ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

Momentalne mam 20Mbit aktivovanych. Ide to tak 16-18Mbit podla pocasia :-). Torrenty maju dost velke prepady niekedy to padne aj 100kB ale neviem ci nemam problem s utorrent klientom lebo mi blbme PCcko ked ho mam spusteny. Inac ked taham z HTTP alebo FTP tak to ide v pohode 2.1 MB.

//edit: inac preco sa pytas ci ked dlhsie taham ci to ide iba 380KB/s? Ma orange nejaky skryty dodatok k zmluve ci co?
//edit2: jaj sorry to nebolo mne :-).
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

CageJ no od začiatku po koniec skúšal som Download manager aj priamo cez browser furt to isté.

EDIT:

Dnes sú už menšie rozdiely ale i tak je to haluz :hmmm:

Obrázok

Obrázok
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

oqix napísal:Ked si vezmem ze donedavna som platil telekomu 30€ za 2Mbit "neobmedzeny" :x net tak toto stoji celkom zato. Aj lepsi profil pojde len treba poriadny router. Ten vigor co mam nema moznost manualne menit SNR a ani nezvladne nizke odstupy (5 a menej). Rozmyslam nad Netgearom alebo ciscom. Kamos ma netgear a ide mu to na 2db pritom tlmenie ma 35 co je vyssie ako mam ja.
No ja mam v podstate obycajny D-link 2641B (nie ten telekomacky "R) a zvlada aj SNR Margin okolo 1.0dB. Najnizsi rekord mam 0.7dB bez vypadku internetu :) To su ale ojedinele situacie, obycajne mam minimum okolo 2.0 kazdy den vecer. Uptime internetu bezne cez 100 hodin.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

neviete kde zistim kolko som precerpal z dat na tom malo wifi?
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

jakom WIFI?
Myslis 3G modem? Priamo v tom SW.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

ked ho vypnem stale ho resetne
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

Skusal si pripojit sa priamo na neho? 192.168.1.1 a tam na lavo zadaj heslo "admin" a potom chod na kartu pripojenie. V group boxe "Stav pripojenia" mas tlacidlo ze rozsirene a tam ked na to kliknes tak ti napise stav. Celkovy tok je toto co ta zaujima.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

No ano ak ho odpojis, nie vypnes!
Tak sa to resetne, takze ano, neda sa to kontrolovat.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

sakra som myslel e ta E5 je uz lepsie spravena
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

CageJ napísal:to mozes skusit
Doteraz sme tahali 12-ky a to aj v sobotu takze som sa do orange dostal az dnes. Dali mi TP-LINK TD-W8951NB a rychlost aj s nim je 0,66 mbps a to som odmeral zvlást na vsetkych 3 kompoch ktoré máme doma. Takze dalsia reklamácia. Uz som vzedavy ze kedy ich to prestane bavit a pridu ku mne zistit ze kde je problém lebo uz ma to prestáva bavit lebo 5 mi islo uz po 3 reklamáciach a teraz na 10 to uz je 4. Uz som zacal rozmyslat aj nad tym ze dám naspat na 5 a budem sa modlit aby sa im to podarilo hned na prvy krát.
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

Huráááááá... uz ideeee :good:

aby ste nemuseli prehladávat moje predchádzajúce prispevky v tejto téme tak to skúsim zhrnút...

Ked mi zvysovali rychlost z 5 na 1o mbps nevsimli ze ma napojili na nefunkcny port a na tyzden ma odrezali od netu. Po reklamácii ma na pojili na port ktory este nebol úplne KO ale si mysleli ze to pre mna by malo stacit ale ked som stále reklamoval tak o dalsi tyzden boli núteny poslat volakoho kto tomu aj rozumie a teraz momentálne uz ide ako má no podla doterajsich skúsenostiach by som netvrdil ze to tak aj zostane naveky.
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

S tym portom mam skusenost este z telekomu :).
WAGON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2012, 18:15

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa WAGON »

Asi tyzden mam net od Orange. Mame este aj komplet magioTV s internetom, ktory chceme tento mesiac zrusit. Orange nam teda vytvoril nove pripojenie DSL s novym telefonnym cislom. Prihlasovacie udaje vlozil do Vigora co mame od Telekomu. Rychlost by mala byt do 5mbit, ale nie je - najrychlejsie co mi to islo tak to bolo 3 megabity a aj to bolo vzacnost. Volal som technikovi, nadiktoval som mu tieto udaje :

Up speed : 1 148 000
Down speed : 14 964 000
SNR Margin : 14
Loop Att. : 21

.... a on ze to da preverit. V nedelu mi volala cez obed slecna z Orange, ze telekom s tym nebude nic robit, ze pokial ma pripojenie 60 percent zo slubovanej rychlosti tak je to podla telekomu oka.... a zevraj vyssiu rychlost ta linka neda. Teraz neviem ci si z kapacity uziera este to magio a dsl internet, ktory este mame a preto to nejde zvysit, alebo s tym tieto veci nemaju nic a Telekom jednoducho skrti rychlost, tebo Telekom.... este dodam ze povodny internet Turbo 2 k Magiu mal este stale 2Mbit profil.


// ma to vyznam reklamovat?
// mozeme si nechat magio TV s pevnou linkou od telekomu, bez toho aby obmedzoval Orange DSL ?
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

chces 3 sluzby tahat na jednej linke ? divim sa ze to vobec ide bez noveho kabla
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
WAGON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2012, 18:15

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa WAGON »

Povodne sme mali mat len Orange, ale potrebujeme pevnu linku pre bezpecnostny system a orange ma pevnu linku riesenu inak, preto musime zostat aj jednou nohou v Telekome, No cele to komplikuje otec, kedze mu ponukli megavyhodny balik magioTV ak zostaneme u nich a oznamili mu ze ak by chcel zrusit zmluvu musel by platii mesiac navyse (co je 50 E).... a teraz mi tvrdi ze magio s orange dsl nesuvisi .....

Neviem jak nas vobec prepojili, ked som sa pytal na to ci je mozne mat MagioTV a Orange internet tak sa na mna kukali jak keby som chcel neviem co a povedali ze to nieje mozne, Ale znamy co nam robil bezpecnostny system hovoril nieco o nejakych dvoch paroch co mame natiahnute , nesuvisi to s tym ?

Návrat na "Siete"