kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa CSman »

čaute chcel by som sa spýtať či kvalitnejšia zvukovka dokáže až o takú mieru zlepšiť priestorový zvuk z pc či sa naozaj oplatia tie € navyše lebo či to nieje náhodou iba v reprákoch
lebo prednedávnom som si kúpil z906 samozrejme je ta kvalita zvuku neporovnateľná len ma zaujíma či sa tou profesionálnou kartou dá z toho "vytrieskať" ešte viac lebo si už neviem predstaviť že by to mohlo hrať ešte lepšie a na druhej strane ani tie "stock" zvukovky nie sú až také zlé no jediné čo im chýba je poriadny euqalizér

a ešte taká otázka pre znalcov audiotechniky:

aké prepojenie by odporúčali klasicky jack-jack(cinch), coaxial alebo optiku čo je podľa Vás najlepšie ?

tak čo viete mi niekto urobiť v tom jasno ? :? :-)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa M1ch4l »

vobec nerozumiem tomu, co maju spolocne Z906 s kvalitnym zvukom
a to mas potom dost slabu predstavivost, ked si nevies predstavit, ze by to mohlo hrat lepsie
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa Mir »

Velmi jednoduché... na čo to chceš používať?

Akýkolvek originálny obsah z CD/DVD/Bluray sa obvykle da zohnat vo vyssej kvalite nez je k stiahnutiu. Bohuzial uroven masteringu (spracovania) zvuku sa niekedy lisi.

Prehnal som zvuk z DVD z koncertu cez onboard zvukovku, a potom cez USB zvukovku Creative. V oboch pripadoch som pouzil drahe stereo repraky od Bose. Tato creativka sama o sebe tiez nieje nejak uzasna, ale vzhladom k ovladacom a ekvalizerom bol ten zvuk az neuveritelne dobry. Viem ze na drahsej a poriadnej zvukovke by bol este lepsi.

Stala nejak 30 eur.

Ak ale chces len prehravat youtube videa a stahovany obsah je mozne ze rozdielu si kvoli nekvalite suborov so zvukom nemusis vsimnut.
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa CSman »

diki Mir za objasnenie cize ak som tomu dobre pochopil pri počuvaní trebárs MP3 by ten rozdiel nebol až taký badateľný, čiže by aj bolo zbytočné investovať do nejakej drahej zvukovej karty (ak nie som DJ )
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

V nákupnej poradni sme nedávno rozoberali zvukovku k mojmu Z906, tam to nájdes rozpisané.Bohate Ti to staci prepojit s optickym káblom, uz len skoda ze na doske nemás realtek cip ale len viacky, aj medzi nimi je obrovsky rozdiel (myslim soft, ale dá sa to upravit inym, ja pouzivam ''ekvalizer'' v mediaplayeri). V podstate ziadna karta sa neoplati ktorá je pod úrovnou Xonaru DX a drahsie karty sú zase uz trosku prepychom k z906. Problém spociva skor v tom ze to hraje najlepsie pri 60-80%.
Ja som u Z906 limitovany trpezlivostou susedov...
Naposledy upravil/-a SKODA 1100 v St 30. Máj, 2012, 20:26, upravené celkom 2 krát.
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Pokial chceš naozaj počúvať iba MP3 a pozerať videá na nete cez reproduktory, tak ti stačí aj základná zvukovka. Ak by si chcel počúvať už niečo lepšie (flac, DTS) cez slúchadlá tak jednoznačne investuj do lepšieho, rozdiel je rozoznateľný.
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa CSman »

SKODA 1100 napísal:V nákupnej poradni sme nedávno rozoberali zvukovku k mojmu Z906, tam to nájdes rozpisané.Bohate Ti to staci prepojit s optickym káblom, uz len skoda ze na doske nemás realtek cip ale len viacky, aj medzi nimi je obrovsky rozdiel (myslim soft, ale dá sa to upravit inym, ja pouzivam ''ekvalizer'' v mediaplayeri). V podstate ziadna karta sa neoplati ktorá je pod úrovnou Xonaru DX a drahsie karty sú zase uz trosku prepychom k z906. Problém spociva skor v tom ze to hraje najlepsie pri 60-80%.
Ja som u Z906 limitovany trpezlivostou susedov...
limty poznam ja mam v pc zvuk stiseny na 8 percen a aj tak to niekedy poriadne duni :D

a este ak ta mozem poprosit o link kde ste rozoberali tu zvukovku keby si bol taky dobry :)
Používateľov profilový obrázok
lucas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa lucas »

Ja som vzdy pocul najdramatickejsi rozdiel vo zvuku len pri vymene repro, pri vymene zosiku/dac/kablov to nebolo az take vyrazne.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: kvalitná zvukovka vs "stock" zvukovka

Príspevok od používateľa Kyselinka »

CSman napísal:a este ak ta mozem poprosit o link kde ste rozoberali tu zvukovku
Tu :D
Obrázok

Návrat na "Zvuk a PC"