ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

SKODA 1100 napísal:Minule mi zvládli telekomunisti spravit 5mbps na 3. reklamáciu, ostatné nepocitam lebo som bol taky blbec ze som im naletel ze prechod zvládnu do konca júna.................... sused, ktory má net od Tcom mal stabilnych 5 uz o 6 dni skorej a bez ziadnych reklamaciek............. :cry:
A ja, tazkochápavy, nepoucil som sa z toho a dal zvysit na 10 mbps. Trest prisiel vo forme odrezania od netu. 28.8 ma namiesto zrychlenia cakala Tcomácka ''user.error'' stránka ze sa pokúsam prihlasovat s neplatnymi prihlasovacimi údajmi. No to poznáme: rychlo prepis údajov.... lenze nic, tak reset do tov. nastaveni a znovu prepis... zase nic. Povedal som si ze ziadny problém, vypytame nové údaje.... lenze zase nic. To uz som volal namiesto 905 na expert linku, tam mi poradili ze mozem mat problém aj s modemom a tak som ho chytil a zobral k rodicom. U nich sa mi ale bez problémov sa podarilo prihlásit na net s mojimi prihlasovacimi údajmi. Co k tomu dodat????
V orange mi s lútostou oznámili ze ziadny vplyn na rychlost vybavovania reklamácii nemajú a tak boh vie dokedy budem cakat ze mi to konecne dajú do poriadku, este ze mám kreditny net akurát som musel vsetky sluzby povypinat aby mi zbytocne nezrali kredit.

Uz zostáva akurát otázkou ci ten technik má obe ruky lavé, ktory sa babre v ústredni alebo to majú prikázané priamo z marketingového, lebo inaksi sposob este nevymysleli na zastavenie hromadného odlivu zákaznikov k orange????? :furious:
2 moznosti :

1) urobili to co v Telekome, ked od nich nemozne(zvysit rychlost, aj ked sa neda) cakas, tak proste sami od seba zrusia zmluvu
2) jednoducho porucha

Ale ked si napisal, ze na 3 reklamacie, tak aspon definuj, co presne tym myslis, je mozne na tvojej linke prevadzkovat aj 10mbps ?


oqix :

Zaujimalo by ma, ze odkial mas toto INFO...
Naposledy upravil/-a CageJ v Ne 02. Sep, 2012, 15:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

1) kebyze zrusia zmluvu tak hádam povedia volaco
2) jednoducho porucha: mozno ze to bude fakt len jednoduchá porucha ale nejak im to trvá vecnost.

Neviem ci sa dá prevádzkovat 10 mbps ale hádam to mali povedat oni uz dávno alebo aspon po 28.8. lebo ziadost na zvysenie uz tam bol asi od 5.8. a zúctovaci mesiac sa zacal 27.8. Mozno ze asi ja som len taky netrpezlivy lebo ako citam oni uz prepustili vsetkych odbornikov a stymi ktory tam zostali sa to tahá ako sop.. , ked do utorka s tym volaco neurobia tak skúsim z nich vyzmichat náhradny zvyhodneny mobilny net na prechodnú dobu ale moc tomu neverim ze mi volaco také dajú.
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

CageJ napísal: oqix :

Zaujimalo by ma, ze odkial mas toto INFO...
Nedavno sa to sepkalo po chodbach medzi zamestnancami telekomu :) .
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

Takže problém bol s pripojkou, už je to opravené :facepalm: http://www.speedtest.net/result/2156889787.png
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

No lepsie ako keby ti nesiel vobec. Podla mna treba este resetnut port. Mal som podobny problem v Telekome.

EDIT, toto mi dnes nabehlo :

Downstream Upstream
SNR Margin : 14.0 16.0 db
Line Attenuation: 26.3 12.8 db
Data Rate: 11520 573 kbps
Max Rate: 19344 1545 kbps
POWER:19.2 -1.6 dbm
CRC:0 0

Hlavne si vsimnite, ze mi max rychlost pripojky narastla. Pred 3 mesiacmi som chcel zvysit a nedalo sa a uz zrazu hej. Sice este bezi na 5mbps, ale zajtra novy den fakturacneho obdobia, tak pocitam, ze naskoci, ked uz mam taky profil.

EDIT : Volal som 939 stacilo resetnut router :D .....

