sa jak snazil, takze je to rozne.
Hej, znama vec :D..ale ked som tam daval nebola :D..... A este ani MS nevie cim to je. A original tam bola Vista, W7 bol jednoducho rychlejsi...
ANONYM_a7

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

to mi chcete povedat, ze koli w7 mi vykurvilo do pol roka baterku na 18%? :facepalm: u are shiting me ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa CageJ »

Broslowski napísal:to mi chcete povedat, ze koli w7 mi vykurvilo do pol roka baterku na 18%? :facepalm: u are shiting me ...
Nieco take..... Najdi si na googli, su aj pripady, ze za jeden den 100%, tam je nejaky problem s ako keby BIOSom baterky a OS. Najlepsie bolo na fore, ze vymenili baterky a znova to iste zo 100% na 0%.
ANONYM_a7

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

bezna vec, za 3 roky je baterka kaput... to ze ti to korektne ukazuje je vec ina... ale je to kktina pani...

vezmi si ze dam za new baterku 170€ a za rok mi skonci? :E :x :furious2: to mi ako MS zaplati potom tu bateriu ci co? alebo mam nebodaj pouzivat vistu? (nic proti super OS ale mam SSD cize neprichadza v uvahu :-/). alebo nebodaj XP? u Are shiting me..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pomoc s notebookom Toshiba - vie sa pozriet niekto z KE?

Príspevok od používateľa CageJ »

Broslowski napísal:bezna vec, za 3 roky je baterka kaput... to ze ti to korektne ukazuje je vec ina... ale je to kktina pani...

vezmi si ze dam za new baterku 170€ a za rok mi skonci? :E :x :furious2: to mi ako MS zaplati potom tu bateriu ci co? alebo mam nebodaj pouzivat vistu? (nic proti super OS ale mam SSD cize neprichadza v uvahu :-/). alebo nebodaj XP? u Are shiting me..
Keby som to necital na fore a nestalo by sa mi to tiez, ze baterka po 14mes sla na 50% kapacity z toho 3mes pouzivanie W7, tak neuverim, ale je to tak. Pouzival som program Battery monitor ako vravim, WL sa dal sledovat takpovediac okom. MS zial nevie co to robi... asi to fakt nekorektne ukazuje no je to problem OS a trvale a nezvratne, ani navrat na Vistu to uz nezmenil.

EDIT : http://social.technet.microsoft.com/For ... 6ca2f865d6 ...
Dodavam, ze nebol to problem len public release ale aj verzii pre koncovych pouzivatelov(retail), OEM to nerobili, jednoducho preto, ze W7 ''support''

Návrat na "Mobilné PC"