Reklamácia Nokia N8

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Nazdar,

riešim jeden výborný problém s opakovanou reklamáciou mobilu. Problém je v tom, že MT bol v priebehu roka 3 krát na reklamácií s tou istou závadou. Tretia bola len žiadosť o diagnostiku, predtým menili dosku (alebo nemenili, lebo vždy po príchode MT z reklamácie sa choval presne tak isto, ako keď tam išiel, len s rozdielom, že bol vyresetovaný). Problémom bolo to, že MT mrzol, náhodne sa reštartoval (aj uprostred hovoru!) a hralo len jedno/žiadne slúchadlo na handsfree - skúšané a používané s troma slúchadlami.

Výsledok dobropisu: zamietnutie kôli skrytej MECHANICKEJ VADE. Toto je celé zle a mimo, ten MT užívateľsky nemá ani prístup k baterke, všade plomby a pod., čiže je to celé divné - podľa fotodokumentácie je to jasná elektrická vada, teda záručná. Každopádne ide len o to, že sa chcú vyhnuť plateniu. Čo na to poviete?

Volal som znalcovi z oboru, ten nemá čas - práve. Druhý je v KE - takéto veci asi lepšie osobne..
Volal som do servisu arvato, okrem predmetnej fotky mi na žiadny mail neodpísali, čistá ignorácia.
Čo navrhujete?

Obrázok
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa faugusztin »

SOI.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa GABO »

SOI nič iné na hovädá... spoločnosti ROKA s prístupom Somárikov... :rolleyes:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Chalani, zle je..
Kontrola spôsobu vybavenia reklamácie nespadá do kompetencie SOI.

Ak spotrebiteľ so spôsobom vybavenia, resp. výsledkom reklamácie nie je spokojný, s predávajúcim sa nijakým spôsobom nedohodne a vznikne medzi ním a predávajúcim spor, rozhodovať v ňom môže výlučne vecne a miestne príslušný súd v rámci občiansko – právneho konania.
Jedine znalec? Inak odpadávam z kvality služieb českého servisu Arvato, ani mi len neodpisujú na maily, kreténi.
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa faugusztin »

No este mas moznost napisat Nokii a postazovat sa. Idealne cez Twitter ci ine verejne medium, ak nezareaguju na email.
Používateľov profilový obrázok
MaTToS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava , Petrzalka

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa MaTToS »

S tou fotkou zo servisu nezmôze nic ani znalec kedze sa jedna o zjavne poskodenie elektroniky a znalec nemôze napisat ze poskodenie je vyrobna chyba alebo chyba servisu kedze to nieje mozne spetne overit "ani sa necudujem ze ten znalec nema cas" myslim si ze hovorime o rovnakom znalcovi ing jh z BA ?
Dalsia vec - SOI je totalne nepouzitelna, s NOKIOu sa nedohodnes, so servisom sa taktiez nedohodnes nikdy, ak by si narazil na znalca ktory vystavi znalecky posudok v zmysle ze to je chyba vyrobcu/servisu(nieje problem vybavit...) tak - za posudok zaplatis cca. 120€ . Pre vyrobcu je to cista vyhra ked zakaznikovi neuznaju zarucnu opravu a ziadny vyrobca neprizna ze jeho autorizovany servis okrada a klame zakaznikov ... takze cista hra .
Znalecky posudok ma zo zakona presne rovnaku vahu ako posudok ktory uz mas zo servisu s neuznanim zaruky .
Tak ako SOI nema s tymto nic spolocne, tak ani predajca telefonu stym nema nic spolocne - je to medzi tebou a servisom takze vyhladas pravnika ktoremu zaplatis XXX € , date ziadost na sud - servis sa nachadza v inej krajine takze musis najst pravnika ktory bude vôbec ochotny to riesit - cca. o 3-4 roky ked konecne prides okrem ceny telefonu aj o dalsich 300€ zistis ze arvato skrachovalo a servis vykonava spolocnost arvato1 a tymto si skoncil .
Navrh na sud samozrejme podavas v mieste kde je registrovana firma Arvato :wallbash: - odporucam, uz som sa takto ojeee garantujem ti ze vyhodis xxx € za nic .Nevraviac otom ze Arvato bude cely sudny proces totalne ignorovat (ved zo zakona moze tak preco to nerobit ze ...) .Vzhladom k ignoracii sudneho procesu sud vyda rozhodnutie ze si vyhral stym ze Arvato je povinne ti zaplatit cenu telefonu ale nie sudnych vydajov takze nakoniec ti daju 350€ za telefon - po 4 rokoch a ty budes este 150€ v minuse ale kedze Arvato tu o par rokov nebude pod tymto nazvom tak budes v minuse 500€ .