Obrázok

Ziadne vypadky :dance: .
Naposledy upravil/-a CageJ v Ut 04. Sep, 2012, 19:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

gratulujem :)
ja mozem akurat tak s 0,01% sancou napisat mail ci by nezriadili blizsie nejaky DSLAM alebo mini DSLAM :D inak asi ostanem navzdy na 5 mozno 6Mbit :cry:
inak pri tom SNR M mas dost rezervy aj pre 15Mbit nie?
skoda toho uploadu, ten to cele dost zabija...
tajne dufam ze ked nie este tento, tak buduci rok budu rovnako ako download plose zvysovat uploady na tych 1Mbps co by ADSL malo zvladnut...
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Takže dnes som dostal SMS s údajmi pre prihlásenie do Orange DSL a všetko prebehlo úplne vporiadku. Telekom ma mal odpojiť 31. augusta (ASI? :D), ale kedže sa tak nestalo, odpojili ma až včera. Takže som mal od nich internet ešte dva dni zadarmo :D. Dúfam, že mi to nedajú preplatiť, lebo po správnosti si to mali oni ustriehnuť alebo? :D A s Orange som dal zmluvu na 5 Mb/s a pritom mi to ide stále rýchlosťou ako u Telekom:

Obrázok

Myslíte si, že mi to môže Orange spoplatniť aj keď som si túto rýchlosť nedal momentálne? :?
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kicker »

Spoplatniť ti to nemôžu v Orange, kým si nepodpísal žiadnu zmluvu na iný ako 5Mbps net, k Telekomu, susedovci mali vlani ešte 2 mesiace net po skončení zmluvy zadarmo, lebo ich asi zabudli hneď odpojiť :D Takže nemyslím si že ti za to budú niečo účtovať, keďže zmluva už právne skončila
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Eddward napísal:gratulujem :)
ja mozem akurat tak s 0,01% sancou napisat mail ci by nezriadili blizsie nejaky DSLAM alebo mini DSLAM :D inak asi ostanem navzdy na 5 mozno 6Mbit :cry:
inak pri tom SNR M mas dost rezervy aj pre 15Mbit nie?
skoda toho uploadu, ten to cele dost zabija...
tajne dufam ze ked nie este tento, tak buduci rok budu rovnako ako download plose zvysovat uploady na tych 1Mbps co by ADSL malo zvladnut...
No 15mbps je asi hranica co by slo fakt este dobre pouzivat, ale dalo by sa i to i rychlejsie :) Mozno 17-18mbps :) .. Som vypocital, ze u mna je asi 7,5dB SNRM = 5760kbps. Takze keby sme sli do extremu 3dB, tak mi tak hodia aj 20 000 profil :D...

No mozes im skusit napisat:)..

A k tomu uploadu, budu ho zvysovat pocitam na 768kbps alebo 832kbps ako sa inde pouziva. 1Mbps nie je bezne, aj ked sa da.
Naposledy upravil/-a CageJ v Ut 04. Sep, 2012, 20:15, upravené celkom 2 krát.
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Tak to sa mi uľavilo, vďaka. Inak mohli by mi ten 10 Mb/s kľudne aj nechať, ak mi budú účtovať 12 Eur ako pri 5 megovom :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

No to hej a aku mas kvalitu linky ? A profil aky ?? 11520 kbps ?

EDIT : http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?fo ... icid=31050
Pozrite co je dokonala linka az na ten upload :D .. Ale vytlacili z toho max co ide :)..
Naposledy upravil/-a CageJ v Ut 04. Sep, 2012, 20:05, upravené celkom 1 krát.
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Jop, nejak 11520 profil. Tlmenie asi až 25 a odstup 6. Presne také hodnoty som tu už raz písal :). Kvalita nič moc, ale rýchlosť mi ide. Plánujem niekedy kúpiť aj kvalitný drahší router, lebo ten Vigor stojí za hovno.

Mimochodom, snáď sa to pýtaš mňa, lebo ak sa to pýtaš Eddwarda, tak považuj moju správu za bez predmetnú :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Dreamer,
teba, inac by som citoval spravu :).. Posledna sa necituje.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

CageJ napísal:EDIT : http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?fo ... icid=31050
Pozrite co je dokonala linka az na ten upload :D .. Ale vytlacili z toho max co ide :)..
To je paradna linky to hej. Tomu sa hovori ADSL2+ na maxime :)

O tom upe je aj nejake nove info ci len predpokladas ze to tak bude?

edit
heh, nesuvisi to s DSL ale prave som nasiel jednu tlacovu spravu Telekomu zo 7.6.2012 o rozsirovani 3G siete HSPA+ a je tam aj moja obec.... a dobre si pamätam kedy to rozsirovali... az teraz mi doslo, ze co to tam robili rano so zeriavom pri tom vysielaci :D Vysielac Telekomu mame totiz doslova len niekolko desiatok metrov za domom.
Keby tak tam raz nasadili LTE s nejakym peknym FUP tak fuu :) DSL asi u nas konci :D
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

Dnes mi volali z 905 ze u tcomu je vsetko OK a problém bude u mna v modeme. Tak som zbehol znovu k rodicom a otestoval som rychlost mojho modemu u nich, skoda ze oni majú este 5mb profil.
Obrázok
Ze by nezvládol modem 10mbps a sám od seba znizi rychlost na 0,66? Taktiez mi poradili z 905-ky aby som na mesiac vybral do prenájmu modem od nich a dozviem sa ci ten problém robi moj modem ale to bude az v sobotu lebo skor sa tam nedostanem.
Naposledy upravil/-a SKODA 1100 v Št 06. Sep, 2012, 20:46, upravené celkom 1 krát.
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....

Návrat na "Siete"