Hry na ucenie anglictiny

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa stefan222 »

Zdravim, manzelka by sa rada nieco naucila po Aj a rada hra take jednoduche hry, poznate niekto nieco podobne? Vdaka
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa shiro »

hry na ucenie anglictiny neexistuju, ak nechce hrat farebne kravinky pre 5r deticky.
pre dospelych su na to normalne kurzy. ak to nechces riesit, staci vela divat filmy s titulkami alebo hrat hry s titulkami a za cas toho pochytas hodne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa Sebi02 »

filmy s titulkami ;)
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ak vie uz zaklad anglictiny, dobre je pozerat anglicke serialy alebo filmy .. zo serialov trebarz Priatelov. Alebo aj BBC news kde hovoria dost zrozumitelne no na novacikov v ang. trochu rychlo.

Hry na ucenie ang. su prevazne pre deti. Alebo skus sa opytat uja google.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa mattoxx »

rozhodne nie filmy ani hry...tie su uz dobre akurat na zdokonalovanie sa v anglictine...samozrejme aj zaciatocnik nieco pochyti, ale nie je to vobec efektivne

Osobne odporucam citanie a pocuvanie zjednodusenych kniziek/audio kniziek, takych ako vydava Penguin Readers, Oxford Bookworms Library a pod. Tie su rozdelene do nejakych cca 6 urovni pocnuc 300 slovickami na knizku konciac 3000 slovickami na knizku. Clovek si postupne obohacuje slovnu zasobu od tych najzakladnejsich slov a fraz, navyse si pri pocuvani pestuje schopnost porozumiet hovorovej anglictine. V kazdej takejto knihe mas v zavere aj cvicenia. Zo zaciatku moze byt taktiez problem s gramatikou, preto odporucam taktiez nieco na jej objasnenie. Mne v zaciatkoch velmi pomohla anglictina pre samoukov, konkretne tato http://www.gorila.sk/product/95182

Ak uz ma dotycna nejake zaklady a gramatiku ma zmaknutu, moze sa rovno pustit do tych kniziek od nejakeho 4. levelu, kde sa uz pouzivaju vsetky casy a zacinaju sa tu celkom objavovat aj frazove slovesa.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
bmatias
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 14. Mar, 2007, 08:00

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa bmatias »

co by ste poradili na naucenie gramatiky (cisto kvoli prijimackam = netreba pocuvanie/rozpravanie).
Myslite si, ze ma vyznam klikat na nete testy (ako napr. http://www.kvizy.eu/otazky-anglicky-jazyk ) alebo si radsej zaplatit kurz.
Zdoraznujem, ze ide cisto o gramatiku, takze filmy a pod. nepripadaju do uvahy.
Pripadne poradte dake dobre online kurzy z domu ked je malo casu :help:
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa mattoxx »

Ak ti nejde o rozpravanie a nie si dilino, tak kurz neplat...gramatiku pekne podchytis aj sam doma.
Odporucam zohnat nejaku solidnu knizku gramatiky a celu ju prejst od A po Z, taktiez odporucam http://www.helpforenglish.cz
da sa tam naozaj vela perliciek dozvediet, mnoho nenajdes ani v ucebniciach, navyse mas tam aj testy
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

AJ sa neučíš len z hier, ja osobne odporúčam pozerať filmy/seriály v originále (eng) s anglickými titulkami :) Takým štýlom sa veľmi dobre naskiluješ, či už v slangu alebo slov. zásobe ... samozrejme aj gramatike
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
bmatias
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 14. Mar, 2007, 08:00

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa bmatias »

mArtinko5MB: neviem, mne filmy nejak nesadli v tomto. Jednak je tam vela slangov a nespisovnych viet (co tazko rozlisit) a ak chcem mat nieco z filmu, nemozem stale pretacat alebo citat titulky. To by som skor bral ako trening na pocuvanie.
Kedze mi ide o tu gramatiku, testy su asi fakt lepsie.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Hry na ucenie anglictiny

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

záleží od toho, čo si vyberáš na pozeranie, tá oná gramatika je vcelku naprd, kedže v reále sa využívajú tak 3 časy a ostatná gramatika sa dá pochytiť veľmi hravo cez počúvanie. Navyše ak pozeráš seriály z viacerých druhov prostredí, nadobúdaš rozmanitú slovnú zásobu a nie je potom problém vyjadrovať sa, navyše chytáš aj writing ...

keby si videl ako som sa ja trápil pred 2 rokmi s týmto štýlom(na strednej som bol veľmi dobrý v AJ ale prišiel som na výšku a tu nie sú žiadne predmety, len jeden semester AJ tak som totálne osprostel - musel som s tým niečo spraviť). Môžem povedať, že za dva roky takéhoto štýlu už vo veľa prípadoch ani nepotrebujem titulky, tie iba v krajných prípadoch, keď ide o tvrdý slang (Misfits) alebo o írsky prízvuk (Sons of anarchy) a pod.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto

Návrat na "Hry a problémy s nimi"