Ano pisem z vlastnej skusenosti - rovnako mi neuznali reklamaciu 2 mesiace stareho telefonu kvoli vymyslenej kravine a to dokonca anilen nemali fotku ako dôkaz poskodenia !! - znalec uznal ze zavada je spôsobena vyrobcom, ja som vyhodil do piii*e tolko penazi kolko ma stal ten dvojmesacny telefon novy a nic, sudy sa tahali 3 roky, nakoniec som sud vyhral, sud vydal platobny rozkaz IBA NA CENU TELEFONU - NIE NAKLADOV NA ZNALCA A SUD !!! a coze nevidim - servis uz zrazu neexistuje, a rovnaky majitel atd., ma zrazu inu firmu robiacu rovnaku cinnost - vyborne ... potom ze kazde 3 - 4 roky to servisuje ina firma ale stale rovnaky ludia - ved ja sa necudujem. S tymi servismi sa sudia stovky ludi lenze nez sud vyda vysledok tak firma si zmeni nazov a je vybavene .

Takze rada nad zlato - kupit si novy telefon ... kedze akekolvek zakony, znalci ci institucie pôsobiace v tejto diere kde zijeme su totalne nepouzitelne a pracujuci obcan nema narok nikdy nanic .Jedine nase pravo a narok je platit mesacne peniaze za vsetko a vsetkym s narokom na nic .
Diablo III BattleTAG : MaTT#2599
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Ej MaTToS, ale si nasr*ný. Celkom mi tvoj príspevok padol vhod. Ono tých 500€ ma nevytrhne, ale principiálne by som im chcel urobiť zle, lebo taký som :laugh: - ale kričať na operátorku je pod moju úroveň

Na súd by som to neťahal, skôr by som si urobil výlet do Stovežatej, kde Arvato sídli a po ceste naspäť by som sa vyvŕšil na prvom košeláčovi, čo by bol na pracovisku, lebo taký som :laugh:

Telefón mám nový po prvej reklamácií, to je bez debát, ide mi len o to, že prečo by ma mali kreténi zo servisu okrádať, veď mám nárok. Za to, že technik XY dostal pochvalu od supervízora, že to zamietol.. Pretože neuznať takúto vec je na smiech.

Znalca myslíme rovnakého (inak ak máš nejakého iného, zaručeného, hoď kontakt do SS), vyzerá to byť celkom fajn chlap, čo som s ním volal.
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
MaTToS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava , Petrzalka

Re: Reklamácia Nokia N8

Príspevok od používateľa MaTToS »

O znalcoch si myslim svoje, znaleckych posudkov som za poslednych 5 rokov v robote(autorizovany servis) cital uz XXX no kazdopadne - osobny vylet do Arvata si nerob pretoze nevyriesis absolutne nic, platit za znalecky posudok mozes, pravnika si najst mozes ale nasledny sud musis riesit v mieste kde je registrovana firma arvato co bude najvecsi problem celej veci a ja som dopadol rovnako s riesenim mojej reklamacie ktora mala presne rovnaky priebeh - servis v CR, neuznana zaruka - milion problemov a veci k rieseniu a vo vysledku absolutne nic. Ale mam nefunkcny telefon pouzivany cca. mesiac v originalnom baleni s foliou na LCD a znalecky posudok s fotkami atd., ze telefon je neposkodeny v 100% stave a to je tak vsetko - SOI dala ruky prec, predajca dal ruky prec a nic .Znalec zarobil namne, sudy namne zarobili, pravnik detto a ja mam v rukach po X rokoch platobny rozkaz na neexistujucu spolocnost !! Takze presne takto funguju nase sudy .Nevraviac otom ze servis s ktorym som sa sudil cely sudny proces odignoroval a ani jeden jediny krat sa nevyjadrili ani nic k celej veci !!

V dnesnej dobe nieje znalec uz vôbec nic - len nejaka figurka ktorej das 100€ a prikivne ti ze ano mas pravdu a tym jej praca skoncila . Po zmene zakona ktora uz je davno v platnosti je vaha znaleckeho posudku rovnaka ako vyjadrenie technika .
Za technikom stoji cela spolocnost !!
Kolkokrat technik ma 20 rokov, ukoncenu strednu skolu , opravuje telefony 2 mesiace a takto zamietne zaruku - ano jeho vyjadrenie ma zo zakona rovnaku vahu ako vyjadrenie znalca cize tu je odpoved co je to znalec - podla zakona absolutne nic - nula .
Diablo III BattleTAG : MaTT#2599

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"