ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Mas modulaciu aDSL2+? Aky je profil linky a zvysne parametre? Modem/router si restartoval aspon raz? Udajne obcas treba urobit factory reset a zadat udaje znova.. Pripadne iba udaje opat.
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

Bol resetnuty do tov. nastaveni aj 2x, fakt nechápem ako moze byt ze z inej linky ide ale z mojej nie a oni tvrdia ze u nich problém nie je. Uz dávnejsie tu bolo pisané ze velakrát pomoze aj vymena modemu takze to skúsim a uvidim.
http://imageshack.us/photo/my-images/845/hddz.png/
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

to mozes skusit
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

kup cez neaky e-shop a ked to pomoze si nechas ked nei vratis :what:
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

Zdravim,
tak uz mam od dnes net len kurierovi sa neako nechcelo prist nacas a doniest mi router.
Neviete ako funguje ta akcia na "zapozicanie" routra za 0.99€? Rozmyslam ze zajtra rano by som skocil do pobocky a priamo u nich si ho pozical dokym mi kurier donesie ten moj. Samozrejem asi koncom mesiaca pride faktura kde bude zapcitany aj jeden aj druhy router cize 1.98€ ale ak spravne rozumiem ked ho vratim tak uz sa mi dalej nebude pocitat a budem latit len za ten jeden co mam ano? Dakujem.

//edit: Tak si odpovedam nie neda sa. Ale nastastie som si zohnal nahradu.

ADSL2+(G.992.5)
Up: 1148000
Down: 19998000 //rastie to :-) 20076000
SNR: 6
Tlmenie: 20

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

No tak vyresetoval som modem a nanovo sa prihlásil a stal sa zázrak :)

Obrázok
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

oqix napísal:Zdravim,
tak uz mam od dnes net len kurierovi sa neako nechcelo prist nacas a doniest mi router.
Neviete ako funguje ta akcia na "zapozicanie" routra za 0.99€? Rozmyslam ze zajtra rano by som skocil do pobocky a priamo u nich si ho pozical dokym mi kurier donesie ten moj. Samozrejem asi koncom mesiaca pride faktura kde bude zapcitany aj jeden aj druhy router cize 1.98€ ale ak spravne rozumiem ked ho vratim tak uz sa mi dalej nebude pocitat a budem latit len za ten jeden co mam ano? Dakujem.

//edit: Tak si odpovedam nie neda sa. Ale nastastie som si zohnal nahradu.

ADSL2+(G.992.5)
Up: 1148000
Down: 19998000 //rastie to :-) 20076000
SNR: 6
Tlmenie: 20

Obrázok
Stoji to za tie prachy ? :).. Ale riadne velke profil davaju ak je to pre 15mbps :D. Sluzba 20mbps skor ?? Viac ti nepojde/nedaju, takze pri SNR 6dB si na maxime :). Na 20mbps ti treba nejakych 22000kbps.

kramer napísal:No tak vyresetoval som modem a nanovo sa prihlásil a stal sa zázrak :)

Obrázok
Robia uz upravy, hlavne s pingami.
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Zdravim, vsimol som si tu par odbornikov, ktori vedia povedat, ci danu rychlost moja linka utiahne alebo nie. Kedze sa chystam prejst do Orangu a 20Mbit/s net stoji takmer tolko, ako teraz moja Turbo 3, dost silno nad tym uvazujem. Zaujimalo by ma teda, ci by bolo u mna realne dosiahnut tuto rychlost.

Downstream Upstream
Rate (Kbps): 11520 kbps 571 kbps
SNR Margin (dB): 19.7 16.6
Attenuation (dB): 24.0 11.1

Dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

Ked si vezmem ze donedavna som platil telekomu 30€ za 2Mbit "neobmedzeny" :x net tak toto stoji celkom zato. Aj lepsi profil pojde len treba poriadny router. Ten vigor co mam nema moznost manualne menit SNR a ani nezvladne nizke odstupy (5 a menej). Rozmyslam nad Netgearom alebo ciscom. Kamos ma netgear a ide mu to na 2db pritom tlmenie ma 35 co je vyssie ako mam ja.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Linka je vyborna, akurat neviem ako to bude z hladiska utlmu. Tam je max 18mbps si myslim. 20mbps ti to nepojde na 90%. Jedine, ze mas vyborny vodic.
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Super :) No neviem aky to je vodic. Ide mi tu nejaky kabel zo stlpu k domu, no ten kabel je tu natiahnuty uz poriadne dlho min 18 rokov to uz ma. Takze neviem, co to bude. Dik.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

oqix napísal:Ked si vezmem ze donedavna som platil telekomu 30€ za 2Mbit "neobmedzeny" :x net tak toto stoji celkom zato. Aj lepsi profil pojde len treba poriadny router. Ten vigor co mam nema moznost manualne menit SNR a ani nezvladne nizke odstupy (5 a menej). Rozmyslam nad Netgearom alebo ciscom. Kamos ma netgear a ide mu to na 2db pritom tlmenie ma 35 co je vyssie ako mam ja.
Pojde, ale to nejde ani tak o teba :)..Ale o tom ako ti nastavi Telekom. Jedine ako vravis SNR TWEAK urobit ale to vie iba par routrov.. + To, ze mu ukazuje SNR/M na 2dB neznamena, ze jeho SNR je 2dB :) .. Margin moze byt aj nizsie :).. Len vseobecne sa pouziva ako minimum 3/6dB.
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Nechápem meriam rychlost.sk alebo dsl.sk tak tak mám

Obrázok

Ale na speedtest.net toto

Obrázok

Ako to do čerta aj keď dám sťahovať niečo tak mi to ide len 380KB/s.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

CageJ napísal:Pojde, ale to nejde ani tak o teba :)..Ale o tom ako ti nastavi Telekom. Jedine ako vravis SNR TWEAK urobit ale to vie iba par routrov.. + To, ze mu ukazuje SNR/M na 2dB neznamena, ze jeho SNR je 2dB :) .. Margin moze byt aj nizsie :).. Len vseobecne sa pouziva ako minimum 3/6dB.
Myslim ze telekomu je jedno ako je to nastavene. Skor to je o tom ako to nastavi ich technik. Je to o dohode a doladovani v takychto pripadoch.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Ich technici nie su moc dohadovatelny :D ...
A ako to mas vlastne sluzbu ??


kramer,

ked dlhsie tahas ide to iba 380kB/s ?

Návrat na "Siete"